Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi fél év után: hogyan...

Babakocsi fél év után: hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Régóta le akarjuk cserélni a 3:1 babakocsinkat, mert nagyon leharcolt állapotban kaptuk. A babánk most 68 cm, 6+ kg és még messze van attól, hogy felüljön.

Néztem egy kocsit, amihez a mózeskosár belső hossza 76 cm, így talán februárig még beleférne. A sport része vízszintesig dönthető. Érdemes megvenni a mózest vagy elég a sport (külön árulják)?

A vízszintesre állított sport rész is biztonságos, kényelmes egy ilyen idős babának télen? Jól alszik benne? Milyen vásárlási szempontok vannak, ha egyelőre hónapokig csak feküdne a sport babakocsiban?

Ti mikor váltottatok sportra?



2022. jan. 6. 17:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem a netről rendelsz, hanem boltban veszed, akkor menjetek el, tedd bele a gyereket a sportrészbe. Akkor fogod látni, hogy jó lesz-e. Azt mondod , vízszintesig dönthető, akkor nem gond, ha nem tud ülni.
2022. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Eezy s twistet nézted? Az ilyen rövid.

Ott a Cybex Melio. Normális a lábtámlája, megfordítható, hosszú ülésű és 5,9 kg. Ezt tuti fel bírod vinni. Viszont nem lesz extra stabil a pehelysúlyból kifolyólag.


Egyébként rossz útviszonyra semmiképpen ne felfújhatót válassz. Meg fogsz őrülni a defektektől.

A defektmentes gél kerekek nem nehezek. A cybexeknek ilyen.

2022. jan. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is 3in1-ben volt 6 hónapos koráig.

Utána dönthető támlájú sportot vettünk.

Mi is cipeljük folyamatosan. Könnyű és jól bírja az utat.

MamaKiddies

2022. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mountain buggyval szemeztem, de még a könnyebbik is 9 kiló és csak rendelni tudnám. Ma megnéztem pár másikat egy bababoltban. Aminek szuper volt a rugózása, azt csak hármas szettben árulják kb. fél miláért. Néztem egy Cybex Baliost, azt állítja, hogy vízszintesig dönthető, ami valójában 170 fok, tehát nem vízszintes, de mivel puha a háttámlája, belesüppedhet a gyerek. Az eladó szerint már nem sokan gyártanak felfújható gumist, főleg habkerekek vannak.
2022. jan. 7. 17:31
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez 170?? Közelebb van az a 180-hoz...

[link]

2022. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az ülés és a háttámla egyértelműen szöget zár be.
2022. jan. 7. 20:09
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A 180 is szög 😂

De ez akárhogy nézem több, mint 170. Kb. 175. Hú.

A reflux ékpárna, amit újszülöttek (6 hét alattiak) alá is tesznek, 10 fokos.

2022. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak egy vízszintes lapra nem mondjuk, hogy az valójában egy 180 fokos szög. :D Nyilván a katalógusfotón ha azt akarják szemléltetni, hogy valami mennyire 180 fokos, jobb eséllyel indulnak. :D Én csak azt tudom mondani, hogy a boltban látott példánynak volt meredeksége (bár eléggé puha és instabil volt az egész fekvőfelület). Ez nem értékítélet volt, hanem egy észrevétel. Nyilván így is úgy is valamiben kompromisszumot kell majd kötnöm, tökéletes babakocsi nincs. Ezért érdekelnek a tapasztalatok, hogy mi az, ami inkább vagy pont kevésbé számít. Pl. kis kerekekkel is el lehet-e menni töredezett utakon, egyenetlen járólapokon, nem rázza szét a gyereket, jó-e ülni nem tudónak a fektetett sport kocsi, télen nem hátrány-e, hogy nyitott, jó-e a habkerék is stb.
2022. jan. 7. 23:44
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2019-es Balios volt, az újat nem ismerem, annak ugyanolyan volt a dönthetősége a valóságban is, mint amit a 15-ös linkelt. Anno körbejártam, a leginkább dönthetőek között volt. Nagyon jókat aludt benne a 2 hónapos is. Gyógytornász is rábólintott.

Egyébként később amikor már tudott ülni, soha nem hajtottuk annyira hátra, mert az utolsó előtti pozíciót jobban szerette alvásra. És nekünk is szerencsésebb volt, mert teljesen vízszintesen nagyon előre került a súlypont nehéz volt tolni.

Más babakocsinál ugyanez volt a tapasztalat.

2022. jan. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 fok amugy meg annal is kevesebb, mint a refluxparna, amit babaknak is ajanlanak. Ha bukos a baba, vagy nathas lesz, meg kifejezetten jo is.
2022. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!