Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van itt valaki aki nem multifu...

Van itt valaki aki nem multifunkciós babakocsit vett, hanem külön-külön megvette a mózeses babakocsit, az autósülést, a sportkocsit és nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Babakocsi vásárlás előtt állok és teljes a tanácstalanság. Ha jól érzékelem most a 3:1-ben babakocsik a legnépszerűbbek. De vannak ellenérveim, amik miatt elgondolkotam rajta, hogy nem lenne e praktikusabb külön-külön megvenni az egyes részeket. Ezek a következők: Ősz végi babánk lesz, így én télen inkább a mózest használnám, tavasszal, nyáron pedig már a sportrészt. Viszont a multifunkciós (lapracsukhatós)kocsik igen nehezek, így mikor a sportrész használatára kerüne a sor praktikusabb lenne egy könnyebb kocsi (esernyőre csukható). Az autós hordozót elég hamar kinövik, így talán jobb megoldásnak tűnik egy 0-25kg használható. De abszolút tapasztalatlan vagyok, ezek csak laikus feltételezések. Kérem, ha valakinek van tapasztalata ossza meg velem:) Babakocsi márkákat illetően is szívesen veszem az ajánlást:) Nagyon köszönöm előre is!:)

2014. aug. 20. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is elgondolkodtam, de nem éri meg jobban egyáltalán, ha az árat nézed. Mi szeptembertől februárig használtuk a mózest, utána kinőtte a fiam, nagyon hamar megnyúlt, pedig direkt olyan kocsit vettünk, aminek nagy a mózese. Utána nagyon jól jött, hogy van dönthető sport rész, mivel még nem tudott ülni, így ezt használtuk. A 0-25-ös autós ülésekről meg csak annyit mondanék: NE! (kivéve 1 fajta, ami menetiránynak háttal is beköthető). A hordozó pont azért jó, mert menetiránynak háttal utazik a baba, így a legbiztonságosab, amíg teheted, így utaztasd a babát! Egyébként 13 kg-ig vannak ezek is általában hitelesítve, ami azért nem olyan kevés.

Nekünk Peg Pérego Book Plus babakocsink van, azért választottuk, mert annyira nem nehéz, de mégis masszív, viszonylag nagyok a kerekei is, viszont mindezek miatt nem is túl olcsó. Egyébként majd jövőre tervezünk venni egy könnyű esernyőkocsit, de ez már nem lesz nagy összeg, csak szaladgálósnak kell.

2014. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan 3 az 1-ben volt, de azért pár szempont eszembe jutott....


Szempontok ellene:

Teljesen babafüggő, de a mi babán rühellte a mózeskosarat, mert nem látott ki belőle. Így én amikor tehettem hordoztam, ha csak boltba ugrottunk be, akkor autóshordozóval vittem (abból szépen kilátott) és amint már tudta támasztani magát ment át a sport ülésbe.


Namost ha Te is ilyen babát fogsz ki, akkor egyrészt lesz egy mózeses kocsid ami kidobott pénz úgy ahogy van és lesz egy autósülésed amit nem tudsz a babakocsira tenni. Ráadásul a multifunkciós kocsik sportülése általában sok fokozatban és kényelmesen dönthető, jókat lehet benne szunyálni, tehát elég hamar át lehet rakni bele a babát úgy, hogy még szinte fekszik, de már kicsit döntve van és nézelődhet. Hogyha nem multifunkciósod van, de hamar át akarod rakni a babát, akkor dönthető sportkocsit kell venned, amik általában nem olyan könnyűek, mint a sima ülős, nagyfiúknak/lányoknak valóak. Szóval, ha veszel egy ilyet, akkor azt ha nagyobb lesz lehet, hogy ismét le kell cserélned...


Tehát összefoglalva kell majd venned:

1. autós hordozó

2. Mózeses babakocsi

3. Dönthető sportkocsi

4. Könnyű, nyári, nem dönthető sportkocsi

Ez így összesen szerintem többre jön ki, mint egy multifunkciós + könnyű babakocsi.


Továbbá a 0-25-ös hordozóról én csak rosszakat hallottam, de erről inkább nem nyilatkozok mert annyira nem néztem utána.


És végül egyéni tapasztalat: Mikor egy éves lett vettem egy könnyű sportkocsit, hogy ha autózunk azt könnyebb ki-be pakolni... de többségében még mindig a multifunkciós sportrészét használjuk, mert mindenkinek kéényelmesebb. Jobban bírja a kátyukat (pedig nincs sok a környéken), sokkal kényelmesebben tud benne aludni, több cuccot bír el bevásárláskor, sőt(!!!) ezerszer könnyebb irányítani, mint a fele akkor könnyű sportkocsinkat. Szóval jobban szeretem egyértelműen.


Érvek mellette:

Az "utálja a mózeskosarat" érvem kicsit sántít, mivel ha nagyon ragaszkodtam volna hozzá, akkor nyilván megszokta volna néhány ordibálós séta után és elképzelhető, hogy akár fél éves koráig, vagy tovább is használta volna. Ez esetben azonnal lehet könnyű esernyős sportkocsira cserélni...

2014. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én személyes tapasztalatom a következő volt:

Az autós hordozót, majd később az autósülést mindig úgy választottam, hogy alaposan elmélyedtem az adott kategória töréstesztjein. Nekem az nagyon fontos, hogy amennyire tőlem telik, a baba biztonságban utazzon a forgalomban. Ezért eleve nem is gondolkodtam sokfunkciós babakocsiban. Idáig két Römer ülésünk volt az autóban (előbb egy hordozó, most egy 9-18 kg-os ülés). Ehhez hasonló biztonságot nemigen nyújtanak a sokfunkciósok...

