Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A liliputi csatos hordozóról...

A liliputi csatos hordozóról mi a véleményetek? Érdemes bérelni először? Milyen korú babával érdemes használni? Mennyi ideig lehet benne a baba?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha Budapesthez közel laktok érdemes elmenni a hordozóházba, mert nem biztos, hogy bejön a liliputi. Ha erre nincs lehetőség nincs baj a liliputival egy középkategóriás hordozó, amiben megfelelő pózban van a baba. Azt szokták javasolni, hogy ha már tudja tartani a törzsét a baba, de leginkább ha már tud ülni. Mi 5 hónaposan kezdtük a csatost, de az kifejezetten kisebb babáknak ajánlott hordozót választottam. És bármennyit hordozhatod, nincs időkorlát. Ameddig mindkettőtöknek jó :)
2023. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp először a kölcsönzést ajánlom. Sokféle csatos van, ami mind jó, de nem kényelmes mindenkinek.

Van hordozós klub sok helyen, érdemes keresni egyet.

Mivel csatos, nagyobb babáknak való, kisbabáknak ezek nem alkalmasak, legfeljebb kompromisszummal.

Hogy mennyit lehet benne, az attól függ, meddig bírja a hátad. :) Igazából bármeddig. Ez az eszköz teljesen megfelelő és optimális hordozásra, nincs olyan, hogy sokat használva káros lenne.

2023. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont itt van mellettem. :)


A méret a fontos, nem a kor. Jól összeállított darab, de nagyobb gyerekeknél érdemes használni a csatost úgy általában. 7-8 hós korától. Mi inkább akkor kezdtük amikor már hátra kellett kötni.


Ha nem vagy extrém túlsulyos 100 kiló fölötti kerületileg jó lesz, de ha ennél több vagy akkor szűk lesz a derék rész.


Próbálni ha tudod akkor érdemes. Nálam is járt egy tök idegen anyuka, a helyi csoportba keresett valakit akinél próbálni tud.

2023. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem, de lassan kifogyok belőle. Először mindenképp próbálj több márkát, kölcsönözz.

A csatos egyébként 68-as ruhamérettől ideális a picinek.

2023. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, lemaradt, hogy ha belenőtt, akkor nincs időkorlát a hordozásra. Újszülött szűkítővel max napi 30 percet lehet benne.
2023. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, ment a zöld pipa :)
2023. márc. 1. 10:18
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Mi hordozóklubunkban a teljesen csatost sajnos csak szigorúan járni tudónak ajánlják. Előtte max félcsatos és kendő, de félcsatost alig lehet kapni, még használtan is.
2023. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. Azért az is túlzás már. A fiam mióta jár nem is lehet hordozni.
2023. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
#7 ez baromság.
2023. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi azt használunk, lassan már csak múlt időben. Nekünk is bevált és annak is, akitől kaptuk. Viszont hiába van újszülött szűkítője, abban csak rövid ideig és nem rendszeresen lehet. Szóval pont akkor nem tudtam még használni, amikor a hasfájós időszak miatt nagy szükség lett volna rá. Kb. 5 hónapos korától viszont napi szinten használtuk és szerettem. Gyorsan fel-le lehetett venni.
2023. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!