Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hogy csináljátok mikor ki be...

Hogy csináljátok mikor ki be kell ugrálni az autóba? Milyen ülésetek van? Bázistalp van hozzá? Babakocsira rakjátok a hordozót?

Figyelt kérdés

Most lettünk autótulajdonosok, 3 hós a kisebbik, és egyszerüen nem tudom hogy lehetne praktikusabbá tenni a kocsiba ki és be szállásokat... Jelenleg egy ABC Desing babakocsink van ami batár nagy, kocsiba befér a csomagtartóba de nem 3 az 1 ben, és nem is tudom azzá tenni, mert a régi Rodeó amihez nem hiszem hogy kapnék mondjuk adaptert. A hordozó ki és bekötése ismét bonyolult és még nehez cipelni is. Sokszor kiveszem a hordozóból babakocsiba mozesbe visszaalszik és nem akarom ujra ébreszteni igy mozestül rakom vissza de az meg nem szabályos. Szóval az egész macerás és nem tudom a megoldást... Maradjak itthon vele addig mig nem alakult ki a napi két alvása?

Gondolkoztam egy Giordani babakocsin mivel ez esernyőre csukható és a mozes is szabályosan megköthető illetve lehet hozzá bázistalpat is venni...


Ti hogy csináljátok, ha mentek autóval és ki be kell szállni az autóból?


2015. okt. 14. 13:04
 1/8 A kérdező kommentje:
*mózesestől
2015. okt. 14. 13:06
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

mindig úgy időzítettünk, hogy ha alvás idő volt, hosszú út legyen, vagy pedig nem utaztunk és aludt otthon...olyan, hogy autóba elalszik és utána fel kelljen kelteni, sose fordult elő..ha úgy értünk valahova oda hogy még aludt, vendégségbe pl, inkább a kocsiban ültem vele míg fel kelt, mert őt sem lehetett volna úgy kivenni hordozóstúl hogy ne ébredjen fel.

mikor meg nagyobb volt, ha pl boltba mentünk, kézben vittem be a boltba, hogy ne kelljen babakocsit szerelni meg ilyenek...ha meg hosszabb útra mentünk autóval, akkor mindig volt idő összeszerelni a babakocsit is. szerintem erre nincs módszer, max a kenguru vagy egyéb babahordozók, hogy ne kelljen babakocsit szerelni, de én egyiknek sem vagyok a híve.

2015. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem igazából a kendövel sincs bajom, de az sem jó mert ha vissza kell ülni,kendovel szintén nem ülhetek be a volán mögé...
2015. okt. 14. 13:15
 4/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ha eleve már babakocsi vásárlásban gondolkozol, akkor vegyél egy olyat, amihez van hordozó is, és simán (v adapterrel) rácsatlakoztatható a babakocsira. Lehetőleg olyat amit már később se kell lecserélni pl. PP Pliko.


Nekünk 3az1-ben babakocsink van. Külön talp nincs a hordozóhoz, de betonbiztosra bekötöm így is (már a 3. gyerekkel csinálom). Ha alszik hordozóstul ki, vázra (v bevásárlókocsira) fel és irány a cél. Nem nagyon ébred meg, pedig a többi gyerekülés ülés miatt szűk a hely, mozgatom rendesen.

Ha hazaérek és alszik hordozóstul kiveszem, be a házba. Általában alszik tovább, van, hogy még egy órát is.


A mózest autóban felejtsd el. Nem szabályos, és nem is biztonságos.

2015. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nincs olyan mózes ami szabályosan rögzíthető és nagyon nagy felelőtlenség azért kockáztatni az életét mert nincs kedved felkelteni.

magyar kresz tiltja a mózest kocsiban, ezért nem szállíthatod így, hiába szabályos más országban. és azért mert nem biztonságos, olyan g erő hatna a nyakár így egy pici ütközésnél is amit már nem bír el a nyaka.


nem kell ezt túlbonyolítani, semmi baja nem lesz ha felébred. ha a mózest szereted a babakocsiban használni akkor hagyd fixen a hordozót az autóban, és a gyereket vedd csak ki. és mikor pici volt akkor vagy babakocsival mentünk vagy autóval, akkor ugye rövid távon sétáltunk így csak a hordozót kaptam ki a kocsiból és vittem a kezemben. de olyan nem csináltam, hogy elmentem autóval valahova azért, hogy utána sétáljak vele egy nagyot :)

2015. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb megoldás, a babakocsira tehető hordozó. Ezek nagy többsége egy mozdulattal felpattintható, és ugyan ilyen egyszerű levenni. A bázistalp is jó megoldás.

Ha hajlasz rá, hogy lecseréld a babakocsit, akkor én a helyedben egy olyan sportkocsit vennék, amelyre hordozó is csatlakoztatható. Például a Quinny zapp. A vázat tarthatnád a kocsiban. Nagyon kevés helyet foglal, később pedig jó kis rohangálós kocsi.

2015. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én átteszem karikás kendőbe, arra nem ébred fel.
2015. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ennél a kocsinál is lehet tenni hordozot a vázra,érdeklődd meg h melyik tipusu hordozót lehet,és esetleg egy olyat szerezz be,de lehet elég egy adapter is.
2015. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!