Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Stokke XPlory-t szeretnék...

Stokke XPlory-t szeretnék venni. Vélemények?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam anno, denekem nem esett kézre a tolókája,
2015. jan. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem vesznénk össze rajta a boltban... én csak ufo-kocsinak hívom. Státuszszimbólum errefelé sznobéknál. De plázában tologatni tökéletes.
2015. jan. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha jó nag kocsiról is van amibe belefér vedd meg!

Divatos, trendi, de nem praktikus.

A kocsiba nem fér be, vagy elfoglalja az egész csomagtartót, nem tudod márca nagybevásárlás mellépakolni a csomagtartóba

A gyerek nem tud egyedül beleülni, beszállni.

Ha feláll a gyerek az ülésben felborul

Mivel a gyerek lábai a tolókar két oldalán vannak elvezetve, nem vehetsz meg hozzá egy akár milyen bundazsákot, csak stokket.

Nincs alsó bevásárló hálója, ha leszaladasz a boltba, nem tudsz hivá pakolni! De csak ha a játszotérre mész le a gyerekkel, nincs hová tenni egy labdát, homokozó szettet.

Sok baba szeret hason, vag oldalt lenni a babakocsiban, a stoke mózese erre alkalmatlan, mert a lábainál osztott, a gyerek nem tud benne csak háton feküdni.


Inkább egy quinny senzz, ez minden kritériumnak megfelel, nagyon praktikus, kicsire csukható.

Quinny buzz, ez is divatos, praktikus, csak ennek is nagy a váza, sok helyet foglal a kocsiban, de kényelmesebb a gyereknek mint a stokke

2015. jan. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként a legjobb babakocsi ami kapható, az a Bugaboo
2015. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen érdekes a Stokke.A Bugaboo-t megnézem.
2015. jan. 28. 10:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk már megvan a favorit :)

Neked kell tudni, hogy milyen igényeknek kell megfelelnie a kocsinak. Trendi legyen-e vagy inkább praktikus. Én a praktikus felé hajlok, kicsire csukható legyen, könnyű, könnyen irányítható, nagy bevásárlókosárral, állítható tolókarral, bolygós kerekekkel. Peg Perego Book egyébként, de felsőbb körökben nem ez a divat :)

Tényleg a Bugabookra mondják, hogy egy kategória az Xploryval, de ha már Stokke, akkor én a Crusira szavazok.

2015. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet allitani a tolokart.

Nagyon szeretem ezt a babakocsit, a legkenyelmesebb, amit eddig toltam. Csak ajanlani tudom.

2015. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Jó helyre tetted fel a kérdést :)


Itt nem népszerű a stokke...


Én meg is vettem, használom is, szívesen megosztom a tapasztalatomat, mert nekem is az volt a legnagyobb bajom vásárlás előtt, hogy mindenki lefikázta, de senki nem tapasztalat alapján, hanem mert drága, plázába való, nem tetszik, stb...


Kezdjük azzal, hogy a gyerekem normál méretű, téli születésű. Tehát a mózest használjuk még most. Nem szűk benne a hely, nagyon kényelmesen elfér úgy, hogy van alatta egy bárányszőr, egy nagy budazsák, egy polár takaró és simán be tudom cipzárazni a fedőt, ami a mózeshez van.


Az igény még nem merült fel, hogy az oldalára fektessem a gyereket, sem a hasára, de simán meg tudnám tenni, mert bőven elférne. A mózest amúgy nagyon maximum 6 hónapos korig használja az ember, addig szerintem egy normál méretű baba belefér kényelmesen, még télen is.


Én mindennap megyek boltba, több gyerek mellett muszáj napi szinten. Elől, a babakocsi első kerekén van egy kicsinek kinéző táska, ami nagy. Nem igaz az, hogy ha leugrasz a boltba vagy a játszótérre, nincs hová pakolni. VAN! Én egy átlag bevásárlást simán meg tudok oldani úgy, hogy van pelenkázó táskám, de még soha nem pakoltam bele, mert nem volt rá szükség.


