Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történhet, ill. megtörténhe...

Mi történhet, ill. megtörténhet-e, hogy teherbe esek, de az első pár hónapban nem veszem észre, és ugyanúgy szedem a fogamzásgátlót, iszok alkoholt stb.?

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal nem vagyok terhes, mert két teszt negatív lett, és meg is jött időben (tegnap) a menszeszem, de elég sok terhességre hajazó tünetem volt az utóbbi egy hónapban: émelygés, hányinger főleg reggel, de a nap többi szakában is olykor (kb. 2 héten keresztül) és megkívánok mindenfélét, amit nem is szeretek, illetve az eddig általam szeretett dolgok illatától rosszul vagyok, nehezen viselem az erős szagokat/illatokat, folyton pisilnem kell, hajnal tájt rendszeresen hőemelkedésem van, de nem mondanám láznak és alapvetően jól vagyok. A mensi előtt és első napján fájt az alhasam, ami nálam egyáltalán nem jellemző. Szóval erősen gyanakodtam, főleg, mert fogamzásgátlót szedek, de úgy két hónapja beteg voltam, antibiotikumot szedtem viszonylag hosszú ideig, ami ugye a tabletta hatását csökkentheti, semlegesítheti, a párommal pedig együtt voltunk ekkor is. Tehát elvileg teherbe eshettem. Most a mensi miatt már nem gondolom, hogy terhesség, lehetett mindez a betegség (covidos voltam) utóhatása is. De a lényeg igazából az, hogy van egy félelmem, amit nem tudok hova tenni. Attól tartok leginkább, hogy terhes leszek és nem veszem észre. Mi van akkor, ha teherbe esek, de mondjuk a tüneteim enyhék vagy másnak tudom be őket, és nem veszem észre időben? Ha mondjuk az első 1-2-3 vagy akárhány hónapban terhesen szedem a fogamzágátlót, nem szedek vitaminokat, alkoholt iszok (nem iszok sokat, de azért most esténként forralt borozunk, puncsozunk stb.) vagy más káros dolgot (pl. energiaital) iszok, eszek, nem beszélve arról, hogy jelenleg nagyon sok és nehéz fizikai munkát végzek, mindezzel mennyit árthatok a babának? Nem szeretnénk még gyereket, most nem túl ideálisak a körülmények, csak néhány év múlva lenne aktuális, de ha most becsúszna, akkor is örülnénk neki, természtesen megtartanánk, és nem szeretném, hogy baja essen azért, mert én nem veszem esetleg észre és ezért nem viselkedek megfelelően.
2021. dec. 6. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Menj már el nőgyógyászhoz aki megnéz ultrahanggal aztán kiderül. Mi tart vissza?
2021. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most ha itt azt mondjuk,hogy nem vagy terhes, nyugodj meg, akkor megnyugszol?
2021. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Jobb terheségi tesztet veni és tesztelni, vagy nőgyogyászhoz elmenni teljesk ivizsgálásra. ritkán,de tabletta melet is terhes lehetsz. ALkohol kis mennyiségbe nem árt ha terhes vagy, nagy mennyiségbe árt.
2021. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nagyon összevissza ciklusaim vannak, voltak.Abban a hónapban mikor össze jött a babának minden ugyanúgy zajlott,ha véletlenül csúszott volna be simán azt gondoltam volna hogy azért nem jött meg mert most épp később jön.Lehettem volna 2 hónapos terhes is mire kiderül 😁

Én a helyedben ha ennyire paráznék biztos elmennék nőgyógyászhoz.Biztos ami tuti alapon.

2021. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, megtörténhet, szerintem ez nem ritka. Én is a kimaradás után pár nappal tudtam meg, hogy babát várok, addig a megszokott módon éltem, de ennyitől nem lesz baja egy babának. Ismerek olyat, aki fogamzásgátló mellett lett terhes, a 3.hónapban tudta meg, egészséges gyermeket szült. Figyelj magadra, és ne aggódj ezen.
2021. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezalapján szinte biztosra veszem, hogy nem vagy terhes. Csomó más dolog is okozhat ilyen tüneteket, akár valamilyen nőgyógyászati vagy hormonális probléma, úgyhogy szerintem menj el nőgyógyászhoz, ő a terhességet is ki tudja zárni.
2021. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nogyogyasz...
2021. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam, szerintem sem vagyok terhes, ezért sem szeretnék nőgyógyászhoz menni. Napra pontosan megjött a menszeszem és mindkét terhességi teszt is negatív lett. A krédés nem is az volt, hogy terhes vagyok-e. A kérdés az volt, hogy mi lenne akkor, ha terhes lennék, és nem venném észre, emiatt X hónapig nem a terhességnek megfelelő életmódot folytatok (lásd fent). Aki a kérdésre válaszolt, annak köszönöm a válaszát.
2021. dec. 9. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor szülsz egy beteg gyereket. Mi lenne 🤦🏻‍♀️
2021. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!