Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Utazás repülőn poggyász...

Utazás repülőn poggyász méretű babakocsival?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan repülni fogunk, át is fogunk szállni. Aki utazott már repülőn babakocsival az tudna nekem tanácsokat adni? Melyik típusú / méretű babakocsit lehet tényleg felvinni? Tehát amit nem vesznek el tutira a beszálláskor hanem maradhat a fejünk felett. Nekem elég szívás lenne ha csak az út végén a bőröndökkel kapnám vissza, mert átszállásnál meg a célországba belépésnél is rengeteget kellene cipelnem a babámat.

Azt tudom, hogy sok babakocsit promóznak “poggyász méretűként”, de a valóságban azt ami nagyobb a megengedett kézipoggyász bőröndnél (tehát esetünkben 55x35x25 cm) elvehetik, sőt ahogy hallottam gyakran el is szokták venni a gép bejáratánál és ha nincs szerencséje az embernek akkor csak a bőröndökkel kapja vissza az út végén. Ahogy elnéztem szinte csak a GB Pockit az ami tényleg ilyen aprócska, de ez nem tetszik, hogy olyan fapados és nyüzüge. Ismertek esetleg másik fajtát? Szerintetek túlizgulom? Első utazásunk lesz a babával, a rokonokat fogjuk meglátogatni külföldön. Ti mit tapasztaltatok a poggyászra csukható kocsikról? Nem fapados légitársasággal fogunk utazni, ha ez hasznos információ.

Köszönöm a válaszokat :)



2022. aug. 24. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult ez. Ha kisebb, mint az adott légitársaság garantáltan felvihető kézipoggyász mérete, nem fogják elvenni.

Ha nagyobb, akkor meg elveszik akkor is, ha úgy promózták a kocsit, hogy felvihető.

2022. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha pestiek vagytok, a babakocsimosós cégtől lehet bérelni ilyen kocsikat.
2022. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Én mindig vihetem a gépig a babakocsit és lépcsőnél kapom meg. Sosem poggyászként. Ez tudom, nem a kérdésre a válasz, de ha esetleg nem találsz olyat ami tetszik hasznos info lehet.
2022. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
3, ez teljesen reptérfüggő. Mi akárhova utaztunk, egyszer se kaptuk vissza a gépnél, csak bent a futószalagon. Mallorca, Zakynthos, Korfu, Ciprus, Debrecen. Még akkor is bevitték, amikor direkt szóltunk, hogy ne.
2022. aug. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen babakocsi. Ellenben a legnagyobb batárral is eltolhatod a gyereket a gép bejáratig, ott élvezik, létezik csomagtérbe, landolás után pedig felviszik és már teheted is bele a gyereket. Nem q borondokkel együtt kapod meg.
2022. aug. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Keress rá instagramon Rácz-Gyuricza Dórira, pont tegnap osztotta meg, hogy mennek Görögországba repülővel, és hátizsák méretűre csukható babakocsijuk van. Bebe Confort, az biztos, azon belül nem tudom.
2022. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Zakynthoson mi is így jártunk. Két másik családdal utolsóként várakoztunk a 40 fokban a gép lépcsőjén, hogy mikor hozzák már a kocsikat, még a crew is megérdeklődte, mégis bevitték. Cipruson szintén. Mondjuk ott még lépcső is volt felfele, lift meg nem, szóval talán jobb is volt.

Debrecenben még a géphez is szar volt tolni, mert a váróból csak lépcső vezet le. Ott visszafelé mi megkaptuk.

Nem kéne olyannak belepofizni, aki csak az elméletet tudja.

Az elmélet tényleg az, hogy a lépcső aljánál vár.

A gyakorlat meg nem, nem garantált.

Pont ezért találták ki a kézibőrönd típusú kocsikat.

Ami persze sajnos nem minden légitársaság méreteivel harmonizál.

De egyébként Cybex Libelle, Bugabbo Ant, Yoyo, gb pocit....

Talán az egyik jó mérerben.

2022. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
7. Miért kell parasztnak lenned? Mint írtam akárhova mentem és ez nem két repteret jelentett, de nem is azt írtam, hogy minden egyes reptéren. Hol írtam, hogy garantált? Te mit segítettél a talán az egyik jóval? 👏👏👏
2022. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ajánlást és a tapasztalatokat, meg fogom nézni az összes említett babakocsit :)
2022. aug. 25. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

8, "Te mit segítettél a talán az egyik jóval?"


Édes F..zom!

Minden társaságnál más a méretlimit. Amelyik az egyiknél felvihető, az a másiknál nem.

S mivel a kérdező csak annyit írt, hogy nem fapadossal, semmi konkrétabbat, hogy most pl: Lufthansa, Turkish air...stb., így konkrétabbat nem lehet írni, csak azokat a típusokat, amiket így hirdetnek.

Ami még mindig konkrétabb, mint egy olyan válasz, hogy "ilyen nincs, ne keress, vidd a gépig".

2022. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!