Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit érdemes...

Milyen babakocsit érdemes venni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék babakocsi vásárláshoz. Első baba lesz, március végére várjuk. Pesten lakunk, így durva terepviszonyok nincsenek. Jó lenne ha könnyű lenne, mert 3. emeleten lakunk és nincs lift. Olyanokat néztem amihez tartozik hordozó is, bolygósíthatóak a kerekei. Persze legyen stabil és az is jó lenne, ha a sportrész mindkét irányból feltehető, vagy a kart lehet kétirányba fordítani. Csak régebbi fórumokat találtam, ahol többnyire olyan kocsikról írnak jókat, amiket már nem forgalmaznak :( Ár tekintetében kb. 100.000-ig gondoltuk, csak mert azt látom, hogy a határ a csillagos ég.

2015. nov. 6. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A harmadikra?

Mennyire vagy kierősödve? (nem viccből kérdezem)

A legkönnyebb multifunkciós is min. 8 kiló, erre jön még a gyerek... én konkrétan az 1 emelettől, amit cipelek is majd' össze... magam, pedig a gyerek még csak 5 kiló.

2015. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen, ezen már én is gondolkoztam, hogy fogom megoldani. Talán leviszem a hordózóba és lent átrakom a mózesbe vagy a sportrészbe. Tárolónk van, úgyhogy lent eltudnám tenni a babakocsit.
2015. nov. 6. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyant vegyetek, ami teljesen vízszintbe dönthető.

Mi Peg Pèrego Uno-t vettünk, és nagyon bevált. Bár nem lehet hordozóra cserélni a babakocsrészt, de mi azt nem is akartuk, mert az újszülöttnek/csecsemőnek amúgy sem túl előnyös hosszan benne lenni. Max. 1/2 - 1 órán át. Utána ha lehet, inkább ki szoktuk venni a kisbabánkat és (csatos) hordozóban hordozni.

2015. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A babakocsi sokszor lakáson belül is nagyon jól tud jönni pl. altatáshoz, mégha nincs is túl sok felesleges hely a lakásban. ;)
2015. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Adbor Arte 3x3 van. Imádjuk. Bolygósítható,fixálható első kerekek minden oldalra feltehető a mózes, sport,hordozó. Van hozzá esőhuzat és szúnyogháló ezek nagyon hasznosak.
2015. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

ezekre figyelj: - legyen könnyű szétnyitni, összecsukni, férjen be a csomagtartótokba (mi már itt elvéreztünk a Chiccoval, bár ez inkább az Opel Vectra hibája). Legyen téliesíthető, tehát legyen hozzá lábzsák. Legyen teljesen vízszintbe dönthető, hiszen kb. 5 hós korig úgy kell majd benne feküdnie a babának. Ha 100 ezret szántok rá, és van autótok, három részest vegyetek, mert úgyis kelleni fog az autós hordozó, akkor már legyen hozzá mózes is. Én úgy vettem észre hogy vannak a "gagyibb márkák" meg vannak a jó márkák, utóbbiak mind 300 ezernél kezdődnek. Szóval teljesen mindegy hogy 30 ezrest veszle újonnan vagy 60 ezrest, szerintem nincs lényeges minőség beli különbség. Akkor inkább vegyél használtan egy 300 ezrest, ami mondjuk két gyereket már kiszolgált, de még legalább annyit ki tud.


Legyen minél jobban lehajtható a napellenzője, a Pierre Cardinommal (másodlagosnak használom) nem lehet nappal szembe menni mert ordít benne a baba, semmire nem jó a szélfogója. A Chicconak szépen le lehet húzni, hogy árnyékba van a fél arca. Erre figyelj szerintem.

A bolygósítható kerék fontos, vagy legyen 3 kerekű, aminek nem forog a kereke az katasztrófa, és ezt másoktól is így hallottam.

Legyen stramp. Ne kerregjen, kattogjon mikor tolod, és legyen könnyen kivehető a huzata mert legalább havonta fogod mosni.

A tároló része alul a Chiccoknak borzalom, olyat vegyél aminek ilyen kosár alakú a tároló része, abba lehet normálisan pakolni (ha megnézed milyen a chicco s3 Trio, na nekem olyan van és az a pakoló rész semmit nem ér).


Szerintem ezek az elsődleges szempontok, minden más már csak hab a tortán.

2015. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt érdemes átgondolni, hogy milyen funkciók fontosak Neked. Használod-e BKV-val, vagy nem, hová kell beférnie stb.

Jó szempontokat írtak már, de nem biztos hogy Neked is ilyenek az igényeid.

Én pl. soha nem mostam a babakocsikat, lehet hogy valamit elrontottam, de három gyerekem felnőtt így. :)

Nekem az volt fontos, hogy egy kézzel tolható legyen, tehát "egybe tolókar", ami állítható, mert a férjem sokkal magasabb.

Ha használt kocsit veszel, akkor szerintem a kerekek minőségét kell nézni, az a legfontosabb. Ha a barázdák teljesen le vannak kopva, az nem túl jó, hóban-sárban akkor alig tolható a kocsi.

Ha március végén születik, akkor nem biztos hogy kell már olyan nagy téliesítés, de ez is egyéni dolog, én pl. sosem használtam lábzsákot, felöltöztettem a gyereket a sport kocsiban.

Ha van tárolótok a kocsinak, akkor olyanban is érdemes gondolkozni, hogy vannak kocsik, amiknek puha anyag mózesük van.

A harmadik gyerekkel ilyenem volt és nagyon szerettem. Mi is az elsőn laktunk, és csak kivettem a gyereket a textil mózessel (aminek azért van egy kis merev tartása), vállamra vettem mint egy sporttáskát és felvittem az emeletre, fel sem ébredt legtöbbször, nem kellett mozgatni.

Talán érdemes elmenni egy boltba és megnézni, mit lehet kapni, minek milyen funkciója van.

2015. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi Peg Perego Easy Drive Switchet vettünk, és karikás hordozókendőt. Van egy olyan gyanúm, hogy utóbbit a lépcsőzés miatt többet fogjuk haszálni...
2015. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos hirtelen nem tudok neked linket adni, de van két olyan márka is, aminek van olyan babakocsija, aminek a nevében ott van, hogy "Air", utalván arra, hogy könnyű. Mindegyiket marha könnyűnek írják le egyébként, de a sok leírást átböngészve már rájöttem, hogy nem minden arany, ami...


Szóval esetleg azokat nézd meg.


Sajnos tényleg nagyon drágák az igazán jók, ami nekem tetszik, az a Casualplay Kudu 4 és a Loop 4 (én a négykerekűeket részesítem előnyben), ezekhez van olyan hordozó, ami vízszintesig dönthető, no meg maga a sportrész is a leírás szerint 180 fokig dönthető (bár a videón ez nem tűnik annyinak). Viszont az úgy már majdnem kétszáz... és hát, arra is kell gondolni, hogy mi is felnőttünk valahogy, hiperszuper űrrakéta babakocsik nélkül.

2015. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nézd meg a Cangaroo márkát,ez árban szerintem nagyon jó, százezer alatt van szett,hordozó is van hozzá,meg táska,szunyogháló,esővédő.Ja és 2 év a garancia rá.Aranyos mintái vannak,jó színekben.
2015. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!