Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Lenne pár kérdésem, válaszolná...

Lenne pár kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Mei Tairól lenne pár kérdésem:

-mennyire nehéz felkötözni?

-mennyi ideig tart felrakni?

-hasznos ,bevált-e nektek?

-mennyi ideig tudtátok használni?

-nektek/babának kényelmes volt-e?

-télen tudtátok-e használni?

4 hónapos fiamnak szeretném ,fejét biztosan tartja már.Egyszerűen nem tudom megszokni a babakocsit ,olyan hülyén érzem magam vele.Van hogy inkább kiveszem ,és kézben marad ,mert ő sem szereti a kocsit.Szóval érdekelne minden ,tervezek beruházni egyre ,de mivel nem olcsó ezért körbejárnám a témàt.Köszi a segítséget.


2015. okt. 2. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az EN véleményem

-nekem igen, 10-15 perc

-Nem, 6,5 hos koraig

Egyikünk sem, igen bírtuk

2015. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem pikkpakk fenn van, nincs egy perc szerintem. Mondjuk én előtte 4 hónapot kendőztem. Szerintem a kendőnél könnyebb, de nekem nem olyan kényelmes. Mondjuk lehet, hogy nem jó fazonú meitaiom van, és azért. Érdemes klubban vagy hordozóházban próbálni vásárlás előtt.

Télen hordozós kabáttal érdemes használni.


Ajánlom FBon a Babahordozás kérdések és válaszok csoportot, ott sok infót össze lehet gyűjteni.

2015. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb tanácsadó azt ajánlja, hogy mei-tai-t ülni tudó babánál használj. Ha mindenképp a mei-tai mellett döntesz, akkor én azt javaslom, hogy kendő alapú, mindenhol állíthatót vegyél, egyrészt, mert sokkal jobban körülöleli a babát, mint a sima mt, másrészt az állíthatósága miatt sokkal tovább kihasználható. Fontos, hogy a mt térdhajlattól térdhajlatig támassza a babát, ezért ez egy fix méretű eszközzel csak kis ideig valósítható meg. Az állítható típusnál viszont tudod állítani a terpesz-szélességet, és a body-magasságot is.


És akkor a kérdéseid:

- szerintem könnyű felkötni, főleg előre, de a hátrakötéshez is csak egy kis gyakorlás kell, utána az is egyszerű.

- nekem 1-2 perc hátrarakni

- hasznos, bevált, én nem is tudnék létezni nélküle. Rövid távon elő sem veszem a babakocsit, ha hosszabb sétára megyünk, és kell a babakocsi, akkor is használom, mivel a tárolóból kivenni, kinyitni, nem tudnám úgy, hogy közben fogom a gyereket.

- nekem is, gyereknek is kényelmes.

- télen még nem teszteltük.


Mi hat hónaposan kezdtük használni, először egy Storchenwiege félcsatosunk volt, ez olyan, mint az mt, de derékban csatos, nem kötözős. Szerettem nagyon, de pár hónap után kicsi lett a terpesze (pedig ennek is állítható), és nekem derékban nagy lett, hiába állítottam legkisebbre a derékméretet.

Utána varrattam egy Lujzus mindenhol állítható meitait, ez már a mi méreteink alapján készült, ezt még jobban szeretjük, és ez még sokáig jó lesz. Jobban is szeretem, mint a csatos derekút.

Hordozós klubban próbáltam Hoppediz hop-tait, tapintásra nagyon jó puha volt, de az akkor 9 hónapos babámnál éppen jó volt a terpesze, és mivel kendős vállú, így a nekem kicsit kényelmetlen volt a nagysúlyú babámmal. Próbáltam még mybabyhug-ot, ez ugyan állítható, de nem kendős, nekem ez sem volt olyan kényelmes. És ezen kívül van még ezer féle, győzz válogatni.


Azt javaslom én is, hogy keress egy klubot, és ott kérdezősködj, próbálgass, ha lehet, akkor kölcsönözz is, mert nem olcsó, de szerintem mindenképp hasznos beruházás. Ill. én is ajánlom a fb-csoportot, amit a 2-es válaszoló írt.

2015. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!