Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit és kiságyat...

Racska1974 kérdése:

Milyen babakocsit és kiságyat vegyek és milyet ne?

Figyelt kérdés
Hamarosan kisbabánk lesz, és lassan itt az ideje, hogy megvegyük a szükséges dolgokat. Rengeteg babakocsit és kiságyat nézegettünk már, de jó lenne tudni kinek mi vált be és mi nem.

2014. márc. 20. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Áruld el, hogy miyen helyen laktok. Tömblakás? Kertesház? A környéken milyen minőségűek a járdák? Van e kocsitok? És mennyit szánnátok rá?
2014. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egyikből sem vennék újat, kérdezz körbe nincs e valakinek kölcsön. HA venni szeretnétek, akkor az anyagiaktól függ, teljesen jó a legolcsóbb kis ágy is, de ha van egy kis pénzetek akkor valamivel masszívabb kiságyat vegyetek, de nem kell a legdrágább. Vannak az átalakítható kiságyak (kiságy és gyerekágy) nekünk olyan van, én nem tudom ki hogy járt vele nekünk nem vált be, mire a gyerek ágy kellett volna jött a kis tesó és kiságyként használtuk továbbra is, mire a kistesó nagy lett és gyerek ágy lett volna a kiságyból már ki is nőtte. Szerintem olcsóbb (jobb) megoldás ha veszetek egy olcsóbb kiságyat és 1.5-2 évesen lecserélitek egy normális nagy ágyra. Babakocsit hát abból sem vennék újat, max majd az esernyő kocsiból. Nekünk egy 4 gyereket kiszolgált CAM X3 E. van és nagyon szerettem. DE ez egy nagy kocsi, nem lehet vele utazni, nehéz, de masszív, viszont jó nagy a mózes és a hordozó is elfértek benne a gyerekek. A kocsi választás attól függ mik az igényeid.

- milyen ut viszonyokon akarod használni

- hány gyereket szolgáljon ki

- BKV akarod e használni

- masszív legyen vagy inkább könnyű "szerkezetes"

- jól irányítható (3 kerekes, de kevésbé stabil) nehezebben irányítható (4 kerék, de masszívabb)

- mennyi pénz van rá

- hány éves koráig szeretnéd használni

- könnyen össze csukható legyen? (autóba beférjen)

Én amire nagyon kíváncsi lennék, és jónak látok az Espiro Vector Air kocsi, de sokan panaszkodnak a sport rész kicsiségére.

2014. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lakótelepen panelben lakunk a másodikon, nagyon kicsi a lift. Nem használunk tömegközlekedési eszközt. Csak ha tényleg megéri valami akkor adunk érte több pénzt, de mindent alaposan megfontolunk. Szerintem az utak minősége a környéken elfogadható, de van néhány lépcső is a gyalogosoknak.
2014. márc. 20. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Kiságynál azt javaslom 140x70-est vegyél, ami ággyá alakítható, a kisebbet elég hamar kinövik, így ez után már csak a normál heverő kell. Babakocsinál nálam bevált a 3 kerekű, sokkal könnyebb irányítani mint a 4 kerekűeket.
2014. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fel kellene cipelned minden nap gyalog a lépcsőn a másodikra a babakicsit? Pontosan összegben kifejezve mennyit akartok költeni a babakocsira? Terveztek majd kistestvért vagy eldöntötten egyke gyerek lesz?
2014. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg boltba és vedd meg használtan :)

A babakocsi vásárlásnál vedd figyelembe a liftet! Mérd le az ajtaját, meg milyen hosszú fér be, így nézd a méretet.

A kerekének legyen valami csillapítása, szóval ne zötykölődjön annyira, mert hiába jók az utak, de hidd el könnyebb áttolni egy repedésen, ha kicsit nagyobb a kereke.

Ha van autótok akkor annak a csomagtartója is lényeges mi fér oda be. Fontos, hogy ragaszkodsz-e a mózeskosárhoz. Én ragaszkodtam hozzá, használtuk is, jó mert feléd néz a baba, de egy idő után már unja és hiába nem tud ülni nem akar benne megmaradni, nálunk ez volt 4 hónaposan, na akkor beletettük a sportrészbe, ami majdnem vízszintesig dönthető volt, így már ismét elvolt. Szóval alig használtuk a mózest, és mivel nem hason aludt a kocsiba így jó volt a majdnem vízszintes is.

