Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » ABC Design Moving vagy Hauck...

ABC Design Moving vagy Hauck Citi babakocsi a jobb? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Íme a képek:

1. [link]

2. [link]


Mind a két típus egyformán tetszik.

Ami alapján ez a kettő szóba jött, az az, hogy viszonylag olcsó,könnyű,újszülött kortól használható legyen.

Amit még nem tudok, hogy melyikhez lehet pl.lábzsákot venni?

Melyik a "jobb" márka esetleg???

Vagy ha van más, ami árban hasonló,de jobb és ajánlani tudjátok, megköszönném!!! :-)


2013. nov. 23. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Mindkettővel az a problémám hogy nem szemből látnám a babám.!

ÉS ahogy néztem nem átfordítható tolókaros egyik sem

2013. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kettő közül mindenképp az ABC Design! Nekünk is az van, ugyan nem konkrétan ez a kocsi, hanem Primo (már csak rendelésre lehet venni ha jól tudom Brendonban) de kb ekkora, és mi vettünk hozzá lábzsákot, úgyhogy az biztosan kapható hozzá. A többi paramétere is ilyesmi, csak kerekű. Egyébként az ABC D. felsőkategóriás márka, a Hauck pedig középkategóriás. És mivel mindkettő hasonló árban van, ezért nem is gondolkodnék melyiket vegyem. Így első ránézésre a hevederes megoldása sem tetszik, jobb szeretem a "tiszta megoldásokat".

Nagyon jó segítség egyébként a neten elérhető videó a használatról:

http://www.youtube.com/watch?v=y3tVIa7-Gf0


http://www.youtube.com/watch?v=tva23bYCL1c


Én nagyon elégedett vagyok a márkával, csak ajánlani tudom! Már nem használjuk, kimostam a huzatát szépen, elraktam a kistesónak (majd pár év múlvára) :)

Meg sem látszik rajta, hogy használt, a kereke sem kopott el, szépen lemostam és azon nyilván látszik, hogy volt használva, de még 2 gyereket is gond nélkül ki fog szolgálni.

2013. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*4 kerekű s primo, bocsi lemaradt a szám :D
2013. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

Kedves első, én nem tartom fontosnak, hogy átfordítható legyen.. árban is drágábbak vagy nehezek..:S

Kedves második, igazából egyik márkát se nagyon ismertem, azért kérdeztem! Nekem az ABC-ben még az tetszik, hogy a kupolája kialakítása jobbnak tűnik, meg az anyaga is masszívabbnak tűnik. :-) Amit még néztem, az a Giraffe Club ST-410-es, de azon nem tetszett, hogy nem állítható a lábtartó... nem hiszem, hogy kényelmes lenne a picinek.

2013. nov. 23. 16:22
 5/12 A kérdező kommentje:

Az ABC-nek a videón is van lábzsákja, gondolom akkor lehet hozzá külön venni. Meg a másik, hogy a neten láttam olyat, amin (mama)tálca volt, azt is lehet akkor kapni hozzá?:-) Az jó lenne.

Meg a másik, hogy a honlapon 6hónapos kortól ajánlják, de pl sok hírdetésben olvastam, hogy újszülött kortól is jó... Most akkor melyik? :S Igazából az ABC felé hajlok...

A Giraffe is 6hónaptól van írva,de pl barátnőm már az elejétől használta...

2013. nov. 23. 16:30
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

6 hónapos kortól írják, érdekes módon a primo-t a honlapon újszülött kortól írták, a leírásban 6 hónapos kortól írták, Ennek egyébként szerintem az az oka, hogy nem lehet teljesen vízszintesig dönteni, "csak" 175 fokban. Szóval szinte vízszintes. Mi 4 hónapos kortól használtuk, mert addigra sikerült megszabadulni a 3 részes "hiper szuper" babakocsinktól, utáltam. De megmondom őszintén, a kistesóval majd kezdettől fogva ezt fogjuk használni. Nagyon komfortos, azt a pár fokot pedig egy pléddel simán ki lehet egyenlíteni, és legfőképpen akkor lenne fontos, hogy vízszintes legyen, ha hasra szeretnéd fektetni benne a babát és én háton altattam mindig, jobban szerettem így. Szóval így szerintem semmi jelentősége. Max veszek bele egy textilmózest pár ezer forintért, annak merevített az alja, de lehet még azt sem, majd meglátom...

Engem sem zavar egyébként, hogy nem szembe van a baba benne. A mamatálcáról nem tudok, nem láttam így nem is kerestem, de igazából nem is hiányzott. Azért is érdemes szerintem nívósabb kocsit venni, mert a szervízhálózat is jobb...ha oda kerülne a sor, de nálunk semmi gond nem volt. Bár tény, hogy a kiegészítők is drágábbak hozzá, de szerintem megéri. Nekünk pl fekete a kocsink és az anyag fényvédős. Teljesen ledöbbentem, amikor nyáron tűzött a nap, fekete nadrág volt rajtam, majd' meggyulladtam. Hozzáértem a kupolához, hogy biztos milyen meleg lehet, de teljesen hideg volt! Úgyhogy nem mindegy milyenek a felhasznált anyagok...

