Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit vegyek?...

Milyen babakocsit vegyek? (márka, típus)

Figyelt kérdés

Babakocsiból akkor a választék, hogy laikusként képtelenség választani közülük.


Paraméterek:


- Praktikus, könnyen kezelhető legyen, mert alapvetően nem lesz mellettem még valaki, aki segít, ha bevásárolni, orvoshoz, játszótérre, stb. megyünk.


- Minőségét tekintve tartós, minőségi anyagból készüljön, nem szeretjük a "gagyi" dolgokat. Ezzel gondolom összefügg az ár is, 100 ezer ft körül szánok rá, annyiért már csak van jó kocsi, ha kicsivel több, talán az sem baj.


- Alapvetően a minél több funkciós a szimpatikusabb, mert akkor egyszerre megvan minden (mózes kosár, sport ülés, autós ülés, hordozó). Viszont ezek gondolom nehezebbek, mint az egyfunkciósok, tehát pl. egy buszra fel- és leszállni körülményesebb vele.


- Bolygósítható kerék - gondolom, ez már alap


- Elsősorban városi terepen lesz használva, alkalmanként természetben, ha kirándulunk, vagy ilyesmi.


- Tetszenek a nagy kosarak a kocsi alján, főleg a merevebb változat, nem az a hálós fajta


- A most divatos, nagyon modern formájú kocsik, amiket a belvárosban - feltételezem hogy gazdag "divat" anyukák - tologatnak, na az nem tetszik. Formára a hagyományos tetszik.


Nem tudom, miket kell még figyelembe venni.



2014. júl. 21. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit fogsz vele tömegközlekedni? Milyen ingatlanban laksz, kell-e emeletre cipelni és onnan letornázni a babakocsit?
2014. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Talán nem a leghagyományosabb, de ha nem idegenkedsz a 3 keréktől, akkor ez szuper (nem belvárosi divatmami vagyok)


Ez könnyű, egy kézzel is könnyen irányítható. Nagy a kosara, rengeteg dolog fér el benne. Egyedül hozom fel 40 lépcsőn (gyerekkel együtt), tömegközlekedni is tudunk vele. A nagy kerekek miatt pedig bármilyen terepen elmegy.

2014. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


1-esnek: másodikon lakunk. Tömegközlekedni elvileg nem sokat kell, mert viszonylag közel van minden. Viszont ha messzebb megyünk, pl. nagymamához, orvoshoz, akkor buszozni fogunk.


2-es: megnézem, köszi!


Plusz infó: a férjem mérnök, előnyben részesíti a német márkákat.


Ja, és a "divatmamákat" nem sértésből írtam, nehogy valaki magára vegye, csak próbáltam jól körülírni, hogy milyen típusú kocsira gondoltam, mivel ugye még nem értek hozzájuk, ezért ennyire futja tőlem. :)


Szóval köszi előre is a segítséget!!

2014. júl. 21. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egy Bergon XSPR van, de nem könnyű kocsi. 2. emeletre fel-le cipelni nem lenne kivitelezhető.

Az a gond, hogy azok, amik könnyűek, azok vagy nem többfunkciós kocsik, vagy azért tudnak könnyűek lenni, mert ki van belőlük spórolva az anyag. Ha jó kocsit akarsz, szerintem Quinny, CAM, esetleg Graco babakocsikat érdemes megnézni. Biztos vannak még jó márkák, én ezeket próbáltam és tetszettek, csak nekem nem volt rá 180ezrem.

2014. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Linkelek neked pár babakocsit:) de ha gondolod írj privit és ott is segítek még:)

[link]


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem zavar a 3 kerék akkor én az ABC Design Cobrát javaslom.

Minőségi német gyártmány (ez az ami tényleg nem kezd el nyekeregni 3 hónap után, 3 gyereket is simán kiszolgál).

Hatalmas stapabíró a bevásárlókosara. Nagy a mózese téli babák overálban 8 hónapos korig simán, kényelmesen elférnek benne.

Nagyon fontos hogy könnyű: váz+mózes/ülőrész csak10,5 kg (ez alig valami a legtöbb lengyel monstrum akár 17-19 kg).

Nagyok a kerekei jól tűri a terepviszonyokat és szuperül lehet kirándulni vele.

Maxi Cosi Cabriofix hordozó csatlakoztatható hozzá (nagyon jó a törés teszteken + újszülötteknek való gerinckímélő popsikiemelő is tartozék hozzá, a többi babahordozónak olyan meredek a dőlészöge, mintha sima székbe ültetnék a csecsemőt).

Az új ára 105 és 120 ezer között van plusz a hordozó. (De ha nem ódzkodtok a használt holmiktól akkor 70-80 ezertől kiváló minőségű használtakat is lehet kapni hordozóval együtt.)

Én csak ajánlani tudom, sose cserélném le másikra a miénket.

2014. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :) Akkor eddig a Cobra a nyerő! :)

Azért várom még a további válaszokat! ;)

2014. júl. 26. 18:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztük a cobrát a boltban "élőben, közelről". A gépészmérnök (maximalista) férjemnek tetszett, viszont úgy tűnt neki, hogy a váz anyagminősége, és a csapágyai nem a legjobbak, tehát, hogy "kótyog" a kerék is, meg a tolókar is. Nem tudom másképp megfogalmazni, de remélem értitek. Pedig német márka. Valaki tud erre valamit mondani, akár műszaki férj véleményét, akár tapasztalatot?
2014. júl. 29. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!