Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi baj történhet ha az első...

Mi baj történhet ha az első 6hétbe szülés után nem annyira tudok pihenni?

Figyelt kérdés
(Bocs ha buta a kérdés)
2019. ápr. 6. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Semmi! Senki nem pihen, mégis hogy pihenhetnél egy újszülött mellett?
2019. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj, de mit kell csinálnod? Azon kívül, hogy ellátod a pici babád 0-24?
2019. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ellátok pluszba egy 2.5 évest is aki igényli a foglalkozást, plusz a házimunkát is meg kell csinálnia valakinek.

(Nyilván nem olyan óriási feladatok rengeteg nő csinálja ézt tudom, de nincs segítségem és nem tudok kicsit pihenni ha a baba alszik)

2019. ápr. 6. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Én sem értem mi baj történhetne. Én szülés utàn màr takarítottam, meg nagy bevàsàrlàsra mentem két szopi között. Nekem 4 éves a nagy, 4 hónapos a kicsi. Az első héten volt segítségem, azóta egyedül vagyok velük, mert a férjem hétfőtől péntekig dolgozik, és minden este fél 8-kor esik haza.

A nagyot hozom-viszem oviból, mellette sportól, oda is én viszem, úgy, hogy a kicsi is jön, mert nincs kire hagyni, és a gyerekek ellàtàsàn kívül ott a hàztartàs.

Fárasztó persze, de semmi baj nem történt, mert nem feküdtem 6 hétig.

2019. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsànat, kimaradt, hogy szülés után 3 nappal.
2019. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én első naptól mar a kórházban is csak napi 4-5 órát tudtam feküdni, ebben benne van az alvás is. Emelgettem a piciket, elláttam őket, lepcsoztem, ülve-görnyedve tandemszoptattam stb. 2 hét múlva hasfali hematomam lett, amit egy hét múlva ki kellett takarítani. Nekem azt mondták, hogy a nem pihenés közre játszott a kialakulásában. Nem tudom, hogy mennyire igaz. Első szülésem után se pihentem túl sokat, bar azért akkor napi 8-10 órát tudtam feküdni, fekve szoptatni stb es akkor nem volt ilyen gond.
2019. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
En sajnos 5 hettel a szülès utan megemeltem egy nehez, könyvekkel teli dobozt, ès a holyagom megsüllyedt tőle. Kb èreztem, ahogy a belső szerveim ,,fèlrecsúsznak". Először azt hittem a mehem esett előre :/ Sèrülesmentes szülès utan jòl megszivattam magam.
2019. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
80%
Pihenj amennyit csak tudsz, nem véletlenül találták ki a 6 hét kíméletet.
2019. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán tudom mi történhetett volna, de annyit tudok ha anyum nem segített volna nem tudom mi lett volna velünk.

Császárom volt altatással, annyira bennem maradt az altató, hogy meg sem hallottam ha a kislányom éjjel sírt. Felkelni is alig tudtam főleg varratszedésig nem hogy házimunkát végezni.

Le a kalappal azok előtt akiknek megy!

2019. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem amennyire lehet, kíméld magad. Ha más segítség nincs is, apuka csak tud munka után a nagyobbal lenni, illetve közösen is összebújhattok, hogy a nagyobb se érezze, hogy "kiszorították őt" anya mellől. Ha teheted, rendelj ennivalót főzés helyett, a tajarítással ne foglalkozz. Mosni/teregetni, bevásárolni a férjed is tud (gondolom)... Mással egyelőre ne foglalkozz! Kitartás!
2019. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!