Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Meddig használtatok babahordoz...

Meddig használtatok babahordozót autósülésként? Utána milyen fajta autósülést használtatok? Ajánlanátok nekem, mi az amit érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos koráig utazott a lányom hordozóban, utána Touragoo 9-25kg-s ülést kapott. Nagyon jó volt, mert volt hozzá fejszűkítő, bár ez nem sokáig kellett, és dönthetős is, így ha elaludt, csak megdöntöttük a háttámlát, és nem meredt meg benne alvás közben. Még mindig azt használja, már 3,5 éves múlt.
2013. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kisfiam kb. 8 hónapos korában ült stabilan és olyan kis hosszú volt, hogy a beköthető hordozóból már kilógott a lába :)

CONCORDE Trimax 9-36 kg-os ülést vettünk, nagyon elégedett vagyok vele.

Nekem első és legfontosabb szempont az volt, hogy a német ADAC törésteszten a kategóriájában milyen eredményt ért el. Ez a márka egy korábbi év tesztgyőztese volt ebben a kategóriában. (hiába jó egy ülés mondjuk a 9-18 kategóriában, ha nekem mondjuk 18-36 kg-os ülés kell).

Érdemes ott nézelődni a biztonsági követelmények és független törésteszt eredmények között. Ha ott egy márka a közepes értékelést kapja, azt már nem venném meg jó szívvel, akármennyire is jól cseng a neve.

Ez az ülés a kicsi korához igazodó átalakításokkal végig ki fogja szolgálni, amíg egyáltalán gyermekülés vagy ülésmagasító szükséges számára- átfogja a 3 fő súlycsoportot.

A 9-18 kg-os (kb. 4 éves?) korig be kell kötni az ülést és a benne lévő biztonsági övvel a babát. A következő fokozatban már az autó övével köthető be, végül ülésmagasíként is használható és a hátsó része leszerelhető (nagyobbaknak).

A miénk is dönthető, ilyen mikroszálashoz hasonló könnyen tisztítható anyag (pedig világos krémszínű, de nem koszosodik tényleg) és villámgyorsan ki-beköthető, másik autóba is áttehető. (ezért nem ISOFIX talpasat választottunk, mert ott macerás a ki-beszedegetés, hacsak nem veszel két talpat, akkor meg már árban annyi, mint két nem isofix ülés együtt).

Elégedett vagyok ezzel az üléssel, a kisfiam is nagyon szereti.

Mi még azt csináltuk, hogy az adac.de honlap tanulmányozgatása után elmentünk egy nagyobb üzletbe és a kicsit beleültettük a szóba jöhető fajtákba.

Nekem pl. nagyon szimpatikus volt a PALLAS is illetve más olyan modellek, ahol van egy első ráhajtható pajzs-szerű rész- de pl. attól direkt sírt a kisfiunk, így azt kilőttük.

Szóval fontos, hogy ő is kipróbálhassa vásárlás előtt.

Azt meg gondolom tudod, hogy E04 szabványt szabad csak vásárolni, ellenőrizni kell a tanúsítványt (ülésen piktorgram) és semmiképp ne vegyél olyat, ami már balesetes. (ha nem tudod ellenőrizni, akkor a használt is meggondolandó).

Nálunk még a RÖMER jött szóba, ott nekem inkább az üléshuzat anyaga és színe nem volt olyan jó, mint végül a CONCORDE-é, ezért nem azt vettük.

Van néhány dolog, amin nem érdemes spórolni, nálunk a biztonsági gyermekülés is ezek közé tartozik.

Jó vásárlást.

2013. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is Concord ülést választottunk, de 0-18 kg-ig valót (Concord Ultimax), mert azt még menetiránynak háttal is be lehet kötni. Nem akartam, hogy egy hirtelen fékezésnél megsérüljön a 8 hónapos fiam nyaka. Most 13,5 hónapos, már gondolkodom rajta, hogy menetirány szerint fordítsam, de igazából legalább 1,5 éves korig háttal kellene bekötni pont azért, mert egy gyerek feje 25%-a a testtömegének, így könnyen sérülhet a nyaka akár egy hirtelen fékezésnél is, ha nem elég erős.

Mielőtt megvettem, én is a német ADAC tesztet néztem meg. Meg persze mi sajnos egy Cybexet (és társait, amik a legbiztonságosabbak) nem tudtunk volna megfizetni :(

De eddig elégedett vagyok, mert kényelmesebb és főleg biztonságosabb, mint a hordozó.

2013. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!