Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor kezdtetek el vásároln...

Ti mikor kezdtetek el vásárolni a babátoknak, babakocsit, kiságyat, ruhákat?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak annyi ruhát vásároltunk, amiben hazahozhattuk a babát.

A többi holmit előre megbeszéltük, és a férjem, anyukám, anyósom vették meg, amíg a kórházban voltunk.

Az unokatesómék mindent megvettek, és halva született a babájuk. Kicsit babonásak voltunk emiatt mi is.

2012. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is pont ezért kérdezem!!!Ezt valahogy megérezted kedves válaszoló!!
2012. nov. 28. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyu nem engedte, hogy vegyünk ruhát, mert babona, meg ilyenek. Én hülye meg szót fogadtam, erre kiderült, hogy azért nem engedte, mert ő megvette hat hónapos koráig az összeset, sőt, még a következő gyereknek is, ha az esetleg fiú lesz. Olyan dühös voltam rá, mert elvette tőlem azt az örömöt, hogy magam válogassak ruhácskákat a kicsimnek. Mikor megtudtam, hogy ilyen sunyi volt, azonnal el kezdtem venni a holmikat, ágyikó, ágynemű, takarók, törcsik, babaápolási szerek, hinta, stb. Ez kb félidőnél volt, mert akkor derült ki a turpisság. Még mindig nagy tüske a szememben, mert ráadásul egy csomó nem is tetszik. :( De a babaszobába is a tudtom nélkül vett függönyt, és amíg melóztam, ő szépen felrakta a micimackós függönyöket, amit olyan szinten gyűlölök, mármint a micimackót, hogy amint megláttam szó szerint felfordult tőle a gyomrom és mentem hányni. Azonnal lerángattam és vagy két hétig nem beszéltem anyámmal. Most így a vége felé már jobb, de nagyon sokáig haragudtam rá ezért a két húzásért.

Szóval ha ti magatok vagytok babonások, akkor megértem, akkor csak a végén vegyetek holmikat, bár óriási lesz a kiadás így egyszerre, de addig majd spóroltok. De ha mások tiltanak babonából, én azt mondom nem kell hallgatni rájuk. Tudod minél jobban féltek valamitől, annál valószínűbb hogy bekövetkezik a baj. Úgyhogy csak pozitívan!


40+5 hkm

2012. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi holnap megyünk befejezni a vásárlást:-) még a babakocsi matrac van hatra jó persze aztán meg pelenka meg amit az orvos ír fel meg egy két apróság! mi megvártuk hogy megmozduljon mondjuk mert babona persze anyum már megvette addigra a kiságyat amit mi választottunk anyós az etetőszéket pedig ök voltak a fő babonások:-) aztán szép apránként jött minden amit megláttunk vagy volt plusz pénzünk mentünk! Nekem nagyon nagy öröm volt vásárolgatni és ha látná valaki a párom jobban válogat mint én:-) A végére nem akartam hagyni mert már is így sokszor kényelmetlen jövőhónap karácsony és úgy is arra és kell a pénz! Aztán meg amíg nem szülök ha meglátok valamit úgy is megveszem:-) üdv 27hetes kismama
2012. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos baj bármikor történhet, terhesség alatt, szüléskor és akár szülés után is.

Az első babánál mi fokozatosan vásároltunk, hogy ne legyen egyszerre sok. pl. 16. héten babakocsi (akkor volt akciós). Élveztem a vásárolgatást.

A 34. héten toxémia miatt SOS császárral megszületett a babánk egészségesen, és jó volt, hogy csak néhány dolgot kellett már megvenni. (mondjuk ezek is tervbe voltak, csak még nem jutottunk el az üzletig)

A kicsi gyakorlatilag megörökölte a nagy cuccait, csak pár dolgot kellett venni, azt is inkább a nagynak (hálózsák).

Én nagyon nehezen mozogtam a másodikkal, pedig összesen 5kg-t híztam. Volt, hogy annyira beállt a derekam vásárlás közben, hogy közel 90%-ban maradtam pár percig.

Szóval azt is vedd számításba, hogy nem mindig tudsz menni, és egy "kellemes" terhesség is lehet bármikor problémás, és a végén nagy pocakkal csak nyűg lesz a vásárlás.

2012. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok!Én még csak 16 hetes vagyok,de már annyira mennék vásárolgatni!!
2012. nov. 30. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!