Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A Touragoo gyerekülés a...

A Touragoo gyerekülés a Britax Römernél mennyivel rosszabb?

Figyelt kérdés

16-17 kg a majdnem 3,5 éves kislányom. Jelenleg Lionelo ülésünk van, elsőnek strapabírónak tűnt, a fejétől a nikecel magától leesett... elengedett a ragasztó 1 év után...


Most 9-36 kg-osat néznék, mert a 15-36 kg-os egy hosszú úton szerintem még kényelmetlen lenne a gerincének amikor aludna.


Ezeket néztem:


Touragoo (62 ezer, nincs ADAC tesztje, de jó, hogy forgatható)

[link]


Britax (93 ezer, az ADAC teszt csak megfelelő)

[link]


Britax (119 ezer, de a férjem még a 60 ezreset is drágálja..)

[link]



jan. 26. 06:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Brutal szerintem messze az egyik legjobb. Mi mindig innen rendeltünk maximalisan meg vagyunk elégedve


[link]

jan. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Az anyagok minőségével tudnak spórolni. De egy 3,5 évesnek már nem számít annyit mint egy csecsemőnek. A Touragoo neki tud épp oly jó lenni mint a másik. Esetleg ha nem csak ezekben gondolkodsz, ajánlom a Cybex Solution S-fixet vagy M-fixet

Pl: [link]

jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocs nem fejeztek be, a Cybexnek nagyon jó ADAC teszt eredménye van.
jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Annyival, hogy soha nem tesztelték egyik Touragoo gyerekülést sem, ami sokatmondó.

A megfelelő minősítés is több és jobb ennél.

Aminek nincs ADAC tesztje, úgy kell venni, hogy megbukott rajta. Mivel nem véletlenül nincs eszükben a gyártóknak próbára bocsátani.

jan. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az is hozzátartozik, hogy teszteltetni pénzbe kerül, amit utána be kellene építeni az árba, így drágább lenne.
jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5

A legnagyobb bajuk az lenne, hogy máris visszaesne a kereslet rájuk, ha kiderül, hogy sz*rt sem érnek. Látatlanban meg lehet azt hinni, hogy jó lesz az...

jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

“ kiderül, hogy sz*rt sem érnek.”

Ez azért ebben a formában nem igaz. De mindegy. Minőségbiztosítási vizsgálaton át kell menniük.

jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem örök vita itt és a csoportokban is látom. Valaki csak adac tesztest hajlandó venni, más meg az alapján ajánl, hogy a gyerekének kényelmes.

Nekem többet ér az, hogy megfeleljen egy adac teszten, mint az, hogy mondjuk forgatható legyen, ha már választani kell. Csak életvédelmi funkciókat lát el egy ülés, amiben (nekem) nem mindegy. Ha nem is adac tesztes egy-egy konkrét típus pl., akkor is elhiszem mondjuk a nagyobb márkáknak már (pl. Britax, Maxi cosi, Cybex), hogy tudnak ülést gyártani, hiszen rengeteg adac teszt megfelelésük van. Így inkább náluk nézelődnék.

Ha valakinek elég annyi, hogy funkcióban és kényelemben jó, akkor biztosan jó lehet más is.

Az sem mindegy szerintem ki hol használja az autóját, benne a gyerekkel.

jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha már ADAC teszt. Érdekes módon alig látom a témában ajánlani a Joie márkát, csak mindig a Cybex, Britax és társai. Miközben a Joie kb. fele árért rendre jobb eredményeket ér el ADAC teszten.

Pl. amit mi vettünk, kategóriaelső volt a 2023-as őszi teszten.

jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ez azért ebben a formában nem igaz. De mindegy. Minőségbiztosítási vizsgálaton át kell menniük"


Akkor miért van olyan, amelyik ADAC teszten megbukik azért, mert mérgező anyagot tartalmaz?

jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!