Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csatos hordozó vagy mei tai?...

Csatos hordozó vagy mei tai? Különbség?

Figyelt kérdés
Télen csak babakocsiban vittem az 1 hónapos lányom, de most hogy jobb idő lesz, úgy gondolom kevésbé lenne macerásabb, ha elkezdeném hordozni. Még születése előtt vettem hordozó kendőt, de olyan bonyolult megkötni vagy csak én vagyok béna, hogy használatlanul el is fogom adni. Vennék helyette mei tai-t vagy csatos hordozót. Egyáltalán milyen lényegi különbség van a kettő között? Melyiket érné meg megvenni? Minnél egyszerűbb legyen, mert a kendővel már megjártam. Úgy tudom ezeket csak akkor lehet használni, ha már ül a baba, addig természetesen maradok a babakocsinál.
2015. márc. 9. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mei tai-t használtam nagyon szerettem, többféleképpen lehetett hordozni benne és ezt nagyon szerettem.Az előnyöket te is meg tudod nézni

[link]

[link]

2015. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sandrachnologic ***** válasza:

Nekem mindketto volt, a mei tait tobbet használtuk, mert én szerettem különbözőképpen kötni, ami a csatosnal zgye nem lehetseges. Kb 5 perc megtanulni 1 kotesfajtat.

Az is könnyebbség volt az mt-nel, hogy ha a párom horodzott akkor rakotottuk es kesz. A csatosnal ha valtogattuk melyikünk hordoz, allandoan állítgatni kellett a pantok hosszat es a derekszijjat.


Egyebkent nem kell, hogy ülni tudjon, csak annyi, hogy a fejet tartsa. Ezert ajánlják ezeket 3 hónapos kortól inkabb.

2015. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,meitai ill csatos ugytudom csak ülni tudo babóknak ajánlott. Egy mindenhol állithato csatos szerintem a legjobb választás,de minden hordozo jo dolog. Felvétel szempontjabol szerintem a csatos,de mi kendőzünk igy nekunk az is egyszerű.Mindegyikbe bele kell tanulni. F.bookon van egy csoport, ahol a Babahordozási kérdésekre hordozási tanácsadók,és gyakorlott hurcis anyukák is szivesen válaszolnak.Ott rengeteg infót gyüjthettsz, és még segitséget is nyujthatnak h vásárlás előtt akár személyesen is kiprobálhatod hogy nektek melyik az ideális hordozo.
2015. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk szűkítős csatos van,(liliputi)nem kell ezért ülnie hozzá,elég jól állítható a benne levő szűkítő,hogy szorosan körülölelje. viszont 3-5 hónapos kor között használható,mikor már úgy tartja a fejét,hogy ha a kezedben van,és mész vele,már nem kell odanyúlnod,hogy megtarsd neki,mert az alvócsuklya nem az igazi fejtartásra. mi nagyon szeretjük,fél éves,8300 gramm, még elöl hordozok benne. háton hordozva még nem használtam,de néztem videókat,nagyon egyszerű hátra felvenni.
2015. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a mei-tai kötős, a csatos meg ugye csatos :D tehát a csatossal egyszerűbb/gyorsabb a felvétel, de ha ketten hordoztok állítgatni kell ugyanúgy


a mei-tait 3-4, a csatost 5-6 hónapos kortól egészséges használni, viszont az előbbi 15, a másik 20 kg-ig jó - te tudod ebből neked melyik az előnyösebb (az ülni tudást nem kell megvárni, ezekben nem "ül" a baba, hiszen itt megfelelően van támasztva a gerince, csigolyáról csigolyára. ez jobban igaz a mei-tai-ra, a csatos a párnázottsága miatt kevésbé simul a hátra, ezért ajánlott később használni - újszülöttszűkítő idevagyoda)


a csatossal csak egy magasságba lehet tenni a babát, a mei-tait tudod kötni magasabbra, meg úgy egyáltalán nagyobb szabadságod van vele


a csatos drágább


nagyjából ennyi különbség jut eszembe, azt nem lehet kategorikusan kijelenteni hogy ez vagy az a jobb, kinek mi

2015. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sandrachnologic ***** válasza:
Nekem 18 kg-ig jo a meitaiom. De 20 kilosan meg bitten benne a foam egy ket alkalonmal, nem szakadt, nem nyult es ugyanolyan kenzelmes volt. Bora a markaja.
2015. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem a magasság is állítható a csatossal is
2015. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!