Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen típusú/márkájú autósülé...

Milyen típusú/márkájú autósülést válasszak?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, Apukák!

Leírnátok milyen típusú/márkájú autósülést ajánlotok, melyik vált be, melyik nem? A kisfiam hét hónapos, 10 kg és 74 cm, még épphogy elfér a hordozóban, de lassan kinövi, tavasztól szükségünk lesz egy autósülésre.

Amiket ajánlottak a Römer, Maxi-Cosi, Besafe, de konkrét típust nem mondtak. Egyéb autósülés is szóba jöhet, csak megbízható legyen.

Segítségetek nagyon köszönöm.


2014. jan. 15. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk Maxi-Cosi Priori XP van, mi nagyon meg vagyunk vele elégedve, már a második gyerkőc használja. Ez a típus: [link] Mi akciósan vettük 5 éve, kirakati darab volt, így 30e Ft körül megkaptuk. Annak idején én is néztem több márkát is, de 50-60.000 Ft-unk nem lett volna rá. Ennek a biztonsági tesztje is jó. Amiket írtál még, azokról is jókat olvastam, csak nekünk drágák voltak.
2014. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk is Maxi Cosi Priori XP van, szintén a második gyerek nyúzza
2014. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk Römer King Plus van, nagyon szeretjük. Megjártuk már benne fél Európát!
2014. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hasonló nagy paraméterekkel rendelkezett ebben a korban. 1 évesen 13, másfél évesen 18 kg volt. éppen ezért szerintem 9-25 kg-s ülésben gondolkodjatok. A 18kg-st pikk-pakk kinőtte (még jó, hogy kölcsönben volt itt).

Nézegethettek törésteszteket, azután vessétek össze az árakkal, meg hogy tetszik e nektek.

Mi a Brendonból vettünk ülést, igaz nem tesztest, mert annyink nem volt rá. Tökéletesen elégedettek vagyunk vele minden téren.

2014. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát most biztos lepontoztok:

7 hónapos gyereknek ajánlgattok olyan ülést, amit csak menetiránynak megfelelően lehet bekötni???

Kedves Kérdező!

Ennyi idős gyereket kizárólag menetiránynak háttal szabad utaztatni (már ha biztonságban akarod tudni a gyereket, és gondolom igen, hisz ezért kérdeztél).

A megoldás a 0-18 kg-os, esetleg a 0-25 kg-os ülés. Min. egy éves korig ajánlott háttal utazni a babának, mert egy hirtelen fékezésnél sem tudja megtartani az arányaiban nagy fejét a nyak- és hátizma.

Amiket írtál, azok jó márkák.

Még a Concord Ultimax is jó. (szerintem fapados)

Maxi cosi milofix, opal

Cybex sirona

Besafe izi combi x3

Casualplay Q retraktor

Römer first class plus

2014. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés. Mert fontos lenne, hogy még háttal is beköthető legyen. Pici még a gyermek. A 0-18as ülés már nem biztos, hogy jó neki. Mi ilyet vettünk most, maxi cosi rubit, de az én lányom 18 hónapos és 9.5 kilo. :) Ti nem biztos, hogy 2 éves koráig tudjátok használni. Bár lehet, az kell majd, mert a 36- kilos ülés még túl nagy és nem lehet háttal bekötni.


A 0- 25ös kategóriában nem találtam egyetlen biztonságos ülést sem.


[link]


Itt egy biztonsági teszt. Mi ez alapján és tapasztalatok alapján választottunk.

2014. jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tehát 0-18as ülést vennék és lehet kinövi pár hónap múlva, de biztonságosan utazik, vagy veszel egy nagyobbat, ami nem tesztes, de sokáig jó. :S
2014. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántatok a válaszadásra. Sokat segítettetek, a tanácsotok és tapasztalataitok alapján indulok el a témában. Ha bármilyen javaslata még van valakinek, szívesen olvasom.

Szép hétvégét!

2014. jan. 17. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!