Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Előnyös a kiforgatható gyerekü...

Előnyös a kiforgatható gyerekülés?

Figyelt kérdés

Még a hordozó kiválasztásánál tartunk és olyan isofix bázis talpat szeretnénk, ami jó lesz később a gyereküléshez is. A hordozó babakocsi kompatibilis lesz, így abszolút nem tartom lényegesnek, hogy kiforgatható legyen. Gyerekülésnél már eltudom képzelni, hogy fontosabb szempont.

Node ugye, ha most nem kiforgatható hordozót veszünk, ahhoz nem kiforgatható talp való... Lényeg a lényeg, ki van ez találva! :D

Szóval mivel nem olyan tetemes a különbség árban mondjuk kb. 40 ezer forint (talp+hordozó), ezért ti melyiket választanátok? Illetve akinek kiforgatható van, az hogyan vélekedik róla? Van jelentősége?

Sokat autózunk, Budapesten és autóúton, autópályán is, így fontos a biztonság, ahogy a hatékonyság is. (Gyorsan kikapni/berakni a gyereket.)


2021. dec. 9. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Recaro forgatható gyerekülés van és szerintem praktikus.

Sokkal könnyebb ki/berakni a gyereket. Másrészt az nyilvánvaló, hogy háttal biztonságosabb utazni, de egy idô után, amikor már nem fér el a gyerek úgy, meg tudod majd fordítani. Ellentétben azokkal, amiket csak egy irányban lehet használni.

2021. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jó pici gyereknél, de egyáltalán nem fontos. Bázistalp csak a hordozóhoz kell, bár azt is be tudod kötni biztonsági övvel, a gyerekülést az isofix csatlakozóhoz (ami a kocsiban van) közvetlenül be tudod tenni. Gyerekülésböl kimászik majd, nem kell, hogy forgatható legyen, kb. ugyanaz, mint amikor te kiszállsz a kocsiból.
2021. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokat autózunk az agglomerációban, az autós hordozót hamar cseréltük kiforgatható ülésre. Mi sajnos erre előre nem gondoltuk, de nagyobb kényelem számunkraa fordítás,mint a travel system a hordozóval.
2021. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy miért?
2021. dec. 9. 19:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert igény szerint etetem és van, hogy félre kell állni,mert evés jön. Vagy gyakran ha dokihoz megyünk, jövünk, akkor autóban etetem és könnyebben lehet ki- és becsatolni, ha magad felé tudod fordítani. Illetve hosszabb út során,ha nyűgösebb is kényelmesebb, mert nagyobb maga az ülés rész, jobban lát engem, illetve ha közvetlenül mellette ülök oda tudok bújni,megvan a közelség, amikor arra van szüksége, kevesebb a sírás. Vagyis a csere óta nincs is. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. A babakocsi mózeskosár része pedig elfér a csomagtartóban, így azt visszük magunkkal.
2021. dec. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan lenne az autónk, én kifprdíthatós gyerekülést vennék. Sokkal kényelmesebb a ki- és beszállás, ki- és betétele a gyereknek. Ha etetni kell, akár nagyobbat, kényelmesebb megoldás, ha ki tudod fordítani.
2021. dec. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából a miért kérdésem a hordozó lecserélésének miértjére irányult. :) Az fix talpas volt?

Bár még nincs gyerekünk, így nyilván csak elméletben próbálom összerakni a dolgokat, de nagyjából egy kiforgatható hordozó is ellátja a fejemben ezt a funkciót.

Még egy kérdés, ami lehet hogy hülyeségnek hat, de nagyjából mekkora korától képes a gyerek egyedül beülni az ülésbe?

2021. dec. 10. 08:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert praktikusabb a kiforgatható ülés számunkra a fentebbi dolgok miatt. A hordozó is isofix talpas volt, de a kiforgatható ülés kényelmesebb.

Babakocsi választás során egy jó minőségű német kocsit választottunk, de nem gondoltuk, hogy nem gyárt gyerekülést. Így a hordozó és az isofix talp, ami fix és nem forgatható, alig volt használva.

Van már újszülött kortól használható gyerekülés,mi is olyat vettünk.

Nekünk még kicsi a gyerek és magas az autó, így nem tudom, hogy mikortól lesz képes egyedül használni. A családban van 3,5 éves kislány, ő be tud ülni egyedül, ha az autó ajtaját nyitják neki, de nem tudom, mióta.

2021. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja, érteem!

Nekem a travel system (szerintem) előnyös lesz, sokat leszek magamra utalva és boltba is csak autóval tudunk menni, így pozitívumnak tűnik, hogy a babát nem kell mindig kivenni az ülésből, csak hordozóstól átpattintani a babakocsi vázra.

De ha már ebben gondolkozunk, akkor nyilván legalább azon próbálunk "spórolni", hogy az üléshez ne kelljen majd másik isofix talpat venni, ezért kellene lassan eldöntenünk, hogy érdemes-e kiforgathatót. Sok pozitívumot olvasok róla, úgyhogy megfontolandó...

2021. dec. 10. 09:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Az isofix két bütyök a kocsi háttámlájában hozzá lehet csatlakoztatni gyerekülést, a hordozót azért nem, mert azt több ponton rögzíted, ezért kell a talp. Mindet el akarnak adni, vigyázz, mert nagyon sok pénzt elszednek tőled, ha nincs tapasztalatod. Nem kell külön talp a gyereküléshez, ki-beszállni olyan 3 éves kortól biztosan tud, de egyébként nekünk nem volt forgatható és ki tudtuk venni így is, biztos kényelmesebb, de igazából felesleges, rengeteg ilyen babacucc van.
2021. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!