Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik rugalmas kendő a...

Vickka kérdése:

Melyik rugalmas kendő a legjobb? Megéri a drágábbat, szebbet megvenni? Ha információm nem csal, akkor van olyan mintás rugalmas kendő, amelynél a minta (elülső középső rész) nem rugalmas. Tényleg rugalmatlan az anyag a minta miatt?

Figyelt kérdés

Ki milyet használ?

Milyen anyagot, milyen hosszút?



2012. szept. 3. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rugalmas kendőt úgy válassz, hogy minél szélesebb legyen. A nagyon keskeny rugalmasokat nagyon rövid ideig tudod használni.

Ha anyagilag megteheted, és mindenképp rugalmast szeretnél használni, akkor a Je Porte Mon Bebe(JPMBB) kendőt javasolnám, ez annyiban más mint a többi rugalmas, hogy szélesebb, nem pöndörödik olyan mértékben, formatartó és háton hordozáshoz, illetve nagyobb súllyal is fogod tudni használni(míg a többit csak elölhordozáshoz és kicsi súlyig- tudom, á van rva némelyikre, hogy 15 kilóig de 7- 8 kiló után már nem szanadna elöl hordozni mert egészségtelen a horodzó személy derekát, hátát, gátját tekintve, illetve ekkor már másra is kiv

ncsi a baba, nem csak a szülője mellkasára:) )

2012. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést a gépelési hibákért, kissé foghíjas a billentyűzetem.
2012. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem rugalmas kendőből tök mindegy, hogy milyet veszel, teljesen jó a legolcsóbb is, mert úgyis max. 7 kilóig használhatod, mert mindegyik pamutból készül, és az ennél nagyobb baba hordozásánál nyúlni kezd, nem tart eléggé. Ha hosszútávon szeretnél hordozni, akkor utána mindenképp kell egy másik hordozóeszköz (szövött kendő, mei tai, csatos hordozó például).

Kivétel a JPMBB, amit az előző válaszoló is említett, mert azt a hordozós kor végéig lehet használni.

2012. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zsömbit (JPMBB) is használunk többek között. A zseb is rugalmas, de azért dupla anyag, nem nyúlik annyira, mint a kendő többi része, ami előny! Az enyém rövid, 250-es, de eddig még mindent meg tudtam vele kötni, duplót is, szóval nyúlik rendesen :-) Liliputink is van, de azt csak kiskorában használtam. Nemrégen 12 kilós lányomat beletettem, és nah, so-so tartotta, de nem tökéletes. Abban nagyobbat már hátra nem tennék. A zsömbi profin tartja a gyereket, még benne van jópár kilónyi cipelhető lehetőség :-D

Halkan súgom, hogy a Liliputi újonnan 9-10eFt, én ezt a zsömbit mamamin használtan, de kifogástalan állapotban 14-ért vettem.

Szerintem érdemesebb egy zsömbi félét venni picit drágábban, mint egy olcsóbbat, amit csak rövid ideig tudsz használni. De itt az is kérdés, hogy totyogóval akarsz-e hosszú kendőzni, vagy csatosozol majd.

2012. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 26. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!