Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ilyen melegben horozókendő?

Ilyen melegben horozókendő?

Figyelt kérdés
Nandu kendőm van. Ilyen melegben is hordozhatom a babám? 6 hetes. Nem melegíteném túlságosan? Természetesen nem délben, hanem mondjuk reggel indulnánk sétálni.

2015. júl. 2. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ;)

Elvileg hordozhatod, ha nagyon szenvedne a melegtől, azt úgyis látod, és akkor legközelebb más megoldást választasz.

2015. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Tuti le leszek pontozva, de én ilyen melegben nem hordoznám, babakocsi, árnyékban tolva, pelenkával leárnyékolva.

Az én babám legalábbis biztos nem bírná, az alatt csatakosra izzad amíg szopizik, nemhogy így sétáljunk...

2015. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, de csak akkor tedd ha muszáj. Borzalmas. Nekem muszáj volt. Utáltam.
2015. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

2-es, szerintem nincs az álláspontoddal semmi probléma, azért mondtam a kérdezőnek, hogy próbálja ki, akkor látja, hogy mennyire izzad a baba, illetve mennyire viseli meg a meleg.

Az én babám októberi, én meg télen nem mertem hordozni, mert kabát alatt féltem, hogy nem kap elég levegőt, kabáton kívül meg nem tudtam volna megfelelően kötni, így mi csak tavasszal kezdtünk neki, igaz nem nanduban, hanem kendős meitaiban. Én háton hordozok, az én fiam pl. nem izzad jobban, mint a babakocsiban, igaz ez már nem annyira körbeölelős, mint egy kendő, meg hát nagyobb is a gyerek.

Továbbra is a próbára voksolok :)

2015. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 sandrachnologic ***** válasza:
78%

Termeszetesen hordozhatod! Mindkettotokre vékony ruhát adj, es próbálj olyan kötést, ami csak egy réteg a baba hatan, pl. A kenguru. A kilógó részeket kend be naptejjel es adj ra kalapot. Magatok közé tegyel egy textilpelust, ami szívja az izzadsagot. Ha izzadsz azzal sgabalyozod az o hohaztartasat is. :) esetleg próbálj berelni egy lentebb gezkendot, ha nyáron is hordoznal.


Nekem a lanyom 8 hetes, utalja a babakocsit, 5 percnel tovabb nincs el benne. Van egy 4 eves fiam, akivel nem lehet itthon ülni, igy születése ota kendozunk. Ebben a melegben gezkendoben órákon at. Sosem nyugos a kicsi, alszik mint a bunda, pedig egyebkent rosszul tolerálja a meleget.

2015. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen hordozhatod.

Mivel nyár van, egyértelmű, hogy össze fogtok izzadni.

Lenge ruha legyen rajta, hogy a bőrét ne dörzsölje ki a kendő és ha nem hazafelé lesz az uticél, akkor vigyél a babának váltóruhát, hogy az izzadtat le tudd cserélni amint megérkeztetek (magadnak is, ha akarsz).

2015. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Semmilyen kendőben nem hordoznám ekkora melegben. Én sem örülnék, ha egy szövettel mozdulatlanul gúzsba kötnének 35 fokban. Body, rugdalózó, textilpelenka, napernyő. Mindkettőnknek az a kényelmesebb, leülni egy árnyas parkban, a baba pedig kényelmesen alszik a kocsiban.
2015. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

2-essel, 7-essel értek egyet.

Gondolj bele... neked jó lenne? Összeizzadni valakivel (akkor is ha az az anyukád), körbekötve egy kendővel (akkor is ha lenge anyag) a fejedre tűz a nap (akkor is ha kalapban vagy).. ne milyen lenne? Na, a babának ugyan ilyen. És még szólni sem tud szegényem.

Bármennyire szép dolog a hordozás, hagyd ki 35 fokban.

2015. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 sandrachnologic ***** válasza:
24%

Es akkor ne mozduljak ki hetekig ha forróság van, mert a gyerek 2 perc utan torkaszakadtából üvölt a babakocsiban? Vagy hogy legyen? Zarjam be azert a negy evest is?! Ugyan... 30 meg 33 fokban is hordoztam, vegig aludt, szoval annyira azert nem lehet rossz.


Ha a te babad jol elvan a babakocsiban az árnyas parkban akkor örülj neki, de akie nincs az nem tud mit csinalni. Vagy mondjuk bkvzik es nem tud babakocsival menni.

2015. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

nincsen olyan egészségügyi vagy biológiai indok ami miatt ne lehetne hordozni (érdemes megnézni a melegebb éghajlatok hordozási kultúráját)


A hordozás segíti a babát a hőháztartása egyensúlyban tartásában, az anya az izzadásával a babát is hűti, tehát van ennek pozitív hozadéka.


Amit viszont már korábban is írtak tényleg fontos. Lehetőség szerint egyrétegű legyen a kötés, úgy jobban jár a levegő az anyagnál.

2015. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!