Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes anyukáknak az a legnagyobb problémájuk, hogy éppen 1 cm-el nagyobb a gyerek vagy nem? Míg másoknak rendellenes fejlődésű a baba, nagyon beteg? (pont ma olvastam egy anyuka 20 hetesen kell hogy megszülje a picit)

Figyelt kérdés
Kérlek ne veszekedjünk, ne vitázzunk csak nem értem. Annyira megszakad a szívem, másnak az a legnagyobb gondja, hogy 50 vagy 60 ezres babakocsit válasszanak, és ezek az anyukák?

2012. szept. 29. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek meg van a maga keresztje, akinek meg nincs, az csinál egyet..
2012. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Van akinek az, hogy milyen babakocsit vegyen, vagy akinek meg a gyermeke egészsége. Nyilván nagyobb súlyú egy olyan gond, amikor a gyerekkel van valami, de akinek nincs semmi baj a gyermekévek annak is vannak kérdései. Igazán nem kell lenézni őket ezért. persze minden jó érzésű ember sajnálja a beteg gyermekeket, de ha napi szinten nem kell ezen gondolkodnia, akkor számára nem ez a probléma.
2012. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen egyetértek veled,a választ én sem tudom.Olyan mintha versenyezni akarnának az anyukák.Engem csak az érdekel hogy egészséges az hogy másé már jár míg az enyém csak áll nem érdekel.mindenki a legjobb cuccokat szeretné a babájának de nem mindenki engedheti meg magának.Én falun lakom és olyan menő anyukák vannak hogy még a játszótérre is autóval jönnek és csak az a téma ki mit vett meg kinek milyen ügyes a babája úgyhogy mi inkább a kertünkben játszunk mert erre én nem vagyok kiváncsi.
2012. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván nem említhető egy lapon a beteg baba és a babakocsi problémája. Az utóbbi nem is probléma, hanem egy megoldandó kérdés, feladat. Attól még lehet mástól tanácsot kérni babakocsi ügyben is.

Igazából nem értem a kérdésedet, mi ezzel a baj? Ez itt nem olyan oldal, ahol hatalmas bajokat lehet megvitatni, hanem bármit. (És szerencsére a jelentéktelennek látszó problémákból azért több van.)

2012. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Én is észrevettem. Tőlem azt szokták kérdezni, de konkrétan így: Tudod, hogy az se jó, hogy te semmin sem aggódsz? Nem aggódsz ez miatt?

Kissé furán néztem rájuk.

Sok a jótanács, és a ferdén nézés, amiért nem siránkozom a baba miatt, aki a saját üteme szerint fejlődik. Mikor látják, hogy még nem jár 11 hónaposan, jönnek azzal, hogy talán foglalkozásra kéne vinni, az övé már 9 hónaposan szaladt. Ha erre nem kapok rohamot és nem esek kétségbe, jönnek azzal, hogy felelőtlen anya vagyok. Ezt eljátszották már fogakkal, beszéddel, ruhákkal (miért nem adsz rá mesefigurásat, így sivár lesz a lelke...) babakocsival (tudod, hogy ez az olcsó vacak veszélyes, kieshet belőle) holott az enyémnek is épp olyan a biztonsági öv-rendszere.

Nem értem a mindenen parázó, teljesen egészséges gyerekek anyukáit.

2012. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Átéltem tavaly, hogy 23 hétre meg kellett szülnöm, meg a babakocsi választási problémát is, most újra babát várok és nem is szeretnék gondolni arra amit átéltünk, nekem határozottan jó és eltereli a gondolataimat itt a kis-elnézést mindenkitől- bugyuta kérdések, megmosolyogtatnak sokszor, kell ez sztem. Inkább a nagyon szélsőségesen hülyeségek irritálnak, pl. ehetek-e ananászt??? meg lehet-e tonikot inni???? nem is tudom, á inkább nem minősítek, nem tudom nekik ha valóban gondjuk lenne, ne adj Isten beteg gyerek, azt hogyan oldanák meg.....
2012. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen én is úgy vélem, hogy mindenkinek a maga/a saját gyermekének a problémája a legnagyobb. Igazából ha megnézel egy teljesen hétköznapi példát kedves kérdező, amikor egy ember lázas beteg, mondjuk úgy 40 fokos láza van, de "csak" egy vírusról van szó, attól még Neki az ugyanúgy szenvedés mint bármilyen más (esetleg súlyosabb) betegség. Csak a szenvedés mértéke nem egyforma! Nyilván a fájdalmai nem lesznek ugyanolyan mértékűek mint egy rákos betegnek! Ez így van ebben a helyzetben is. A (mai) anyukák számtalan dolog miatt aggódnak, számtalan dologgal rohannak ide, vagy akár a védőnőjükhöz mert ma már mindenhonnan csak a rossz, a félelem sugárzik. Ez lehet akár hízás/fogyás, mozgás, beszéd ... stb. bármilyen fejlődéssel kapcsolatos probléma. Emellett igen, ott vannak azok a gyerekek akik sajnos nem születhetnek meg, vagy ha meg is születnek, nagyon betegek maradnak egész életükön át. De ettől még a többi anyuka, aki "szerencsésebb", nem teheti meg azt, hogy nem aggódik kisebb problémák miatt, csak azért, mert vannak ilyen betegségekkel küzdő gyerekek. Ez ilyen. A babakocsi témához pedig annyit fűznék, hogy nyilván akinek egészségesen fejlődik a magzat és egyébként sincsenek problémái (anyagi, egészségügyi, párkapcsolati) az persze, hogy ilyenekkel fog foglalkozni. Mert mással úgymond nem tud, mert minden más rendben van. De egyébként nem hiszem, hogy az anyukák az árat szokták vitatni, inkább a babakocsi típusát, funkcióit ...
2012. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván mikor beteg a baba az a legmegrázóbb probléma! Én tettem ma ki a kérdést h mi a vélemény egy bizonyos babakocsiról....hidd el nem ez a legnagyobb problémám és nem azzal akarok felvágni h hány ezerért veszünk majd sőt, bizonyos anyagi keretek között gondolkodunk csak és úgy h 2-3gyereket kibírjon...mivel tanácstalan vagyok és ez egy ilyen oldal feltettem hátha a tapasztaltabb anyukák tudnak segíteni!!

De hidd el átéltem már egy baba elvesztését sajnos úgy h ha valaki én tudom h mi nagyobb probléma!!! Ja és még valami h szerintem ha valaki 50-60ezres babakocsit nézeget az nem olyan gáz én azt nem értem mikor több száz ezreset nézegetnek,de mindenkinek szíve joga és hangsúlyozom ez egy ilyen oldal ahol kérdéseket tehetünk fel és segíthetünk egymásnak ha épp van tapasztalatunk egy adott dologról!

2012. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Csatlakozom!

Akkor ennyi erővel, amikor valaki azon aggódik,hogy a sok hitel mellett miből tarja el a családját, mondhatnánk neki,hogy Afrikában még ivóvíz sincs. Nyilván sajnálja, de mindenkinek a saját gondja a gond!

2012. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

A lányom, 29 hétre született, örültünk, mert egészséges.

Akinek 25. héten született, aggódott, hogy életben marad-e. Akinek 27. héten, hogy lesz-e agyvérzés. Akinek 31. héten, hogy szemüveges lesz-e. És az is tud aggódni valamin, aki a 40.héten szül... Sokan sírnak azért, mert az orvos feleslegesen befekteti őket a kórházba... Sokan meg azért, mert inkább bent lettek volna 9 hónapig is akár...

2012. szept. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!