Fontos még hogy autósülés kell-e, ezt rá tudod tenni a vázra, így feléd néz a baba, szerintem ezzel a mózest ki lehet kerülni, úgysem sétáltok órákig, mert abba nem lehet pl 3 órát. Bár mi csak az autóba használtuk, most már megint másképp csinálnám :) az ember a saját tapasztalatából tanul :) illetve gyerekfüggő.

Kiságyból mi megvettük a 70*140-est de fölösleges, mert jó a 60*120 amíg ici pici a baba, aztán két évesen vagy még hamarabb meg kaphat 90*200-ast, leesésgátlóval. Ez azért jó, mert lehet inkább melletted alszik el és így oda tudsz bújni mellé. De szerintem ha 70*140-est vesztek akkor sem fogjátok tudni használni pl 5 éves korig..... minket ezzel hitegettek a boltba meg is vettük....

Sőt ami még nagyon jó, az az utazóágy. Ezt lehet sokan lehurrogják, de mivel a fiam úgy aludt már 1 hónaposan hogy körbemászta az ágyat így sokszor a szélének ütközött és hiába volt ágyrácsvédő, azok nagyon vékonyak..... az utazóágynak meg puha az oldala. Sokan érvként felhozzák, hogy akkor nem tud felállni, mert nincs mibe kapaszkodni, na erre jó a járóka, mert az már rácsos lenne és ott úgysem alszik, mégsem álmába üti be a buksit :)

2014. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Abszolút egyetértek azzal, hogy nézd ki boltban és ved meg használtan. Jó pár kisgyerekes anyukával beszélgettem már és szinte senki sem használta ki az olyan babakocsit ami mozes-hordozó-sport részes. Mire a sport részhez jutottak (6-8 hónap) addigra inkább vettek egy esernyő kocsit ami könnyű,össze csukható, könnyebb vele a közlekedés, lépcsőn könnyebb hurcibálni stb. És a nagyobb méretű kisággyal is egyetértek.Ha van választási lehetőségetek akkor a legnagyobb kiságyat válasszátok. Én fiaim is már 2-3 hónaposan úgy keresztbe tudtak fordulni, hogy az amúgy 80cm ágyon nem fért el a 65cm gyerek.És akkor jön a sírás éjszaka közepén mert akárhogyan fordul folyton beüti a fejét.
2014. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dreigang ***** válasza:
Ikeás nyolcezres a csecsemőágyunk (natúr bükk, csiszolni és olajozni kellett) 10 hónapja tökéletes. Ami óta (három hónapostól) a csatos hordozót (Liliputi) tudjuk használni, azóta babakocsit sem használunk. (Hatalmas, farácsos járókánk is van már nyolcszögletű, jól működik.) Vagyis az ágy, a csatos hordozó és a babakocsi kilencvenből kijött újonnan. Koraszülött korban autós hordozóban vittük kézben és autóban, ringatni is lehet benne.
2014. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok jó tanácsot kaptál. Én is javaslom a használtat, olcsóbb és méreganyag is kevesebb benne vagy már nincs is. Persze jól meg kell vizsgálni ilyenkor, hogy minden rendben-e vele. Nekünk több kiságy kellett, vidékre is, a használt sokkal jobb minőségűnek bizonyult (5000 forintért szuper matraccal...), mint a sajátunk. Utazóágyat csak utazáshoz, 60x120 a mérete és egy egyévesnek már bőven kicsi. Mindkét kiságyunk egyébként 70x140-es, szerintem két éves korig tökéletes, de úgy gondolom, hogy még óvodás korban is. Babakocsinál nálunk bevált a kombi, de a mózeskosár tényleg nem feltétlenül fontos. Ha jól bebugyolálod, megteszi a sportkocsi is, vagy a többi fajta babakocsi. Hauck márkát nem választanék megint, rengeteg bajunk volt vele és van is (bár a mienk extrém könnyű és hatalmas rakodótere van alul). Fontos, hogy jó széles legyen a babakocsi, mert a legtöbb, még a méregdrágák is nagyon keskenyek, télen alig fér el benne a baba. A szélesben tud igazán jól aludni és mozgolódni. A lábtámasz sem árt, hogy ne lógjon le a lába idejekorán.
2014. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!