Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsit újonnan vagy...

Babakocsit újonnan vagy használtan?

Figyelt kérdés
Most állok babakocsi vásárlás előtt, és újonnan néztem ki egyet a boltban (pont olyat nem találtam használtan), de aztán elbizonytalanodtam, hogy nem hülyeség-e új babakocsit venni, amikor egy használt is tökéletes lehet? Multifunkciósat szeretnék, és a lehető legtovább használni. Ti mi mellett tettétek le a voksotokat, mit ajánlotok?
2023. júl. 16. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Legyen új babakocsi.
Jó lesz az használtan is.
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vennék ujat


Mi is multifunkciósat vettünk, használtan (30ezerért) 2 gyereket simán kiszolgált. (4 éves a nagy, őt is kibírja a mai napig).


Ellenben most hirdetem, 7kemény ezer ft-ért, a kutyának nem kell.

2023. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Első babámnál mindent megvettem újjonnan. Most 10 èv után született a második baba. Mindenből a használtat vettem meg. Megfogadtam az elsőnèl hogy jó lesz az használtan is😅
2023. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Amilyet szeretnél. Mindkettőnek vsn előnye-hátránya, neked kell mérlegelni.
2023. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, mit szeretnél. Ha pl. van X összeg, amit mindenképpen rá akarsz szánni, akkor azért a pénzért használtan jó eséllyel sokkal jobbat kaphatsz. De nyilván az több utánajárást igényel, elmenni másokhoz megnézni, ki kell takarítani/takaríttatni.

Újnál van garancia, a használtnál jó eséllyel már nincs.

Én azt is mérlegelném, mi a terv, hány gyereket szolgálna ki. Ha három gyereket terveznék, lenne helyem tárolni, stb., akkor lehet, inkább vennék egy tök újat, míg ha csak egyet, akkor nem szánnám rá azt a pénzt.

Ha kinéztem egy konkrét babakocsit, akkor mérlegelném, hogy az új és használt közötti árkülönbözetet tudnám-e valami fontosabbra költeni, közelebb vinne-e valami fontos célhoz (pl. saját lakás, új autó, egy jobb minőségű autósülés, stb.).

Nekem még az a tapasztalatom, hogy ha valami babacuccot használtan szeretne venni az ember, legkönnyebben jó minőségű babakocsit talál töredék áron, mert csomóan újonnan vesznek, amit utána nehezen tudnak eladni, mert nagy a kínálat, a kereslet kisebb, plusz sokan vesznek több babakocsit pl. nagyszülőkhöz, vagy tartaléknak. És azok aztán tényleg alig voltak használva. Amit én vettem, az újonnan 164e forint lett volna, megkaptam 30e forintért, mert az eladónak már elege volt abból, hogy tárolja, és abból, hogy mindenki csak ígérget, hogy elmegy érte, aztán semmi. Remélte, így sikerül megszabadulnia tőle. Az össz hibája, hogy van egy kiskarcolás a műanyag részén a használatból adódóan. Ez engem eleve nem zavar, mert a használatán semmit nem változtat, plusz én elsődlegesen inkább hordozni szeretnék, ezért sem akartam sokat rászánni. A különbözetből meg vettem új, jó minőségű kendőket, mert azokat már nem lehetett jó áron venni használtan.


Neked kell tudnod, mire van pénzetek, időtök, kapacitásotok és mik a preferenciátok.

2023. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi használtan vettünk egy mózeskosaras+sportüléses+autós üléshez adapteres kocsit 25 ezerért.

Patyolatra kivolt tisztítva.


Nyílván van a huzaton egy két kisebb szakadás, de csak akkor látni, ha felhívom rá a figyelmet, a kerék picit kopottabb és a fékbovdent itthon javítani kellett, kb 30 perces munka volt vele.

Nekünk megérte, remekül funkciónál.

2023. júl. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!