Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Maxi Cosi Tobi gyerekülést 9...

Maxi Cosi Tobi gyerekülést 9 kilós,7 és fél hónapos baba már használhat? Ti utaztatnátok abban?

Figyelt kérdés
Csak most kezdett ücsörögni, pár perc után elfárad lefekszik. Pihenőszékben, babakocsiban viszont a döntött ülésből kiül, sokáig ücsörög. A jelenlegi hordozóban nem tud ülni (kagyló) és vagy alszik, vagy ordít. Szerdán kéne 200km-t utazni vele. A Tobit most kaptuk tegnap ajándékba és a házban már beletettem, kényelmes Neki szerintem, ücsörög benne. Elvileg 9-18 kg, (és/vagy???) 9 hónaptól-3,5 évig javasolják. Ő még nincs kilenc hónapos, de a súlykorlátba belefér. Az ülés tájékoztatója nem tér ki rá, hogy már stabilan kéne ülnie a használathoz. A feje pont eléri a fejtámlát a legalsó állásban. Ez az ülés is dönthető, ha elfárad, hogy aludjon.

2015. márc. 30. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Kicsi a gyereked, hiába felel meg ennek, vagy annak a kritériumnak.

Neki még menetiránynak háttal utazni biztonságos. Nagyon gyenge még a nyak- és hátizma. Egy hirtelen fékezésnél egyszerűen nem tudná megtartani magát.

A 0-18-as ülés a megfelelő neki.

2015. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még nem tenném bele, mert a 9-18-as üléseket már nem lehet menetiránynak háttal bekötni, ami pedig egy ennyi idős gyereknél még nagyon fontos lenne biztonsági szempontból. 7 hós a lányom neki ezért vettünk 0-18-as ülést mert azt 13kg-os súlyig menetiránynak háttal is be lehet kötni (amilyen kis "egyszálbelű", valószínű 2 éves koráig fogjuk majd tudni így használni és csak utána menetiránnyal szemben).
2015. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy min. egy éves korig ajánlott a háttal utaztatás.


"Csak most kezdett ücsörögni, pár perc után elfárad lefekszik."

Látod, te is írod: gyengék még az izmai. Semmit nem jelent, hogy előredől a babakocsiban.

2015. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát mivel azt írod még üldögélni sem tud biztonságosan így biztos nem. Ezt a fajta gyerekülést nem ismerem, nekünk a nagyobbnak egy másik fajta volt, az teljesen úgy le lehetett dönteni, mint a hordozót (+ isofixes volt), de ő is csak már akkor került bele, amikor szépen ült egyedül és tudta magát tartani (ez olyan 8-9 hónaposan volt), igaz akkor is mindig ebben a "fekvő helyzetben" volt, mert azért még 20-30 km is hosszú ilyen idősen egy ilyen babának. Most a kisebb is majd hasonló korban lesz beültetve szerintem, mert ugyan ő még csak 7 hónapos (9 kg megvan :)) és szépen ül egyedül, de azért még most nem bírna benne ülni egy ilyen ülésbe. A nagyobb 3 évesen száll ki belőle, akkora nőtte túl, így már nem volt neki biztonságos :)

Szerintem maradjon a hordozóban, vagy ha van 0-18-as gyerekülésetek akkor abban.

2015. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindegyikőtöknek a választ. Akkor még pihentetjük ezt az ülést.

Van 0-18kg-s ülésünk, viszont azt nem éri át a biztonsági öv, csak az anyósülésen... Így abban a macik utaznak a babaszobában.

2015. márc. 30. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Az anyósülésre is lehet tenni az ülést, ha ott nincs légzsák, vagy kikapcsolható.
2015. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van légzsák és nem kikapcsolható, azért nem tudjuk odatenni.
2015. márc. 30. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!