2013. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén, páromnak is a ABC Design tetszik jobban, így annál maradunk mindenképpen! :-)

Igazság szerint olyan sok igény van manapság, hogy egyrészt szinte lehetetlen "tökéletes" babakocsit találni... Szerintem még a 100-200.000Ft-osok sem azok. Meg hát szerintem azt a rengeteg funkciót se használják ki az anyukák. Barátnőm is megvette a hiper-szuper mindent tud babakocsit...és elég hamar rájött, hogy rengeteg pénzt kidobott... nem is használta ki rendesen a hozzá való részeket(kocsi nincs-így a hordozó vadi új maradt,a mózest nem szerette a pici max.5x volt használva-ez is vadiúj maradt,az ülőrészt pedig nagyon hamar ki is nőtte, meg az is kényelmetlen volt a picinek-inkább kézben szeretett lenni mint abban a borzalomban :D). Azután vettek egy olcsóbb, egyszerű babakocsit, amit imádott a pici is... meg barátnőm is rájött, hogy attól, hogy drága, nem is biztos, hogy megfelelő.

Mi leszűkítettük a kört az alapokra meg a környezeti tényezőkre(anyagiak,utazás,útviszony..), így maradtunk annál, hogy kedvező árú,könnyű,de nagyobb kerekű legyen és lehessen benne újszülött kortól tolni. Szerintem ez elég is. Meg mondjuk mint írta a 2-ik, hogy a minőség is számít, nyilván nem csak 4 hónapig szeretném használni,például. A színnel kapcsolatban szeretném a véleményedet kikérni(2-ik), hogy írtad, hogy neked sötét színű a babakocsid... én nem tudom, hogy melyik színt válasszam a kettő közül, mert nem tudom, hogy a fekete mennyire szívja magába a meleget, mennyire fog fakulni? Meg nem e lesz hatással a baba hangulatára(állítólag a világosabb, színesebb dolgok pozitív hatásúak, a sötétebb színek lehangoló hatásúak rájuk nézve/olvastam,hallottam)??? Viszont... nem olyan kényes a foltokra, mint a világos szín... A honlapon a képen világosabb a babakocsi mint, élőben, a képeken amiket feltettek erről a típusról, a light lotus pl inkább halvány barnás mintsem homokszínű... Nem tudom, melyik szín választás lenne jobb, eddig úgy néz ki, hogy kislányunk lesz, így a light lotus "lányosabb" picit, bár ez nem életbevágóan fontos. :-)

2013. nov. 24. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen babakocsink van:

[link]

Kislánynak vettük egyébként. Bár csak világoskékben és ebben a színben lehetett kapi, és a kéket nem szerettem volna. De nem is bántam meg. 2 nyáron át használtuk, de nem látok rajta számottevő fakulást, ha melléteszem a lábzsákot, akkor sem, pedig azt csak egy télen használtuk, és egyszer lett kimosva... Szóval szerintem szép tartós a színe. Koszolódás sem látszott rajta soha, most, nyár végén elraktuk (20 hónapos a lányom, már csak egy totál alap párezres sport kocsit használunk néha, ha egyedül megyek vele hosszabb útra) most mostam ki (teljesen le lehet róla venni a huzatot és gépben mostam, hamar száradt) Egyedül a első kapaszkodó részt mostam ki párszor, mert mikortól elkezdett eszegetni a lányom, ott azért volt néha kis kajamaradék :)

És mint írtam, teljesen hideg volt a legnagyobb kánikulában is az anyaga, nem melegedett át, annak ellenére, hogy teljesen fekete kívülről.

Hát...a hangulatáról nem tudok érdemi információt adni, elég életvidám, cserfes csajszi a lányom, nem tudom tudta volna-e a jókedvét fokozni, ha rózsaszín babakocsiba ültetem :) De szerintem nem :)

Ha emiatt aggódsz, a játékok úgyis színesek, tele lehet rakni. És egyébként kezdetben a kontrasztos színeket szeretik, tehát nem a pasztellt, hanem fekete-fehér, egyéb élénk színek...

Egyébként napernyőt viszont színeset vettünk hozzá, nem fekete-fehéret, amit egyébként a gyártó hozzá szánt volna...

Úgyhogy szerintem csak a Ti ízlésetekre van bízva, hogy melyiket választjátok, nekem mindkettő tetszik, de valószínű megint a sötétebb mellett döntenék...mivel pozitív tapasztalataim vannak. Egyébként szerintem nem nagyon koszolódik, mert tök jó anyaga van.

2013. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem néz ki rosszul, ami neked van, bár nekem a külön tolókaros az nem tetszik.Kipróbáltam és kényelmetlen volt.. De ez is egyéni :-)

Az sokat számít, ha jó anyaga van... láttam olyan babakocsit amit már itt-ott kiszívott a nap. Meg olyat is, hogy zsinórban a 3ik baba volt ugyanabban és még mindig, mint ha új lett volna.. :-)

Neked az előző "hiper-szuper" az melyik típus volt, ami nem vált be??? Mert ismerősöm is babakocsit készül venni csak ők is 3 funkciósat és nehogy azt a típust vegyék akkor, szólok neki. :-D

2013. nov. 25. 16:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak a színösszetétele miatt akartam megmutatni, egyébként teljesen más, mint amit néztél...

A korábbi babakocsink ez volt, csak más színben. Rozoga vacak, nem ajánlom senkinek...

[link]

2013. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!