Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Beszéljetek le egy újabb...

Beszéljetek le egy újabb hordozóeszközről! Hogy győznétek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Manducat vagy Emeibaby-t az 5 hónaposom hordozásához.


Kontra:

-már a rugalmas kendőt se szerette, feszítette ki magát. Orvos szerint feszes az egyik oldalon a csípője, azóta gyógytornászhoz járunk, már múlóban, de a nagy terpeszt most sem szereti, bár jó lenne neki.

-már majdnem 8 kiló és én gyenge vagyok

-nem olcsó és nem vagyok jó a netes eladásban


Pro

-sokszor fent ragadunk a hetediken, mert elromlik a lift (tároló nincs, kocsi nincs - nem tudom lent tartani a babakocsit),

-azt szereti ha a lakásban oda-vissza hurcolom, de kézben nehéz és jó lenne, ha cipelés közben azért tudnék is valamit csinálni (szabad kéz)


(Más eszközt kérlek ne ajánljatok, kötözgetés nem opció.)


Hogy beszélnétek le (vagy rá)?


A két eszközt egyébként láttam közelről, a gyerek is "bele lett próbálva", de ez nem garancia arra, hogy egy kisebb-nagyobb úton is bírná, nem ordítana. Bérelhető eszköz nincs most, heteket kellene rá várni.



2016. jan. 21. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég az, hogy nem szerette?
2016. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Mert mára valószínűleg megszűnt az ok, amiért nem szerette (csípő). Bújni szeret, cipelést szereti.
2016. jan. 21. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:

küldök egy linket:

[link]

Lépj be ebbe a csoportba, jó áron vannak hordozók és ha valamit nem értesz nagyon segítőkészek.

Én elsőre egy ergo baby-t vettem csatosból, (most láttam fent 5000 FT-ért tényleg nem ár érte, főleg ha valamiért még se lenne jó) nagyon szereti a pici és rohangálni teljesen jó, a kifeszegette magát oka az is lehet hogy már kíváncsi nem lát ki, a háton hordozás óta az enyém is tök jól elvan.

A súlyt nagyon jól eloszlatja tehát nem hiszem hogy megterhelő lesz vinni, főleg ha rövidebb időről van szó

2016. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

De korábban miben hordtad? És így ülve akkor is?

Nem szabad. Talán azért feszengett, mert érezte, hogy ez nem jó neki. Még most sem szabadna így hordozni. Csak ha már rendesen tud ülni egyedül is.

2016. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy rugalmas kendőben. De nem hordoztam, csak próbálgattuk.


Az emeibabyhez egyáltalán nem kell ülni tudnia. A manducához pedig már tartja annyira magát, hogy rövid táv ne okozzon gondot.

2016. jan. 21. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Amiket írták, azokban mindkettőben ülő helyzetben van.
2016. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ülő helyzetben van de nem úgy ül hogy neki kelljen megtartania magát, a súlya nem a picire terhelődik hanem eloszlik ezen a képen talán látod

[link]

2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Látom, de akkor sem jó ez még neki. Hiába nem ő tartja magát, akkor sem szabad így ültetni.
2016. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze akkor biztos téved az a sok sok szakember aki ajánlja, a hordozós tanácsadók is tuti csak légből kapták az ötletet hogy ilyet szabad csinálni, és egy hordozó engedélyeztetése is tök egyszerű hiszen rá se néznek hogy jó e az a babának vagy nem... (remélem érezhető a szarkazmus)

Komolyan olvass kicsit utánuk. Ez olyan ugyanis mintha azt mondanád hogy ölben se tarthatom mert ülő helyzetben van a kezemen még ha tartom is így:

[link]

2016. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csatos hordozóba én sem raknék egy 5 hónapos babát, ülni tudástól vagy inkább totyogós kortól szokták ajánlani. Persze lehet azt mondani, hogy van "kompromisszum", de az inkább egy olyan babával legyen, akinek nincsenek amúgy egészségügyi problémái, nem pedig olyannal, akit gyógytornászhoz kell hordani. Egyébként meg a közhiedelemmel ellentétben a csatos hordozókat is minden alkalommal be kell állítani, nem csak úgy felkapja az ember és kész. Ha mindenképpen csatost szeretnél használni, akkor kérd egy hordozási tanácsadó segítségét, aki be tudja állítani az eszközt, és meg is tanítja, hogy hogyan állítsd be magatoknak otthon.

Én inkább karikás kendőt, kendős mei-tai-t, vagy félcsatos hordozót ajánlanék (ebben a sorrendben) - ha már a szövött kendő nem opció, mert nem akarsz kötözgetni. Az, hogy a rugalmas kendőt nem szerette, nem jelenti azt, hogy más hordozóeszközt sem fog szeretni - ja és amúgy a szövöttet sem nehezebb megkötni, mint a rugalmasat. ;) Ha van a közeletekben hordozós klub, akkor több eszközt is ki tudsz próbálni, én mindenképpen próbálnék a helyedben mást is, mielőtt csatost vennék egy ilyen pici babához. (Attól, hogy nagy a súlya, mozgásfejlődésileg még pici.)

Remélem, szeretni fogja a hordozást a babád, mert egy nagyon jó dolog. :)

2016. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!