Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Télen hordozós kabát vagy...

Télen hordozós kabát vagy takaró? Hátul hordozáshoz?

Figyelt kérdés

Lassan kinőjük a kendőt és az elől hordozást ( 3 hó és közeledik a 7 kg).


Tudom a hátul hordozós kabátok nagyon drágák.. :(, de már kezdek mentálisan lecsúszni és ideje beszerezni valamit télre, melyik az egyszerűbb?

2 kérdés:

1) a takaró alá is ugyanúgy elég öltöztetni mintha közös kabátban lennénk, tehát max 1 plusz réteg a babára?

2) sima vastag bundás teli kabátom van.. arra is fel tudom kívülre simán tenni hátulra majd a mei tai-t és a takarót?


Tapasztalat valakinek? Kinek melyik vált be jobban?


Én nemrég kezdtem kendővel és az nagyon bejött a babának a sétákhoz, de ennyi a tudományom egyelőre sajnos. Most ideje váltani.



nov. 18. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsivel kabát vagy hordozós pulcsi. Ez utóbbi is elég volt nekünk, kabat túl meleg volt. Következő télre lesz praktikusabb kívülre kötni, ha akkor még hordozod.

De pufi kabátra nem tudsz kötni. Csúszik.

A takarós megoldásnál nyilván számít a vastagsága, mert ha kívülre kötöd, te nem melegíted úgy.

nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1 köszi a jó érveket!

Igazából belül bundás, hasított bőr télikabátom van, de egyelőre én sem tudnám elképzelni hátra kötni rajta majd a picit, ez igaz!


Azt mondod a hordozós pulcsi egész télen elég volt nektek? Kabátot nem is vettél?


Perpill még elől hordozom, de ahogy gyarapszik ez pár hét, és próbálok hosszan távra beruházni. Még a következő szezon játszik valószínűleg, ahogy írod.

nov. 18. 08:54
 3/17 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nekem volt egy Magyarinda hordozás takaróm azt használtam de nekem télen születtek, szóval a kövi télre már nagyok voltak, lekéretőztek stb, és nem is akartam hordozós kabira költeni.
nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Van hordozos takaronk, en akkor szeretem csak hasznalni, ha meg eleg felvenni egy vastagabb pulcsit kintre. Egyebkent mivel a baba es a takaro is melegit, ezert egesz sokaig tudjuk igy hasznalni, de egy ido utan persze kabat nelkul fazom mar.


Egyszeruen vastagabb kabattal nekem nem kenyelmes, ugy erzem magam, mint egy kotozott sonka, gyerek is ordit, mert sokkal nehezebb hatra forgatnom,ugye a hordozonak is vannak pantjai, de a takarot is magamra kell szerencsetlenkednem, annak is vannak pantjai…ahh nem, nekem nem :DD


A takaro vastagsagatol fugg, hogyan oltozteted ala a babat. En tavasszal- osszel igazabol siman csak hosszu body+nadragot adok ala, igy eleg meleg. Telen, ha hasznalnank, talan egy vekonyabb overalt is ra kene adni.


Van egy ezer eves hordozos kabatom, en is hasznaltam vettem, azt szoktam hasznalni hidegben. Neha ki lehet fogni, persze nem egy liliputi, aminek hasznaltan is magas ara van. Utobbit egyebkent probaltam, nekem pl 5 fokban is gyerekkel egyutt tul meleg volt, igy orulok, hogy vegul nem ezt vettem, nem is tudnam kihasznalni.

De egyebkent egy ugyes varrono sajat kabatot is at tud alakitani es akkor szinten toredek arbol meguszod.


De ez csak az en tapasztalatom, az a baj, hogy mindenkinek mas valik be.

nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagon köszönöm nektek az eddigi részletes tapasztalatokat!


Eddig akkor a kabi/pulcsi felé hajlok. Ez alapján arra kell figyeljek viszont, hogy ne legyen túl vastag, ha kabát mellett döntök.

nov. 18. 09:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a takaró vált be, mert a lányomat zavarta a közös kabát. Tavaly próbálkoztam vele, akkor volt egy éves, állandóan kibújt belőle, mert a csatosban is kiteszi a kezét. A takaróval nem volt ilyen problémája, csak nekem kellett olyan kabátot találni, amire kényelmesen felvehettem a csatost.
nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Vettem kabátot, amit pár alkalommal használtam. Jó befektetés volt 50 ezerért. El se tudtam adni. Möbius. Úgy néztem ki benne mint egy hajléktalan és folyt rólam a víz 0 fokban is, alatta egy pamut pólóval.

A pulcsijuk viszont bejött. Ha nem volt csapadék elég volt.

nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Na igen, a hordozós kabát nem egy csinos viselet. Bárki bármit mond, elég sátor hatása van, hiszen a hordozós betét, és a gyerek miatt deformálódik.
nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez nem feltetlenul igaz. Vannak csinos hordozos kabatok is, legalabbis azokbol, amiket haton hordozashoz lehet hasznalni.

De ettol fuggetlenul en nem akartam 60-70 ezret aldozni ra, mikozben van egy csomo jo kabatom. De egyebkent lehet oket hasznalni hordozos betet nelkul is, hagyomanyosnak.

nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne paráztassatok már, most vettem liliputit, de nem vagyok fázós! 😱😭
nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!