Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Használt babakocsi árára...

Használt babakocsi árára lélektani határ? Az új jobban megérheti?

Figyelt kérdés
Tudom, sok múlik a konkrét állapotán, de abban az esetben, ha egész jó állapotú, kíváncsi lennék, hogy nálatok mennyi lenne a maximum, amit szívesen kiadnátok egy használt babakocsiért? Nézegettem egy számomra szimpatikus típust, de 120e körültől indulnak használtan (pedig nem a 2 sokat emlegetett, menő márkáról van szó), de a 100 fölötti összeg nekem kicsit fáj egy használt kocsiért. Szerintetek akkor már nem érné meg pár tízezer forittal drágábbért egy vadiúj? Sokan mondják, hogy mivel az nem olyan menő márka lesz, a minősége nem lesz ugyanolyan, de én nem vagyok arról meggyőzve, hogy egy márkás darab valóban sokkal strapabíróbb, és nem csak a márkanevet fizetem meg. Mit gondoltok?
2023. aug. 4. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az a tapasztalatom, hogy abszolút státusz szimbólum a babakocsi is. Mi funkció alapján választottunk, fontos volt pl. a nagy alsó tároló (a világ leghasznosabb dolga) és nem érdekelt, hogy mindkét irányba tolható-e a babakocsi.

Ha más dolgot (cipő, telefon, stb.) márka alapján vásárolsz akkor tegyél itt is így, ha nem, akkor inkább az egyes funkciók hasznát és szükségességét gondold át.

2023. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Én voltam olyan kis naiv hogy bedőltem a jól reklámozott márkának, és használtan vettem egyet 120ezerért, hordozóval, mózessel, sport résszel. Aztán jött a nagy pofára esés... Ki nem állhattam. Nehéz volt, és összecsukva is elfoglalta az autó csomagtartóját+hogy magas, nekem olyan volt, mintha "imbolyogna" benne a babám. Max a városi utcákon lehetett vele közlekedni. (Ha le bírtam volna cipelni a 2.ról gyerekkel együtt)

Szóval elkezdtem keresgélni, igazi strapabíró nagy kerekes babakocsit, és találtam egy itthon szinte ismeretlen márkájút, ami azonnal szerelem lett. Bírja a strapát kirándulásokon is, viszonylag kicsire csukható és császáros hassal is simán cipelhető kategória. Az akkori ára duplája volt újan mint a másik használtan de abszolút megérte.

2023. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Én 185.000 Ft-ot fizettem egy használt babakocsiért, az eredeti ára 280.000 Ft lett volna (sport+mózes hordozó nélkül). Olyan márka, amit a legtöbben hírből se hallottak (de minőségi, holland).


Nekem is a funkció volt a fontos, az egész babakocsi csak 8,7 kg, egy kézzel és olyan kicsire össze lehet csukni, hogy az ultra kicsi autónkban akár a hátsó ülés elé is befér.

Nekem ez volt a fontos, ezt pedig az olcsóbbak nem tudják, hiába böngésztem hónapokig a piacot.


Szerintem így még mindig jobban jártam a használattal, mintha vettem volna újonnan egy olyat, amit ha beteszek a csomagtartóba a bevásárlás se fér be mellé vagy nem tudok egyedül sétálni elindulni, mert nem tudom lecipelni egyedül a másodikról.


Azt kell meghatározó számodra mi a fontos, milyen körülmények között fogod használni és ahhoz kell keresni a megfelelő darabot, aztán meglátod, hogy ami neked megfelel az milyen áron van újonnan és milyen áron használtan.


(Érdemes élőben megnézni, én is próbáltam olcsóbbat keresni, neten ki is néztem egy Hauck-ot, de amikor élőben megnéztük a férjemmel egyből olyan alapvető funkcionális hibák/hiányosság voltak rajta, hogy ő mondta spur férfi létére hogy engedjük el inkább az olcsóbb típusokat...)

2023. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Mi majdnem mindent használtan vettünk, de pont a babakocsit nem, mert szerintem ezek többsége nem szolgál ki normálisan 3-4 gyereket.


Mármint, te megveszed mondjuk használtan 100 ezerért, de akkor az már karcos, kicsit kiszívta a nap itt-ott, elkezdett 1-2 helyen megrepedni a bőr a fogóján. Te erre azt mondod, apróságok, nem számít, de mikor elkezded használni, ezek a hibák mind egyre jobban kiütköznek, tovább reped a fogó, már nagy karc lesz rajta, nem kicsi, és ha még te is használod egy évet, már nagyon ki lesz szívva.


Aztán mire te is eljutsz a második gyerekig, úgy fog kinézni, hogy szégyelled majd az utcán tolni. Persze, biztos ki lehet fogni tényleg jó állapotú babakocsit is, de szerintem ez a ritka. Nekünk középkategóriás van, azért na, most a 2. gyerek után már látszik, hogy használva volt, a barátnőmé meg úgy nézett ki 2 gyerek után, mint amit a kutya szájából húztak ki.


Én inkább vettem újat, de normális állapotút, majd eladom most és annyi. De 100-120 ezret tuti nem adnél használt babakocsiért.

2023. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem sikerült kifognom egy babakocsit használtan 10 ezerèrt a marketen. Autóshordozó, mózesrèsz ès sport funkció. Nagyon szèp állapotban. Kicsire csukható, nem olyan nehèz. Igaz nem márkás, de teljesen meg vagyok elégedve vele.
2023. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Mi kaptunk egy babakocsit, én valaszthattak ki, 120ezer volt a "limit" rá

Valasztottam egy itt nagyon dícsért márkát. 110ezerért. (Én saját pénzből tuti nem vettem volna meg.


Csalódás, borzalom.... 50ezerért tudtam eladni fél év alatt. Használtuk talan 1 honapot sem.


Inkább vettem használtan egyet 20ezerért, 2 gyerekemet kibírta, imádtam.

2023. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Majd fogják olcsóbban adni. Mi olyan 3 in 1-ben babakocsit vettünk használtan, ami újonnan 350 ezer körül mozog. Anyuka mesélte, hogy 85-ről indult az ár. 45-ért láttuk, és vettünk meg.


Használtért én sem adnék 100 körül vagy afölött. Aki több százért vette újonnan, törődjön bele, hogy ő nagyobbat bukik rajta.

2023. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Semennyiért nem vennék használt babakocsit.
2023. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Mi egy abc design cobra babakocsit vettünk idén januárban, sport üléssel, mózeskosárral, bundazsákkal, napernyővel és adapterekkel 25.000-ért.

Fél éve nyúzzuk, semmi hibája, baja.

2023. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nagyon max 80 volt a határ amit használtra kiadtam volna (3in1-re). Találtam egyet 65ért, nagyon jó állapotban, eredeti ára 130 volt, úgyhogy korrekten féláron adta, ahogy általában a használt dolgokat szokták. Nekem bevált, csak a 2. gyerekeknek vettem egy kis sport babakocsit a végén, addig ki tudtuk használni, én meg 10ért adtam el.

Nagyon drágát biztosan nem vettem volna, mert általában tényleg csak a márkát fizeted meg, fontosabb nekem a strapabírása, meg az irányíthatósága, ha az jó, akkor jó az olcsóbb is.

2023. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!