Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit érdemes...

Milyen babakocsit érdemes venni? Szerintetek mik a fontos tényezők? Jobb e úgy venni, hogy van hozzá pl. autóülést és egyéb tartozékok?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk és megmondom az őszintét, fogalmam sincsen melyiket vegyem. Van 1600€-ért (én ez nagyon sokallom), de van 2-3-400€-ért is már. Gondolom a nagyon olcsó nem épp a legstabilabb, nemde?


Tudnátok adni tippeket? Érdemes olyat venni, amihez minden van (pl. autóülés stb), illetve átalakítható, hogy később is használható legyen? Vagy drágább, ha mindent egyben akarok, inkább külön vegyek meg mindent?


Köszönöm előre a tippeket.


2022. márc. 15. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Mi 600€-ért vettünk egy masszív 3 in 1 babakocsit. Meg hozzá 80€-ért autós hordozót. Mellette gyakran használtunk csatos hordozót mert nehéz és sok helyre nem lehetett bemenni vele és nehéz volt közlekedni vele.

Mai fejjel inkább 2 in 1 vennék (autós hordozó + mózes) és pluszban külön sport kocsit. Csak sajnos az ilyen baromira ritka.

2022. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Saját és ismerősök tapasztalata. Nem éri meg drágát venni. Kb 6-10 hónapos korban egy sportbabakocsira kb mindenki leváltja. Kisebb helyet foglal, könnyebb stb. Szóval nyugodtan nézz akár használtan egy egyszerűbbet. Én olyat ajánlok, aminek van babahordozó része. Ha elalszik a baba a kocsiban, akkor úgy könnyebb az élet. Nekünk olyan van, amelyiknek a sportbabakocsi része átalakítható ugyanabból az ülésből mózeskosárrá. Nagyobb pakolórész megint fontos volt nekem. Esővédő fólia jó, a szúnyoghálósat sose használtuk. Italtartó praktikus megint. Télen a bundás lábzsák és a kézmelegítő jó szolgálatot tesz. Én használtan egy ilyen nagyon jó, szinte új állapotút 20.000 Ft-ért vettem. Még pelenkázótáska is volt hozzá. 6 hónapot használta az előző kis tulaja. Utána kapott karácsonyra egy menő sportbabakocsit 😄 Az összecsukás fontos, hogy egy kézzel is megoldható legyen (másképp sokszor fogod a készítőt szidni).

Viszont ahogy ülni tud a gyerek nem a legjobb egy ilyen nagy babakocsi a hétköznapokban (autóban pakolgatás, lépcsőn felcipelés stb). Olyankor sokkal jobb már egy sportbabakocsi.

A nagyobb kerekű ott jobb, ahol nem a legjobb a járda vagy ha túráztok. Városban a kisebb kerekű is jobb (kivéve macskakő). Kb ennyi jutott eszembe most. Remélem tudtam segíteni.

2022. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ez a szösszenet segített benne, hogy mi merre hány méter, mert amúgy a feléről fogalmam se volt, hogy vannak ilyen opciók :D végül ez alapján sikerült kibogarásznom, hogy mire van szükségünk és mire nem.

2022. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog a 3:1 babakocsi (autósülés, mózes, sport rész), abban az esetben, ha elég nagy autótok van szállítani a babakocsit és nem kell lépcsőn felcipelni. A 3:1 babakocsik általában nagyok, sok helyet foglalnak és baromi nehezek is. Ha kirándulós típusok vagytok, sokat utaztok, vagy esetleg panelban laktok ahol nincs lift és mégis felvinnétek a babakocsit, akkor külön vegyétek meg az egyes részeket.
2022. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt nem vettem 3in1 kocsit, tudtam h ugysem hasznalom ki

Igy vettem egy sima mozeses babakocsit hasznaltan

Aztan kb 6hónapos koraban (mikor kiült) vettem egy kisebb de strapabiro sportbabakocsit

Nekem igy erte meg

2022. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéni igényektől függ. Mi pl. baromi sokat autózunk, azt is zömében autópályán, így nekem fontos volt, hogy ADAC tesztelt, minimum jó minősítésű hordozónk legyen. Na most ilyen általában a nagy márkáknak van, de nem akartunk 400+ ezer forintot költeni a 3in1 babakocsira, így végül vettünk külön egy nagy és stabil 2in1 babakocsit, amihez van adapter a nagy márkák hordozóihoz.

Mivel sokat járunk kirándulni, nekünk fontos volt, hogy viszonylag stabil kocsit találjunk, de azért ne legyen brutál nehéz (simán emelhető legyen az orra) és legyen jó a lengéscsillapítása, hogy ne rázza össze a gyereket durván mondjuk egy macskaköves úton, de akár földúton is eltolható legyen. A babakocsit emeletre sosem cipeltem, mindig lent maradt a csomagtartóban.

Szóval nem mindegy, hogy te milyen körülményekre választasz, neked milyen prioritásaid vannak. Hol fogod használni, kell-e emeletre cipelned, mennyit autóztok, stb. Ezen belül kell megtalálnod a számodra optimális ár-érték arányt. Ezért imádom, amikor itt fanatikusok egymásnak esnek, hogy melyik kocsi a jobb. Hát egyértelműen az, ami TÉGED a saját életkörülményeidben jobban kiszolgál.

2022. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 🤗👍


Emeletre nem kell felvinni a babakocsit. Az utak erre nagyon jók, mindenütt aszfaltozott, macskakövezett avagy kövezett. Persze engemet is elsőre a drágábbak vonzanak be, nagyon csinosak, de nem akarok felesleges pénzkidobást, nem szépségverseny ez. 😅


Mi is utazunk, ugye haza Magyarországra (repülőn), illetve vakációzni, de egy babával persze ez változni fog, nagy kirándulások világa megszűnik most egy időre. Egyébként kicsi autónk van, már volt aki mondta is, hogy húzós lesz a babával és a sok felszereléssel utazni. 😅

2022. márc. 15. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!