Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mennyire fontos hogy felém is...

Mennyire fontos hogy felém is tudjon nézni a baba a babakocsiban?

Figyelt kérdés
Olyan sport babakocsit szeretnék,ami 360 forgatható vagy megfordítható irányú,viszont sok más kritériumnak is meg kellene felelnie. Ez így nagyon leszűkíti a listát és nem is szeretnék száz felett költeni rá. Mennyire fontos hosszú távon hogy a baba felén is tudjon nézni? Ki lehet használni,vagy csak marketing fogás?
2023. szept. 8. 17:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem 360, hanem 180 fokra gondolsz, a 360 azt jelentené, hogy ugyanoda vissza lehet forgatni, a 180 meg, hogy lehet állítani, hogy elöre is, hátra is tudjon nézni a gyerek.

Szerintem a legtöbb gyereknek az az érdekes, ha nézelödni tud, nem a szülöt akarja nézni, az esetleg egész kis baba esetében jó, de az még fekvös kocsiban van.

2023. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Mindkét gyerekem végig, a babakocsis kor végéig (~3 év) felém nézett. Nekik és nekem is fontos volt. Volt több kísérlet is, hogy kifelé fordítom, úgy megyünk, de nem aratott sikert.

A nagy megkésett mozgásfejlődésű és beszédfejlődésű volt, az nyugtatta meg, ha látta az arcom. Már kicsiként úgy aludt el, hogy "szemezett velem", majd bealudt. Később a kommunikáció hiánya miatt volt megnyugtató.

A kicsi normál tempóban fejlődött, sőt, korán kezdett beszélni, ő meg azért szeretett felém fordulva utazni, mert ha kifelé volt, panaszkodott, hogy "anya nem hallasz és én se hallom". Így hát felém volt, dumált, mutogatott.

2023. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire nem fontos a forgathatóság. Ha már ülni tud, sokkal érdekesebb neki előre nézni.
2023. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon fontos, főleg ha szemből fúj a szél... vagy ha rágcsál valamit


Sosem vennék olyan babakocsit, aminek nem opció a megfordíthatóság

2023. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
A 7 honaposomnak mar csak kifele fordithato sportbabakocsit vettunk, egyaltalan nem erzem szuksegesnek, hogy felem nezzen.
2023. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Nekem fontos volt. Amíg nem tudtak beszélni, azért hogy tudjam, lássam, hogy mire van szükségük és tudjak reagálni,

amikor pedig már tudtak beszélni, azért, hogy tudjunk beszélni.

Sokan már újszülöttet képesek kifelé fordítva tolni (fektethető sportban). Nekem ez nonszensz. A kupolától nem látod mikor alszik el (ha betekintő nyílás állandóan nyitva, rátűz a nap), nem látod mikor kell betakarni (lecsúszott, lefújta a szél...), nem latod időben, ha enni/inni kér, csak már a sírást...

Volt fix állasú sportkocsink. Pár hét után visszacseréltük.

2023. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

amikor pedig már tudtak beszélni, azért, hogy tudjunk beszélni


Mondjuk nem baj, ha arról beszélsz, amit lát. De ha a hátad mögé néz, ez nehéz.

2023. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

7, oldalra nem nézhet? Az tilos?

Egyébként meg: kognitív előnyt nyújt

[link]

2023. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

A téma egyik legszomorúbb képe: a szülők jóo elvan ak, a gyereket meg megeszi az unalom és a nemtörődömség

[link]

2023. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%

7, tedd a szívedre a kezed: mennyit beszélsz a gyerekhez, ha csak a hátát látod vagy azt sem? Magyarázol neki folyamatosan (még mielőtt válaszolni tudna), vagy tolod zombi üzemmódban?

A többség inkább ez utóbbi, míg a szülő felé néző gyereknek tanulmányok szerint is sokkal több kommunikációban van részük, nyugodtabbak, jobban alszanak, alacsonyabb a stressz-szintük.

Ki mit szeret.

Sokan azt, ha kussban tolhatják a kocsit és addig se kell a gyerekkel foglalkozni.

2023. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!