Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy miért jobb a hordozókendő a kengurunál?

Figyelt kérdés
Kislányom most lett 2 hónapos és annyira igényli a babusgatást, hogy le sem lehet tenni, így viszont én sem tudok itthon semmit sem csinálni. Van egy Cam kengurunk, de anyósom szerint az nem jó, csak a hordozókendő. Most nézegetem az bababoltos oldalakat, de én semmi különbséget nem látok a kenguru és a kendő között és nem is írja , hogy miért lenne jobb (pl. jobban kitámasztja a gerincet), sőt még a fejét sem tartja a babának. [link]
2014. jan. 22. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
a csipöjének nem jó. ha megnézed a kendöket vagy a mei tai-t ott nem csak pelenka szélességben van a lenti rész hanem jóval szélesebben ez a természetes állása a csipőjének. Bár engem 1 évig hordott napi szinten édesanyám kengurúban és semmi bajom nem lett de állitolag sok gyereknek lesz töle baja. Ilyen kicsi babát még sima kengurúban semmiképp nem ajánlott tenni.
2014. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Azt te is észreveheted, ha jobban megnézed, hogy a hordozókendő szétterpeszti a baba lábát, ami állítólag egészségesebb tartást ad neki, mint a kenguru, hiszen abban lóg a lába, nagyon szűk terpeszt adva neki. Nem vagyok szakértő, nem tudom. Az viszont biztos, hogy a hordozókendő sokkal kényelmesebb az anyukának, mivel a széles kendőszáron jobban eloszlik a baba súlya. Én próbáltam mindkettőt, a kengurutól kb. 5 perc után leszakadt a derekam, a kendő nagyon kényelmes volt kb. a babám 6 hónapos koráig. Háti hordozáshoz már más eszközt használtam.

Egyébként meg lehet úgy kötni a kendőt, hogy tartsa a baba fejét.

2014. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Szia!Először is úgy kell megkötni,hogy tartsa a fejét.Hidd e,hogy jobban tartja a picit,mint a kenguru,mert ez végig rásimul és,ha jól van megkötve,ott tartja ahol kell.A kenguruban az egész súlya a gerincére nehezedik és ez neki még sok.Lehet is látni,hogy milyen kis esetlenül tudnak benne "lógni".Egy jó kendő kell,pl nanadu és egy emberke aki megtanítja,hogy kell helyesen használni.Utána sokszor kell gyakorolni és egyre jobban fog sikerülni.
2014. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy kenguruban lefelé lóg a gyerek lába és a súlyt a "lába köze" tartja meg.


Míg egy hordozókendőben vagy mei tai-ban a popója tartja a súlyt, a lába széles csípőtartásban vagy (majdnem úgy, mint egy terpeszpelusban). Ez sokkal egészségesebb az ízületei számára.

2014. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
olvasva a kommenteket arra gondoltam,h ha ennyivel "jobb" a kendo akkor azt valasztanam,nem meleleg egy rongy darab,nem kerulhet 10ezrekbe,ugyhogy még meg is éri....ezutan nyitottam meg a linket. Nevetséges.
2014. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Amit linkeltél, az nem kenguru, csak a köznyelv így hív minden hordozóeszközt, ami nem kendő.

Hívj fel egy hordozási tanácsadót, el tudják magyarázni, mire kell figyelni, minek mi az előnye-hátránya.

Általánosságban (ortopédiai szempontok miatt): a terpesze legyen 60 és 90 fok között, a térdek köldökmagasságban, a háta, ha elengedi magát, C alakot vegyen föl úgy, hogy nem "összezuhan", hanem csigolyánként van megtámasztva. A hordozó alakuljon a babához, és ne ő a hordozóhoz. Ezek a kritériumok legjobban tényleg egy jól megkötött kendőnél érvényesülnek, de mivel nem újszülöttről van szó, lehet más hordozó is jó.

2014. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól leírták az előttem szólók. Esetleg érdemes kicsit olvasgatni a témában, pl itt:

[link]

vagy itt: [link]

2014. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SMILE'S ***** válasza:
3%

Szia!


Ahogy látom elég sok szakértő van itt, de nem értem miért írnak butaságot!?


EGYIK SEM egészséges a babának.

Csak kevésbé ártalmas.


Sokan a széles terpeszt írják különbségnek, és itt a baj!

De, pont ezért van, hogy a kendőt használók 95%-a nem jól használja a kendőt.


Ugyanis a széles terpesz önmagában semmivel nem jobb.

Az orvosok, szakemberek az "M" tartást tartják fontosnak.

Ez pedig nem (csak) a széles terpeszből fakad, hanem abból, hogy a térdek a popsi felett vannak!!


Nos ez az, amire nem szoktak figyelni a szülők.

Innentől kezdve pedig ugyanolyan "rossz", mint a "kenguru".


Amúgy rövid időszakokra mind a kettő elfogadható, hosszabb időre 6hónapos kor alatt egyik sem!!

