Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen autós gyerekülést...

Milyen autós gyerekülést ajánlotok?

Figyelt kérdés
A kislányom most 6 hónapos és 8kg. Eddig a Maxi Cosi Cabriofix babahordozót használtuk, de már nem fekszik benne kényelmesen. Milyen gyerekülést ajánlanátok 30 ezer Ft alatt, ami nem isofix-es, de biztonságos és jó minőségű?

2015. febr. 9. 10:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!


Azért szeretném lecserélni a mostani ülést, mert a lányom nagyon szenved benne. Ha az úton nem alszik el, akkor csak feszíti magát az ülésben, mert kényelmetlen neki. Ahogy az első is írta, fel akar benne ülni, valamint ha elalszik, akkor előre bukik a feje. Természetesen nem akarom menetirány szerint bekötni, mert az még nem biztonságos neki.


Igazából 2 ülést is vennünk kell. Az egyiket amiatt, amit az előbb írtam.

Az másikat pedig azért, mert külföldön élünk és repülővel utazunk haza. Szeretnék otthonra is venni egy ülést, de arra, hogy évente 2-3 héten keresztül használjuk, nem akarok 60 ezres ülést venni. A szüleim autójában nincs isofix, szóval hiába az a legbiztonságosabb, ha nem lehet beilleszteni. Gondoltam, hogy otthonra is veszek egy használt Maxi Cosit, mert jó minőségű, de már itt sem használjuk kényelmesen. Ha veszek egyet, most 2 hétig használjuk, szeptemberben utazunk megint, addigra már vehetek újat. Hiába van az ülésre ráírva, hogy 13kg, ha már nem kényelmes egy 10 kilós babának. Tehát egy olyan ülést szeretnék, amit egyszer kell megvenni és egy darabig jó lesz. És sajnos nem tudok arra várni, hogy elérjük a 9 kilót.


És igen, még nem ül biztonságosan egyedül, kölcsön kérni nem tudunk, mert nincs ilyen korú babás ismerősünk, aki nem használja az ülést abban a 2 hétben, amikor otthon leszünk.


Ugyebár vannak 0-18kilós és 0-25kilós ülések (amik menetiránynak háttal is beköthetők) és reménykedtem benne, hátha tudtok olyat ajánlani, amit nem kell pár hónap múlva lecserélni. Vannak ilyen ülések 10e Ft-ért, de nem tudom, hogy mennyire biztonságosak.

2015. febr. 10. 12:28
 12/17 A kérdező kommentje:

Kettőt találtam, ami árban egész jó, csak nem tudom, hogy mennyire biztonságos.


[link]


[link]

2015. febr. 10. 12:33
 13/17 anonim ***** válasza:

A 8-as vagyok. Nekünk ilyen volt a 0-18 kg-os ülésünk. Hát igen, drága.

[link]

Nehéz ügy, mert megértem, hogy évi 2 hétre nem akarsz drága ülést venni, én sem tenném.

Sokat fogtok itthon autózni?

2015. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A férjem és az én családom között 100km van és a két település között kell majd ingáznunk (első unoka!), ezért a 2 hét alatt legalább 4 oda-vissza úttal lehet számolni. Plusz reptér oda-vissza, ami 2x200km.

Tehát ahogy te is írtad, nem akarok drága ülést venni, de azt sem akarom, hogy ez a biztonság rovására menjen. Szóval elég tanácstalan vagyok.

2015. febr. 10. 12:59
 15/17 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló, megkérdezhetem ti mennyi ideig tudtátok ezt a gyerekülést hadználni? Mi is ilyet vettünk és ezért vagyok kíváncsi.
2015. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt a fiam, mikor vettük és 2 éves múlt, mikor lecseréltük. Szerintem még egy fél évet bírt volna, de kezdett túlérni a feje az ülésen, így inkább cseréltünk, mikor nyáron volt több időnk foglalkozni vele. Magas fiam van amúgy, szóval ettől nagyban függ.
2015. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Az én lányom elég picurka, akkor esélyes hogy tovább is jó lesz.
2015. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!