Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen autós gyerekülést...

Milyen autós gyerekülést ajánlotok?

Figyelt kérdés
A kislányom most 6 hónapos és 8kg. Eddig a Maxi Cosi Cabriofix babahordozót használtuk, de már nem fekszik benne kényelmesen. Milyen gyerekülést ajánlanátok 30 ezer Ft alatt, ami nem isofix-es, de biztonságos és jó minőségű?

2015. febr. 9. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kérdés miért akarjátok lecserélni a hordozót. Mi anno a nagynál egyrészt azért mert mindig fel akart benne ülni, ill. már a lába is túlnyúlt a hordozó részen így menetiránynak háttal már nem volt neki igazán jó. Kb 6,5 hónapos volt mikor elérte a 9 kg így a 9-18 kg-as vettük meg neki (elvileg ugye ez bőven elég ovi végéig, bár nekünk benne volt, hogy lesz másik és mire annak kellene az ülés neki tudunk eggyel nagyobbat venni). Na a lényeg, mi hasonlót (azért írom hogy hasonló mert a pontos típusára nem emlékszem, de így néz ki) vettünk anno a brendonban (2 éve 25 ezer volt, de ez isofixes, mivel van a kocsiba bekötő és mi sokkal biztonságosabbnak tartjuk, de van isofix nélküli változata is az persze olcsóbb)

[link] (a miénk mondjuk egyszínű fekete és szürke).

Nagyon szeretjük, menet közben is dönthető ha elalszik, ill az elején még többnyire úgy is tettük bele. Kényelmes, jól tartja.

DE mindenképpen ajánlom, ha venni akartok, hogy vigyétek magatokkal és próbáljátok bele a babát is (nekünk is volt 2-3 változat, amit kinéztünk), de végül ebbe illett bele a kisfiunk. És persze a kocsiba is jó ha bepróbáljátok, hogy tényleg úgy áll-e, úgy rögzül-e ahogy kell. Normális boltokban ezt megengedik, velünk is kijött az eladó beletettük, rögzítettük. Ja és persze nézzétek meg hogy a törésteszteken hogy teljesített az adott típus (nem csak márka, hanem konkrétan az amit kinéztetek, mert márkán belül is vannak különbségek)

2015. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gondolom még nem ül biztonságosan egyedül. Akkor marad a 0-18-as ülés. Ha azt nem akarsz venni, akkor kérj kölcsön nagyobb hordozót egy pár hónapra. 9-18-as üléshez szerintem még kicsi. Nem csak a súlyhatár számít.
2015. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen eért írtam én is hogy mi a cél. Nálunk már jól ült, de mivel dönthető az ülés, közel hasonló szögben, mint a hordozó, így a súlyhatár elérésekor simán tudtunk váltani.
2015. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hiába dönthető az ülés, ha menetirány szerint van bekötve, nem annak háttal. A 8 kg-os gyerek meg nem érte el még a súlyhatárt. Nekünk kimondottan nagy hordozónk volt szerencsére, így a kisebbik majdnem 1 éves koráig abban volt.
2015. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De a 9-18 kg gyerekülés már menetirány szerint kötendő be, csak mivel dönthető így közel hasonló szögben "ülhet" mint a hordozóban, de mégis többet lát. A 0-18 kg ülések azok amiket 10 kg-ig menetiránnyal ellentétesen kell bekötni. Tehát ha amiatt akar váltani a kérdező, mert magában a hordozóban nem fér el a gyerek, ilyet hiába vesz, mert ugyanúgy menetiránnyal háttal nem fog beférni. Mi is már 6 hósan szépen túllógtunk rajta és már a feje is a hordozó végénél volt. Szóval mindenképp váltani kellett. Ezért mondom, ha már jól megül és a kg-t is elérte akkor jó ilyet venni.
2015. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tudom hogy kell bekötni őket. Pont ezért írtam, hogy nem biztonságos - szerintem - egy 6 hónapos gyereket menetirány szerint bekötni. Hiába dönthető az ülés. A miénk is dönthető, láttam már ilyet. Kizártnak tartom, hogy egy 0-18-as ülésbe menetiránynak háttal nem fér el egy fél éves gyerek.
2015. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig lehet ilyen. Nekünk a nagyobb már nem fért bele. A kicsi most 5 hós már kezd szűkösen lenne benne, bár még tavaszig kitart ha nem kell rá annyi ruhát adni. Ő már most 8 kiló és szépen üldögél.
2015. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ekkora gyereknek csakis és kizárólag 0-18 kg-os ülést szabad venni. Nem utazhat menetirány szerint, mert egy fékezés is óriási bajt okozhat. Nekem aztán nagy gyerekem van, de 1 éves koráig simán elfért háttal a 0-18 kg-os ülésben, akkor fordítottuk meg.
2015. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as ez sehol nincs leírva, hogy csak és kizárólag. Azért van többféle, hogy a szülő a megfelelőt válassza. A kérdezőnek ha tényleg most azonnal akar venni, akkor nem veheti a 9- ülést, ill. ha még nem tartja rendesen magát. De ha még vár pár hónapot nyugodtan veheti a nagyobbat.

Hát én megnéztem volna a mi 1 évesünket a hordozóban menetiránynak háttal. Az ülés persze egy fokkal más, de ha már megérett az eggyel nagyobbra inkább azt vettük, hiszen az még tovább jó.

De mindenkinek saját maga kell eldöntenie, hogy mi a jó. Mi így láttuk jónak, és nem bántuk meg.

2015. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es. Az, hogy mi van leírva, egy dolog. A gyerek biztonsága pedig a másik. Aki egy ülni nem vagy csak éppen tudó babát menetiránnyal megegyezően utaztat, az veszélyezteti a biztonságát. Persze ez mindenkinek a lelkiismeretére van bízva. Én vettem inkább kétszer- ráadásul drágán, mert a minőség is fontos-ülést (0-18-as és most a 9-36-os), mint hogy veszélyeztessem a gyerekem.
2015. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!