Amíg a hordozót használtuk (kb. az első 8-9 hónapban), addig épp elég volt az autókázáshoz beültetnem a gyereket, biztos nem tologattam volna sétálni is a vázra szerelt hordozóban, mert akkor még a vízszintes kell neki!!!

A mi babakocsink egy egyszerű, két funkciós volt, mózes és sport részes. Az első félévben tökéletes volt a célhoz. Amikor már unta a fekvést és érdeklődött séta közben, hiába állítottam a dőlésszögön, vagy nem látott ki továbbra sem, vagy előbb-utóbb lecsúszott. Alig vártuk, hogy végre biztonságosan ülhessen. Amikor ez elkövetkezett, akkor vettünk egy jó sportkocsit (Peg Perego Pliko P3), mivel az átalakítottat nem találtuk túl kényelmesnek. Ez több fokozatban dönthető, ami azért jó, mert az én 11 hónaposom még minden alkalommal ebben alszik el, esernyőre csukható, jól felszerelt, kényelmes. Érdemes jó sportkocsit venni, mert azt hosszabb ideig fogjátok használni, mint az újszülöttnek valót.

2014. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem osz vegi babam van es egy Peg Perego multifunkcios babakocsit vettunk, amit nem bantam meg. A mozesben 5 hos koraig volt el, utana mar nezelodott, ezert attettuk a sportreszbe, ami akar vizszintesig is dontheto. Az elso fokozatban, epphogy megdontve hasznaltuk es ekkor meg felem nezett. 6 honapos koraban mar unt engem es ezert megforditottuk, imad azota is nezelodni benne. Meg most sem ul stabilan, de a masodik doles fokozatban gyonyoruen elnezelidik vagy alszik. Ez a kocsi esernyore csukhato, konnyu nagyon. Kus meretu autom csomagtartojaba is befer. Szuper,h nagy a kupolaja, igy nyaron is vedve van. Az autos hordozo, pedig ADaAC tesztgyoztes volt tavaly. En nem bantam meg, h ezt vettuk, nagyon szeretem.
2014. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk mózeskosaras babakocsink volt én nagyon szerettem mivel hideg időben szültem nagyon jó volt, később a mózeskosarat kivettem és lett belőle ülős babakocsi amit több pozícióban tudtam dönteni az autóban chicho bébihordozónk volt nekem például ebben nem nagyon szerettek lenni már alig vártam hogy kinőjék és tettem a rendes gyerekülésben őket.
2014. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ugyanaz, de én külön vettem mindent, mivel mózes helyett hordozokendot vettem. Volt mellé egy vízszintesig dönthető sportkocsi és egy ülni tudonak való esernyo.nekem igy jobb volt, mert igy bazisos autosulest tudtam venni (mindenképpen olyat akartam)

Az autos hordozó 13kg-ig van de nem tudjuk kihasználni, előbb eléri a laba az ülést

2014. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


" Nekem az nagyon fontos, hogy amennyire tőlem telik, a baba biztonságban utazzon a forgalomban. Ezért eleve nem is gondolkodtam sokfunkciós babakocsiban."


Nno igen azt elfelejtettem írni, hogy én a több funkciós kategóriájúnak vettem azt is, amit külön kell megvenni, csak cserélgethetős, ugyanis nekünk ilyen volt.


Römer autós hordozóhoz vettünk Römer-Britax babakocsit, de ismerősöméknek ugyanígy Maxi-Cosi van, azért az is elég biztonságos...


Bocsánat, ez tényleg fontos szempont, csak valahogy át se futott az agyamon, hogy a legtöbb multifunkcióshoz milyen gagyi autós hordozót adnak, azokat én se ajánlom!!!



Viszont azzal, hogy a baba nem ülhet a babakocsin lévő autós hordozóban néha, azzal nem értek egyet... Kevés nálam parásabb anyával találkoztam ilyen szempontból. Nem ültettem soha, amíg nem ült magától, hiába tartotta magát már tök szépen, stb-stb... szóval szerintem így utólag még túlzásba is vittem... de attól semmi baja nem lesz, hogy egy minőségi, rendesen kiképzett autós hordozóban 15 perccel többet ül, mint amennyit amúgy is ülne... Márpedig a babakocsira tehető autós hordozó erre való. Nem sétálgatásra, de arra, hogy az alvó babát ne kelljen ki be rakosgatni, hanem hordozóval együtt beszaladj vele a boltba, stb., arra szerintem igenis nagyon hasznos, ha a kocsira tehető.

2014. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En kulon veszem meg,holnap szeretnek mindent megrendelni. Neztem en is a 3 funkciosokat,de nekem egyszeruen nincs szuksegem mozesre.Mindig autoval indulok itthonrol,a mozes pedig ilyen szempontbol nem praktikus.Fontos szempont szamomra,hogy egy kezzel nyithato-zarhato legyen a babakocsi,igy a Quinny Buzz xtra-t fogom megrendelni.Rendelek hozza ujszulott betetet,es maxi-cosi cabrio ulest labzsakkal,mivel decemberi baba lesz.

Szamomra ez a kocsi all legkozelebb a tokeleteshez,foleg mert automatikusan kinyilik a vaz ha kiveszem a csomagtartobol.Semmivel nem lesz sajnos kevesebb a vegosszeg mintha egy 3 az 1-bent vennek(a masodik helyezett a FoppaPedretti Myo kocsi volt a sorban) de szinte biztos vagyok benne,hogy a mozes nalunk csak a helyet foglalna.

En a helyedben egy konnyu,multifunkcionalis kocsit vennek,mint a Quinny zapp xtra.Vehetsz hozza mozest telre,kesobb pedig marad egy esernyore csukato sportkocsid.Nekem ez csak a kicsi kerekei miatt esett ki,de en kesobbre sem szeretnek esernyokocsit.

2014. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!