Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Érdemes testvér babakocsit venni?

Érdemes testvér babakocsit venni?

Figyelt kérdés
20 hónapos lesz a lányom,mikor megszületik a kisöcsi és ezen gondolkodom, hogy vegyünk-e testvérbabakocsit,mert tapasztalatom nincs róla,de úgy érzem hasznos lehet. A lányom nagyon szeret babakocsiban utazni és nem tudom ez nyár elejéig mennyit fog változni,vagy ha megyünk hosszabb sétára vagy játszóra,akkor azért csak jobb,ha valahova be tudom őt is ültetni,nem? Akinek van tapasztalata,írna nekem? Pro és kontra is érdekel. Előre is köszönöm!
2014. jan. 24. 16:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki,szerintem ez jó lenne. Van ilyen valakinek?

[link]

2014. jan. 24. 17:01
 2/5 anonim ***** válasza:

24 hónap van a gyerekeim között. Mi kaptunk ajándékba egyet, de végülis nem használtuk. Nekünk minden közel van. Ovi-játszó-orvos stb. A nagyfiam kismotorral/bicóval közlekedett, vagy sétált. Ha elfáradt a babakocsinkra az alsó kosár merevítőre állt fel, vagy elöre ült a pici elé, mert még nem ért odáig a lába. Ha alvásidőre esett a séta, volt hogy a kicsit kendőbe tettem a nagy aludt a babakocsiba.

A mai napig előfordul hogy a tesó mögé áll, pl. reggel amikor sietünk az oviba. (már 3,5 éves a nagy).

A testvérkocsit azért nem szerettem, mert rohadt nehéz volt tolni, valamint a két gyereket esélytelen felemelnem a kocsival, márpedig nekünk a lépcsőházból eleve van 3 fok lépcső, az ovinál még több. Bevásárolni a boltban szine lehetetlen, kanyarodni nehéz én nem szerettem.

Viszont, amikor jó hosszú sétára mentünk, direkt fárasztani a gyereket, akkor jól jött a duplakocsi. Amúgy a húgoméktól kaptuk, náluk az ovi olyan jó 20 perc sétára van. Na pl. ők minden nap használták erre az útra.

2014. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A két nagy között pont 2 év volt, akkor nem volt szükség a testvérkocsira, mert a nagy 2 évesen már hosszabb távra is el tudott menni gyalog. A középső meg a kicsi között 17 hónap volt, akkor mi vettünk pont egy ilyen Greco-t. Körülbelül fél évig használtuk. Igen, tényleg elég nagy, meg viszonylag nehéz vele kanyarodni, de én mentem fel vele lépcsőn, meg talán egyszer buszra is szálltam fel vele. Máshogy nem tudtam volna megoldani a nagy oviba vitelét (15 percre van). Ha nyár elejére várod a kicsit, ráérsz tavasszal eldönteni, hogy van-e rá szükség, addigra meg meglátod, hogy a nagyod mennyire szeret és tud sétálni.
2014. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben találtam még egy fajtát. Még gondolkodok rajta,de azért gondoltam,hogy szükség lehet rá,mert a kislányom még nagyon nem megy mellettem,és félek is attól,hogy nem fog szót fogadni,vagy ne adj Isten elszalad,hiába fogom a kezét. Pesten lakunk,sajnos itt elég forgalmasak az utak,nem szeretném ha baj lenne,és úgy érzem piacozni,hosszabb sétákra menni egyszerűbb lenne az életem egy ilyen babakocsival.
2014. jan. 24. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi szerettük. Szerintem egy évig megkönnyíted vele a helyzetedet. Mi mondjuk sokat megyünk egy napos programokra, Szentendrére, Állatkertbe vagy máshová kirándulni és abban alhat a nagyobbik is, amiatt nem jövünk haza alvásidőre. Nekünk nagy szükségünk volt rá. 22 hónap van a gyerekek között.
2014. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!