Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik csatos hordozó vált be...

Melyik csatos hordozó vált be Nektek és melyik nagyon nem?

Figyelt kérdés
A kenguru egyáltalán nem érdekel, csak a csatos hordozó vagy esetleg a kendő. Most várjuk a 2. gyerkőcöt és tuti könyebb lenne az életem, ha beszereznék egy ilyet. :o) MOst így gondolom... Mi a véleményetek ezekről a szerkezetekről? Mikortól lehet beletenni a picit? Köszi

2014. márc. 11. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy sima Nandu kendőm van (szövött) és egy ErgoBaby csatos hordozóm.

Én elég sokáig elől hordoztam, SSC-be már csak azután tettem, hogy ülni tudott, addig kendőztünk.


Nekem így tökéletes volt, így szeretném használni a kicsinél is majd :)

2014. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

5 kendőm van, ebből is látszik, hogy mániákus vagyok. :)


3 csatosunk volt. Ma már csak a manducát használjuk, ezt szerettem a legjobban.


Volt magyarindánk, ergónk és próbáltam a liliputit. Utóbbi nem vált be, kényelmetlen, nehéz felvenni. Másik kettő jó volt, de akkor is a mandu a legkedvesebb.


Csak akkor tennék és tettem is csatosba a gyerekeimet, ha már stabilan tudnak ülni. Az új manducában már újfajta bébiszűkítő van, de szerintem ez is csak reklámfogás. Addig kendőztünk. Amúgy is jobban állt, jobban körbefogta a gyereket az elején egy rugalmas kendő pl.

2014. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második kérdező: MIlyen márkájú kendőid vannak? Melyik vált be abból?
2014. márc. 11. 22:01
 4/10 Dreigang ***** válasza:

Liliputi csatos van, amióta tudjuk használni (a gyerek stabilan ül) a babakocsi felejtve.

Ilyen:

[link]

Van hozzá újszülött betét 3,5 kg-tól, de - mivel a gyerek közel függőlegesen van benne, így 3-4 hónaposnál kisebb gyerek számára alkalmatlan: ferdén összekuporodik benne, ha nem tudja még tartani a gerincét, főleg a nyakát.

A deréktámasz rendkívül kényelmessé teszi hosszú távon is.

Egy hátrányát tapasztaltuk: nagy melegben nagyon meleg, mivel baba-szülő testkontakt van majdnem teljesen, ilyenkor a kocsi a jobb.

Ősztől tavaszig viszont épp az ellenkezője: mindig tudom, hogy a gyerek megfelelően melegen van.

2014. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, az összes bevált, csak mind másra jó. Nem akartam megválni tőlük, mert még tervezünk gyereket.


JPMBB kendő rugalmas, kisbabákhoz, bár vékony lánykámat másfél évig húrcolásztam benne.


Gipsymama gézkendő- ez nyárra volt nagyon jó


Hoppediz karikás kendő


Storchenwiege kendő


és egy pihe-puha Didymos :)


Másokat is próbált

2014. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
..am, de ezek voltak a kedvencek, így maradtak velünk.
2014. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elejére mindenképp kendőt használj.

Nekem Cuca kendőm volt, imádtam, nagyon jó az anyaga, 6 hónapig használtam.

Utána egy varrónővel varrattam mei tait, majd vettem használtam egy csatos Lilliputit.

Ezt azért szeretem, mert nagyon könnyű le-felvenni, szinte 10 másodperc az egész, hosszú távon is kényelmes, viszont nem tudom milyen típus, de nincs hozzá alvócsuklya.

2 hete szert tettem egy használt Manduca-ra, azóta ez az Isten :)))

Egyetlen hátránya a rettentő szűk alvócsuklya, ezt zsinórral kellett kitoldanom, hogy ne szoruljon annyira oda a lányom feje. Ennek ellenére is csak ajánlani tudom. Igaz, nem olcsó, de valóban megéri az árát.

2014. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
első hetekre kendőm van, aztán kb- 4 hónapos kortól manduca, szuper jó segítség volt, volt egy baby carrier csatosunk, de az ócska volt, én mindenkép a manducát ajánlom!
2014. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kaptunk kölcsön egy kendőt az elején, az bevált. Utána csatost vettem,egy gremesét, viszont abban már abszolút nem marad meg a lányom, felesleges pénzkidobás volt így nekünk
2014. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok választ! Mindenképpen be fogok szerezni egy kendőt az első időkre. Sajnos külföldön élünk így nehéz beszerezni az otthoni csatosokat, de a Marduca itt kint szimpatikusnak tűnik. Szerintem az lesz majd az utódja. :o)
2014. márc. 12. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!