Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mei tai vagy karikás hordozóke...

Mei tai vagy karikás hordozókendő, melyik lenne jobb? 5 hónapos,7,5 kilós babának.

Figyelt kérdés
Ebben a kettőben gondolkodom, de egyéb ötletek is érdekelnek. Kissebb sétához, itthon használnám néha!
2015. dec. 7. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Mei-tait a legtöbb tanácsadó ülni tudástól javasolja, de kompromisszumos megoldásként jó lehet egy kendő alapú, állítható szélességű mei-tai, én azt vettem az akkor hat hónapos fiamhoz.

Karikás kendőnél nincs ilyen megkötés, az újszülött kortól a hordozós kor végéig használható, viszont fél oldalra terhel. Ha kisebb sétákhoz használod, és váltogatod az oldalakat, akkor az is jó, bár bizonyos súlyig hosszabb távon is jó sokaknak. Én ugyan nem próbáltam, nekem a féloldalas terhelés nem volt szimpatikus.


További szempont, hogy mei-tai hordozóval tudsz előre , hátra, és típustól függően csípőre is kötni, karikással pedig előre és csípőre, hátra nem. Ekkora babánál viszont az elől hordozás nem sokáig lesz már opció.

2015. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A karikás szerintem hosszabb távra nem kényelmes. Szerintem az állítható meitai sokkal praktikusabb, nekünk is az van.
2015. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!