2014. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SMILE'S ***** válasza:
4%

Nem csodálom, hogy nem értékelted a hozzászólást, a magyar anyukák 80% pont az ellenkezőjét teszi, mint ami egészséges lenne a gyerekének!


Sajnos!

2014. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kenguru anyaga egy szivaccsal párnázott gyöngyvászon. Semmilyen irányban nem rugalmas, csak a hevederekkel lehet állítani a szorosságát.

Próbáld ki, hogy veszel egy vékony, 1 centi vastagságú szivacsot, meg egy (akár sima vászon) anyagdarabot. Fektess bele egy vízzel teli literes PetPalackot, fogd össze a szivacsot/vásznat, hogy egy bugyor legyen (középen van a palack, az anyag körbeveszi te összefogod az anyagot amennyire csak tudod) és a nézd meg, hogy ha felemeled, akkor melyik öleli pontosabban körül a palackot a palack felületénél(!!!)! A szivacsot száz helyen kéne fogni, nyomni, préselni kívülről, hogy a palackot minden oldalról megtámassza, ne legyen sehol sem rés a szivacs és a palack között. Ugyanez a kísérlet a vászonnal már sokkal könnyebben megy, nem?

A hordozókendő anyaga a speciális szövés révén (tulajdonképpen azt a gépsort kell megfizetni, ami erre képes) olyan tulajdonságú, hogy széltében-hosszában alig, viszont átlósan rugalmas. Ez az anyagtípus képes olyan támasztást adni egy "bonyolult térbeli alakzatnak" (ez a gyereked mechanikai szempontból :-D ), ami minden oldalról az izmokhoz hasonlóan tartja a gyereket. A szivacsot erővel nyomni kell, hogy gyakorlatilag fűző szerűen kipányvázza a gyereket (más kérdés, hogy ekkora szorításnál a gyerek már ellenkezik, ezért nem is tesznek ilyen mértékű állíthatóságot a kengurura. Emiatt lötyög benne a gyerek, magyarul nincs megtámasztva rendesen :-s A kendőanyag nem nyomja, hanem idomul a gyerek alakjához minden ponton, ezért nincs szükség fulladásig szorítani.

A további különbségek a gyerek pozíciójában keresendők, ami egy fejlődő csontozat számára létfontosságú. Főleg, ha naponta órákat tölt az eszközben a gyerek pozícióváltás nélkül.

A csípő legoptimálisabb helyzete a járni még nem tudó csecsemőknél a béka-tartás, amikor a combcsontok egymással kb 90 fokos szöget zárnak be, a térdek felhúzva, köldök magasságban vannak. Ez az a pozíció, amiben a gyerek ösztönösen elhelyezkedik, ha hanyatt fekteted, ez a csípőízület pihenő pozíciója, így tud zavartalanul fejlődni. Ha a combjai így állnak, akkor a csípőcsont hátrafelé billen (felnőtteknek is ez javasolt!!!), ennek következtében a gerinc kifelé C alakban görbül. Ez a gerincforma a mászni, járni még nem tudó babáknál természetes, a gerinc "egyenesedése" a fiziológiás görbületek a mozgásfejlődés eredményeképpen alakulnak ki, nem szabad az arra éretlen csontozatot, izomzatot egy későbbi fejlődési szakasz helyzetébe kényszeríteni.

A kenguruk esetében a combok maximum vízszintesen állnak, de leginkább lefelé lógnak. Ennek következménye az, hogy a csípőcsont előrebillen. A csípő viszi magával az egész gerincet, és olyan helyzetbe állítja, mintha a gyerek állna. Ez nem tesz jót...Erre a baba gerince nincs felkészülve. És még ezt a rossz pozíciót próbálják rögzíteni a szivacsos oldallapokkal... Dióhéjban, bár ez egy nagyon hosszan ecsetelhető téma...

A kendővel nem a fejét kell támasztani (bár azt is lehet, hanem a tarkóját. Ha megnézed a szülésznőket, csecsemőgondozókat, ők sem a fejét fogják a gyereknek, hanem a tarkóját. Nem véletlenül ;-) Ha a gyerek elalszik és kell a két két, akkor a buksit be lehet tenni a kendő alá úgy, hogy az egész arca kint van, kap levegőt ;-)

Az,h ogy a gyereknek milyen érzés a kettő közötti különbség? Ezt is érdemes kipróbálni. Ülj egy rendezői székbe normálisan, és ülj rajta 20 percet. Most ülj ugyanennyit a kanapé párnázott karfáján úgy, hogy a két lábad között van a karfa, és a lábaid lelógnak. Khm... utóbbi nem lesz annyira kényelmes :-) A vicc kedvéért belinkelek egy képet, ami felnagyítja a problémát, hogy lásd: [link] :-D Vicces, de ha belegondolsz, azért annyira nem...

2014. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!