Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordoznék, de milyenben?...

Hordoznék, de milyenben? Újszülött kortól kezdve, nem drágábban tízezer ft-nál.

Figyelt kérdés

Hordozni szeretném 2. gyermekem. Érdekelne, kinek mi vált be, mik a tapasztalatok.

Van egy mei tai-om még korábbról, így az kizárva.

köszi


2014. júl. 7. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A karikás kendő jó lehet, újszülött kortól használható. Hátránya: féloldalasan terhel, így nagyobb súly esetén hamarabb "megérzed". Szóval kiránduláshoz, gyakori, hosszú távokhoz nem ajánlott. Viszont szerintem könnyebb bánni vele, mint egy hosszú kendővel.
2014. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mei tai amúgy sem való újszülöttnek :)


Az opciók: szövött kendő, rugalmas kendő, karikás kendő.

A szövöttről nincs tapasztalatom, de tudom hogy elsősorban azt ajánlják a tanácsadók, mivel azzal az első perctől az utolsóig lehet hordozni. Ebben az árban használt Nandut lehet venni, a használt kendő jó egyébként, már be van törve, puha :)

Mi újszülöttként rugalmas kendőt használtunk, én szerettem. De nyárra elég melegnek tartanám, mivel 3 rétegben kell kötni. Ebben az árkategóriában olyan rugalnast tudsz venni, ami max. 7 kg-ig jó. Viszont könnyen eladható ha kinőttétek.

A karikás kendő szintén újszülött kortól használható. Rengeteg pozitívuma van: nem jelent semmilyen kompromisszomot a babának (gerinc C tartásban, lábak béka pózban alátámasztva), egyszerű felvenni, egy rétegben tart így nyáron se főtök bele, nagyobb gyermekkel is jól kihasználható :) Nekem egy LittleFrog van, imádom :)


Ha van még kérdésed, a Facebookon keresd meg a Babahordozás - kérdések és válaszok csoportot! Sok hasznos infóhoz juthatsz :)

2014. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szövött vagy karikás kendő :)

nekem ez a 2 van, rövidtávon karikás, hosszútávon pedig a szövött kényelmes, háton (10 kg a gyerek).

2014. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A mei tait csak azért írtam, mert lehet úszülött szűkítőset venni és azt nem szeretnék.

A karikásból a Littlefrogon kívül és a szövöttből a nandun kívül tudtok ajánlani mást ami jó lehet?

A karikásnál is velem szemben van a gyerek, nem fekszik benne mint egy függőágyban pl? Ilyet még nem láttam használatban.

A karikásat könnyebb és gyorsabb felkötni?

Köszi

2014. júl. 7. 16:05
 5/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=EsA05by5hkk

Ez egy videó karikásban csípőn hordozásról.


https://www.youtube.com/watch?v=xGcIXe0o4hc

Ez pedig újszülött hordozása.


Márkák: a LittleFrog hosszú szövött kendőben nagyon jó ár-érték arányú. Újszülöttel jól használhatók a Brendonban is kapható Amazonas kendők, de azok elég vékonyak, egy 8-10 kg-os gyerekkel már vágósak. "csúcsmárkás" kendőket (Natibaby, Didymos, Kokadi, Girasol stb.) 20e Ft körül kínálják használtan is, de ha keresgélsz, ki lehet fogni jó vételeket. Ami a lényeg, ha kendőt veszel: csak keresztsávoly, gyémántsávoly szövés a jó! A vászonszövés életveszélyes.

Infó erről: [link]


2. voltam, én még mindig nagyon ajánlanám ezt a csoportot:

[link]

Itt minden kérdésedre választ kapsz :)

2014. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én is a Littlefrogot ajánlom, ár-érték arányba, meg egyébként is jó :) nekem is az mind2 kendőm :P
2014. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
oké, köszi mindenkinek. Megnézem a csoportot is.
2014. júl. 7. 17:37
 8/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok és még 1 szavazat a Little Frog-ra! :) Nekem is az van, első karikásom, sokkal drágábban nem akartam venni, amíg ki nem tapasztalom, hogy beválik-e. Eddig rugalmas kendőm volt, azt macerásabb felkötni. Az ajánlgatott Facebook csoport tényleg nagyon jó, én is rászántam 1-2 napot, elolvastam korábbi kérdéseket, válaszokat és nagyon sokat tanultam belőle!
2014. júl. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És a Little froghoz hol lehet hozzájutni? csak lengyel honlapba botlottam.
2014. júl. 7. 18:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Szintén FB csoportban, itt: [link]

Legalábbis én itt vettem egy lánytól, de itt is érdemes körülnézni: [link]


Nézz körül mind a két linken, mert több márka termékeit is megtalálod. Ja, és kendőből kivételesen a használt néha jobb, mint az új, ugyanis a használt már be van törve és könnyebb kötni vele, puhább. :)

2014. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!