Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi vásárláskor mit...

Tittike1985 kérdése:

Babakocsi vásárláskor mit érdemes figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan a típusok érdekelnek hanem inkább az hogy mire kell odafigyelni a választáskor?!?

2 funkciós vagy 3? Fordítható kar? Kerekek?......


2014. nov. 9. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
pl hogy befér e a kocsiba a csomagtartóba....mi jól megszívtuk :)
2014. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt hogy ne talicskát vegyél.
2014. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nekem a legfontosabb szempont volt, hogy a csomagtartoba beférjen, utána pedig az, hogy vizszintisig dönthetö legyen a háttámlája, magasan (illetve h állithato legyen) a tolokar, változtathato legyen a menetirány.
2014. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igazából a neked fontos szempontokat.

Pl. ha cipelned kell vagy tömegközlekedned vele, akkor a súlyát, ha autóval viszitek akkor azt, hogy beférjen.

Van-e otthon elég helyed, hogy tárolni tudd, ha pl. simán lapra csukódik és úgy is elég nagy.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az átfordítható tolókar kevésbé jó, szerintem praktikusabb a két irányban felhelyezhető sportrész, mert ha átfordítod a tolókart, akkor a bolygókerék kerül hátulra, és ettől nehezen irányíthatóvá válik. Viszont az átfordítható karnak is van előnye, hogy nem kell levenni az egész sportrészt róla, ami benne a babával kb. lehetetlen, tehát ki kell venni hozzá belőle.

Szerintem ilyesmiket érdemes figyelembe venni.

2014. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

súly méret egyszerűség


súly - ha emelni kell a gyerekkel együtt akkor ne szakadjak meg - pl BKV, lépcső, stb...


méret - összecsukva is kicsi legyen - csomagtartó!

és kinyitva is átférjen egy szabvány 60as ajtón ha kell


egyszerűség - minél több kütyü van hozzá annál nagyobb az esélye h valami elromlik :-)

ha kell akkor kezemben a gyerekkel is egyszerűen össze tudjam csukni és kinyitni vagyis egykezes legyen !


nekem ezek voltak a szempontok...

az h milyen a színe és h nagy vagy kicsi a kerék azt nem figyeltem

és azt sem h mennyire "divatos"

2014. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ja még egy : de nekem ez nem volt szempont

de a magasságod

ha vered a 2m akkor olyan kell amit kényelmesen tudsz tolni és nem kell görnyednek hozzá :-)))

2014. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos volt hogy könnyű legyen mert lépcsőznöm, tömegközlekednem kell vele.

Az is hogy masszív legyen és nagyok legyenek a kerekei, mert itt nagyon rossz minőségűek a járdák.

Legyen nagy bevásárlókosara, mert ténylegesen babakocsival jártam bevásárolni nem akartam még szatyrokat is cipelni.

És az is fontos vokt hogy nagy legyen a mózes része mert őszi babám van és ki kell húznunk úgy a telet, hogy overálban is elférjen benne (jó nagy baba).

Nem akartunk semmiképpen sem lengyel kocsit mert túl sok volt az ismerettségi körben a rossz tapasztalat.


Ami számomra lényegtelen volt, hogy mekkorára lehet összecsukni mert nincs autónk.

2014. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
általában aminek nagyok a kerekei azt nehezebben tudod betuszkolni a csomagtartoba. nekünk 2 babakocsink van, az egyik az anyosomnál, nagy kosara van, kényelmes, 3 kerekü és nagyok, szuper, de a csomagtartoba nem fér. a másik babakocsit használjuk mi 4 kerekü, könnyü, kicsire és nagyon könnyen összecsukhato ( bebe confort ).
2014. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gasztromanko válasza:
Próbáld ki a boltban a féket! Mi most vittünk vissza egy kocsit, mert a fék simán kioldódott. Fontos lehet, hogy a kupola mennyire lehajható, mert a mi babánk visított, ha az arcát érte nyáron a nap. Ha lakótelepen laksz és rámpán kell feltolnod, a háromkerekű kocsi meggondolandó. A kerék amúgy is neuralgikus pont. Ha csak városba kell, akkor nem olyan fontos, ha vszont vidéki földúton, vagy egyenetlen talajon viszed, ég és föld a felfújható kerék és a sima abosított gumikerék. A felfújható kerekű kocsi nehezebb, de isteni tolni.
2014. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves 7. elárulnád, hogy milyen kocsitok van? Mert én is kb. ilyen szempontok alapján keresek, de sajna még nem találtam megfelelőt.
2014. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!