Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi fél év után: hogyan...

Babakocsi fél év után: hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Régóta le akarjuk cserélni a 3:1 babakocsinkat, mert nagyon leharcolt állapotban kaptuk. A babánk most 68 cm, 6+ kg és még messze van attól, hogy felüljön.

Néztem egy kocsit, amihez a mózeskosár belső hossza 76 cm, így talán februárig még beleférne. A sport része vízszintesig dönthető. Érdemes megvenni a mózest vagy elég a sport (külön árulják)?

A vízszintesre állított sport rész is biztonságos, kényelmes egy ilyen idős babának télen? Jól alszik benne? Milyen vásárlási szempontok vannak, ha egyelőre hónapokig csak feküdne a sport babakocsiban?

Ti mikor váltottatok sportra?



2022. jan. 6. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Én csak a sport részt venném meg, az első fiamnál 2008-ban csak ilyen vízszintesig dönthető kocsink volt benne bunda zsák kényelmes volt neki semmi problémánk nem volt vele.
2022. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk 2 babakocsink van.

Az egyik olyan, hogy 3 fokozatba állítható, fekve mózes, felültetve sport. Lehet cserélni az elejét. Ez első naptól mig kell jó.

2 honapos volt a lányom, mikor ez elromlott. Férjem míg megcsinálta (kb 2 hét) a másikat használtuk.

Az olyan, hogy 3 kerekű sport, totál dönthető háttámlával.

Simán jó volt. Sőt, jobban is szerettem, mint a másikat.

Annyi bajom volt vele, hogy míg az első mindenhogy vedi a széltől a gsereket, a másik túl nyitott volt, belefúj a szél nagyon. Telen annyira nem volt jó ilyen picinek.

A másik, hogy az első tolható szemből is és hátulról is, addig a sport csak hátulról.

2022. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém sem tudott ülni,mikor megvettük a sport babakocsit.Van annak háttámlája is.
2022. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Kérdés, hogy a sportrész forgatható?

Lehet hogy csak az én heppem, de én a lehető legtovább szerettem szembefordítva tolni a gyereket, főleg, hogy lássam a jelzéseit, tudjunk "kommunikálni". A gyerekeim is imádták. A nagy 1,5 éves korig utazott így, a kicsi 2 évesen is azt kérte, hogy velem szemben legyen. Csak úgy aludt el, ha alvásidőben kellett mennünk.

A másik: ne legyen túl alacsonyan az ülés. Egy totyogó ugyan már szeretne önállóan bemászni, de egy csecsemőt nem jó kipufogó magasságban tolni (nyilvan a totyogónak se használ).

Nekünk Cybex Balios S Lux volt, mivel teljesen vízszintesbe tehető, újszülött kortól használtuk a másodikkal. Igaz nyáron. De lehet kapni hozzá puha mózest is télinek.

2022. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Forgatható, ez nekem is szempont. Csak a támla+üléshossz 66 cm együtt, lábtartója meg nem sok van, így még kisebb is a mózesnél.
2022. jan. 6. 19:50
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Csak sportot hasznaltunk a masodik gyereknel mar (az elso nem maradt meg a babakocsiban egyaltalan). En a Cybex Eezy S Twist Plus-t vennem, ha forgathatot szeretnel mindenkeppen, es abba egy bundazsakot (vagy hordozhato mozest). Mi november elejigyerekkel vegig sima, vizszintesig dontheto sportot hasznaltunk bundazsakkal, nemvolt forgathato sem, es teljesen jo volt (Cybex Eezy S+).
2022. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
#4 Amíg pici baba volt,addig én is úgy szerettem tolni,hogy lássak rá.De másfél évesen már szeretett előre nézni és már úgy is lát rá az ember.
2022. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

"Csak a támla+üléshossz 66 cm együtt,"


Az elég kevés. Kisbabának nem szerencsés, ha lóg a lába a babakocsiban, mert az kiválthatja a felülési reflexet, (a másik ilyen, ha nem dönthető vízszintbe, az is beindítja) és az nem szerencsés, mert ilyenkor még nem állnak készen rá, eleve nem hasizomból ill. karból kell felülni.

(Gyógytornász vagyok)

Egyébként se túl komfortos nem jól megtámasztott lábbal utazni.

2022. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Miért nem nézel nagyobbat? Egy hónapra én nem vennék..
2022. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Más szempontok is vannak, az útviszonyok miatt nagy és felfújható kerék vagy jó lengéscsillapítás, a 4. emeletre gyalog cipelés miatt könnyebb kivitel - többek közt.
2022. jan. 6. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!