Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikor váltottátok le a babahor...

Mikor váltottátok le a babahordozót autósülésre ?

Figyelt kérdés

Mikor lehet váltani ? Olvastam olyat, hogy csak akkor lehet váltani, ha a baba már stabilan ül. Nekem fél éves a fiam és még csak segítséggel tud ülni, de a babahordozóból már kilóg a lába. Általában az anyósülésre teszem őt mellém, biztonsági övvel rögzítve, menetiránnyal szemben, de így, hogy már kilóg a lába így már nem nagyon tudom őt betenni. Azt olvastam, hogy addig lehet babahordozót használni, amíg a feje védve van, amíg nem lóg ki. Ez rendben is van, de ha a lába lóg ki és a feje még nem, akkor hova teszi a lábát ha menetiránnyal szemben kell a hordozónak lenni ?

Teljesen el vagyok veszve, kérlek segítsetek.


2021. dec. 14. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, amikor stabilan ül. Addig minimum 120 fokos szögben döntve szabad csak. Nem érdekes, ha kilóg a lába.
2021. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia. A láb nem szamit a lenyeg, hogy a feje ne logjon ki. Mi 8 honaposan valtottunk mert sajnos nem megfelelö hordozot vettünk, nem volt Adac tesztje sem es nem volt ergonomikus. Britax römer dualfix i size autos ülest vasaroltunk es nagyon jo. Hattal utazik ameddig lehet. Remelem tudtam segiteni
2021. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Alvo pozicioban vaszlatuk egyebkent es most is abban hasznaljuk, 1 eves a gyerek
2021. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanra váltottam, ami dönthető, így nem kellett hozzá ülni tudás. Illetve háttal is lehet benne utazni (reboard), ami kb 3-4 éves korig ajánlott, de legalább addig, amíg csak lehet. Most 2 éves lesz, még elfér úgy, hogy háttal van menetiránynak.
2021. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi mindkét gyereknél kb 5 hónapos korukban cseréltük le. A hordozó már kicsinek bizonyult. Természetesen dönthető autós ülést vettünk. Szerintem nincs megszabva, mikor kell váltani, mindenki maga érzi, látja hogy a gyereknek mikor kicsi, kényelmetlen a hordozó. Olyant is hallottam, hogy vki már újszülött kortól autós ülésbe teszi, de szerintem az még korai.
2021. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én addig a babahordozóban vittem a gyereket, amíg súlyban belefért. 9kg-ig volt jó, az autós ülést meg úgy vettük, hogy 9kg-től használható. Így elég egyértelmű volt a váltás :)

A lába kilógása nem érdekes, az autós ülésből is kilóg a lába, és még ki is fog, ha tovább nő, szóval ez elkerülhetetlen.

2021. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Valamit akkor én nagyon rosszul csinálok,rosszul teszem be a hordozót ? Ha beteszem az ülésre, akkor a lábrésze a hordozónak hozzáér az anyósülés háttámlájának. Amíg nem lógta túl a lába a hordozót addig rendben volt, de most hogy túllógja, hova fér el a gyerek lába ha a hordozó hozzáér a támlához ?

Légyszi ne kövezzetek meg ezért a hülye kérdésért, úgy látszik mindenkinek egyértelmű csak nekem nem....

2021. dec. 14. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát nálunk ilyenkor a háttámlán "taposott" a gyerek, a kis tappancsaival nekitámaszkodott.
2021. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi akkor váltottuk le, amikor már nem tudta kinyújtani a lábát rendesen. Egy olyan ülést vettünk, amit háttal is be lehet kötni, dönthető, úgyhogy biztonságosabban, de nagyobb ülésben tudott utazni. Amikor már ült és elérte a 10 kilót, akkor fordítottuk előre úgy, hogy rendesen előre fele néz, de ezt is csak azért, mert az autónk nem olyan nagy és szintén elérte a lába a “nyújtózás határait”, azaz megint nem tudott már egyenes lábbal ülni.
2021. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan Zopa x1 plus i-size hordozóm van, és ezen elöl is át kell fűzni az övet ( lehet más hordozón is, nem értek hozza :) . És ha már túllógja a lábacskája a hordozót akkor az öv végett be sem tudja hajlítani, hogy taposhassa a támlát. Meg a biztonsági öv is annyira ki van centizve, hogyha vastagabb ruhát adok a gyerekre akkor már alig tudom átfűzni ezeken a füleken az övet. Ezért nem tudom elképzelni, hogyan hajlítaná be a lábát.
2021. dec. 14. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!