Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi történhetett az első kerékkel?

Mi történhetett az első kerékkel?

Figyelt kérdés

Vettünk tavasszal egy Cybex Balios sportbabakocsit. Egy felüdülés volt az előző után, ami brutálisan rázott és a nagy kerekei ellenére is mindenben elakadt. Az új babakocsival mindenen át lehetett menni, nem akadt el sehol. Egy ideig…

Kb. egy hónapja azt érzem, ugyanott vagyunk. Elakad a kerék, oldalra fordul, egyik erre, másik arra, nem áll egyenesbe, billen tőle a kocsi.

Most volt emiatt egy csúnya balesetünk is, elakadt a kerék, de pont járdaszegélyről léptem le, a kocsi konkrétan átfordult… :( nem részletezem, hála az égnek csak egy napot kellett a kórházban töltenünk, de hogy mit éltünk át a balesetkor, azt senkinek nem kívánom. :(

Nem tudom, mi történhetett ezzel a kocsival. Azért vettük ezt, mert állítólag jól bírja az ilyen városi kátyús utakat.



2022. okt. 29. 02:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami be akadhatott. Szedd le q kerekeket, olajozd meg. Vagy vidd el egy szervizbe
2022. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem volt bekötve a gyerek?
2022. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2, ez nem tudom, hogy jön ide! De, be volt kötve a gyerek, de attól még belecsapódott arccal az aszfaltba(!), én meg zuhantam rá az átfordult kocsira. Az a járókelő, aki kiszabadította a gyereket meg is jegyezte, hogy milyen szerencse, hogy szorosan bekötötték. Meg az is szerencse, hogy volt a kocsin bundazsák és a hideg miatt vastag ruházat. Kivéve ugye az arcát.
2022. okt. 29. 13:12
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

El nem tudom képzelni, hogy a kupola és a karfa hogy nem tartotta távol az arcát, ha be is volt kötve. 🤔

Meg azt se, hogy elromlott kocsit miért tologatsz.

2022. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8:43/13:28-as kötekedő, áldozathibáztató offoló! Nem esett az eső, nem volt lehajtva a kupola, magas a gyerek, 16 hónaposan 80+. Valószínűleg védte valamennyire oldalirányból, védte a rúd is, a rúdra hajtott bundazsák is, ezért sérült “csak” az arca, ami kb. 120 fokot utazva zuhant az aszfaltra. Úgy érzem, semmilyen térbeli képzelőerőd és fizikai alapműveltséged nincsen (jószándékról, empátiáról nem is szólva), hogy ezt ennyire nehezen megy megérteni.
2022. okt. 29. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

A kocsit ismerem és annak fizikai paramétereit ismerve nehéz elképzelnem, csak ha nem volt bekötve.

(Egy 80+ 16 hónapos átlagos, nem magas.)

2022. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Egyszerűen nem tudom elképzelni a sztorit, hogy milyen magasról kellet lelépned, hogy így átboruljon elakadjon a kocsi én nem tudom hol használod milyen körülmények közt nekem egy gagyi 50 ezres lorrelim van Pesten bőven elég. Vagy esetleg figyelmesebben közlekedj a közlekedésetekre vagy nem tudom mi lehet a hiba. Esetleg ne állíts bolygósíthatóra, és akkor nem fordul el csak egyenesen áll.
2022. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor hozzászólhatnál valami értelmeset is az első kerékpárról. Nem a balesetről szól a kérdésem. A kerék és a kátyú miatt történt a baleset, nem a biztonsági öv miatt. Nem is merek belegondolni, mi lett volna, ha nincs bekötve. Nem is érdemes ezen rugózni, a kérdésem a kerekekről szól, mit nézzek meg rajta.

A játszótéren az összes kétéves alacsonyabb nála, még a fiúk is, szóval ezen a környéken nem ez az átlag.

Konkrétan Cybex márkaszervizt még nem találtam, ebben is segíthetsz, ha szeretnél valami hasznosat is hozzátenni.

2022. okt. 29. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Atya-gatya. Annyit se tudsz, hogy a forgalmazónál kell érvényesítened elsősorban a garancia/szerviz-igényt? Akkor is ők az első lépés, ha már lejárt a garancia.
2022. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Te élőben is folyamatosan verbálisan bántalmazod a környezeted? “Kellemes” társaság lehetsz. Mondjam le az összes ügyintézést, tervezett találkozókat, orvoshoz fél éve foglalt időpontokat 3 hónappal előre, mert garanciát érvényesítek a forgalmazón keresztül. Ahelyett, hogy valaki konstruktívan segítene (lásd #1), aki látott már hasonló problémát. Nos, én inkább kérdezek előbb, mint hogy belebonyolódjak egy garanciális ügyintézésbe az Alza közvetítésével, egy szinte megfoghatatlan, mindössze összehasonlításon, korábbi benyomásokon alapuló problémával. De irigylem a kötélidegeit (a nulla gyakorlati készségét viszont nem) annak, aki mindenért az eladó ügyfélszolgálatára fut.

Közben leszedtem a kereket, leöblítettem, fogkefével átsúroltam a felfüggesztését, majd befújtam WD40-nel, ami persze azonnal kifolyt belőle, de legalább a kifolyási irányokból kikövetkeztethettem a belső szerkezetét. Sokkal jobb lett, úgyhogy köszönet az egyetlen, kérdésre válaszoló hozzászólónak.

2022. okt. 30. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!