Nyilván nem egy karton tejet veszek, de nagyságrendileg, például a legutóbbi vásárlásom: 3 kg narancs, 3 csomag felvágott, 3 csomag szeletetlt sajt, 0,75 kg kenyér, két doboz tea, 1,5 liter ásványvíz, 8 db smile palacsinta. És benne volt még egy mesekönyv az aljában, de az el volt fektetve, így nem foglalt helyet.

De nem olyan régen vettem 4 flakon domestost, szintén 2 doboz teát, egy kiló kenyeret és még bőven volt benne hely.


Úgyhogy van hely pakolni.


Ami tény, nem egykezes-egymozdulatos összecsukni. De az sem egy bonyolult dolog. Viszont nagy helyet foglal el összecsukva, szóval ha kocsiba ki-be kell pakolni, akkor nem ajánlom, mert tényleg nagy helyet foglal. Én még nem csuktam össze, mióta használom, mert nem volt rá szükség.


Nálunk nagyon rosszak a terepviszonyok, de semmi baj nincs vele, lehet tolni könnyen, normálisan. Ahol fenn akad, ott más babakocsi is fenn akadna.


Én a Bugaboo Camelont nézegettem még, de a boltban, ahol össze tudtam hasonlítani, beleszerelmesedtem a stokke-ba. Nagyon könnyű tolni. Bár a bugaboo-t is, de valahogy ez nekem sokkal kénylemesebb. Ami nekem fura volt a bugaboo-nál, hogy a mózes része nagyon lent van. Attól eltekintve viszont egy nagyon jó kis babakocsi, praktikus, egykezes.


Neked kell eldönteni, hogy mire használod, mennyit jársz kocsival. De olyanoktól, hogy billeg a mózes, felborul a gyerekkel ne félj! Az állítja, aki képen látta. Aki tolta valaha, az tudja, hogy kizárt. Vagy ha felborul a gyerekkel, az azért van, mert nem rendeltetésszerűen használja.

2015. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló vagyok, még annyit elfelejtettem, hogy nem első babakocsim, hanem sokadik, próbáltam már párat, mert nem első gyerek. Meg nem is második...
2015. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, egyetertek az elozo valaszoloval. En a masodik gyereknek vettem, egy masik babakocsit valasztottam ki, teljesen mas tipusut, a maxi cosit. Aztan rabukkantam a stokke-ra, vegigneztem a videokat rola, a velemenyeket, egyertelmu volt, hogy a sok negativumot azokirtak, akik nem is lattak ilyet kozelrol sem. Teljesen beleszerettem, masnap meg is vettuk. Csak jot tudok mondani, persze, terepre nem ajanlatos, de varosi hasznalatra tokeletes. Nyilvan, egy kisebb autoba nem jo, mert elfoglalna egy egesz csomagtartot, de egy nagyobb autoba tokeletesen befer. Elso gyereknel nekunk egy esernyore csukhato babakocsink volt, nagyon kenyelmes volt tarolas szempontjabol, gyereknek mar kevesbe volt kenyelmes. A stokke nagyon jo minosegu es kenyelmes kocsi, gyereknek is es annak is, aki tolja. Most masfeleves a babam, 12 kg-os es meg siman elfer benne, boven van meg hely. Jol kilat belole, es az is szuper, hogy nyaralaskor, etteremben nem kell kulon etetoszeket kerni, csak odatolni az asztalhoz. A taskaja is nagy, feltem attol, hova fogok majd pakolni, mert elozo gyereknel csak folakasztottuk a vazra a sok szatyrot, amit itt mar nem lehet. De a taskaja tenyleg eleg nagy.

Mozesrol nem tudok nyilatkozni, mert nem vettem, mert otthonra vettem kulon altatos babakocsit, abban aludt friss levegon. De nem tunik kicsinek a mozes, 6 hos kor utan ugyis a sportot hasznalja az ember, arra meg van bundazsak es ugyis lehet kenyelmesen altatni, ha valaki azt akarja.

2015. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!