Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy szeretnék ismét babát...

Úgy szeretnék ismét babát várni, de még nem lehet?! Beszéljetek le.

Figyelt kérdés
Napok óta azon filózom,hogy olyan jó lenne ismét babát várni, de hát még csak 8 hónapos a poronty, nem lenne sem nekem (császár miatt), sem neki(ha most esnék teherbe, csak másfél éves lenne), ha babát várnék újra:S De egyszerűen nemtudom kiverni a fejemből:S Férjemnek is mondtam, de ő benne lenne.Nekem a szívem azt súgja igen, az eszem azt,hogy nem.Radikális lépésekre van szükségem, le kell beszélnetek:D
2010. aug. 19. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hát sztem mért ne lehetne? köztem és a nővérem közt 14 hónap van azaz nővérem 5 hónapos volt amikor anya teherbe esett velem.. mért lenne ez baj? sztem neki egyáltalán nem lenne rossz ha lenne egy korban hozzá közeli testvére.. de ismerek olyan esetet is ahol még ennyi korkülönbség sincs, és nem volt ebből semmi probléma.
2010. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

radikális?


rámenne az egészséged


nagyon elfáradnál


nem aludnátok mert hol egyik hol másik miatt kellene kelned


ha nincs segitséged akkor rémálom



pedig sajnálom hogy le kell beszéljelek mert jó anyuka vagy ! ez még igy a neten keresztül is süt!!!


sajnálom majd nemsokára... de addig is sok érdekes boldog és szép pillanat vár rátok a babával.

én is igy voltam engem a párom beszélt le a babáról bár lehetett volna mert h. szültem. de előre megbeszéltük hogy három éves lesz a nagy amikor jönne a kistesó.

én miatta várok és addig is élvezem hogy már ilyen okos és nagy...

2010. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz az egész terhességed alatt a császárheg miatt aggódni akkor inkább ne. (Bocs, de jobb nem jutott eszembe. A babavárás csodálatos dolog, pláne ha ennyire akarja az ember)
2010. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na ilyenekre gondoltam mint az utolsó kettő.

Ezeket én is tudom és nem is terveztem még, csak majd később.

Nem akarok egy nyomi anyát az Ebihalnak, aki belerokkan 2 gyerekbe.Talán majd ha nagyobb lesz,1-2 éves, de most?:SFúúú valami hü.lye hormon nagyon dolgozik most:S

2010. aug. 19. 11:03
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

első vagyok: édesanyám tökéletesen ellátott mindkettőnket, pedig nem sok segítsége volt mert nagyszüleim az ország másik végében laktak... nem törvényszerű hogy belerokkannál két gyerkőcbe!!!

(de nem akarlak rábeszélni, csak úgy látom nagyon szeretnéd, és szerintem jó lenne a gyermekednek ilyen szeretet mellett...)

2010. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Hormon ?


ne is mondd mi is tegnap beszéltük hogy amit vetélés után terveztünk hogy január körül próbálkozunk már ott tartunk hogy jó ha novemberig ki tudjuk várni..


olyan jó érzés amikor egy pasi mondja azt hogy szeretne babát.. nekem legalábbis nagyon jól esett hogy helyeselt amikor mondtam hogy szerintem sokat mondtunk azzal az 5 hóval..


úgyhogy én elkezdem hétfőtöl a vitaminszedést és a felkészülést.... már nagyon várom.

2010. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Annyira aranyos van Carmen:))Köszönöm az előbbi bókot is ^3^

Irigykedem rád, hogy már most bele fogtok vágni:)) A gyerekek annyira jók,nagyon sokat akarok, nagyon sok=3:D, imádtam terhes is lenni, Ebihal is olyan jó baba:))

És amikor Rolu a szemebe néz és azt mondja,hogy olyan jó lenne még egy vagy kettő, hát majd rávetem magam:D

De még be kellene a sulit is fejezni, van még egy évem hátra,közben dolgozni sem ártana, tehát nem lehet:(

2010. aug. 19. 11:15
 8/15 anonim ***** válasza:

De olyan sokat nem kell már várnod, császár ide vagy oda. Most 8 hónapos a bébid, várjatok még 4 hónapot, aztán jöhet a következő, hiszen csak 1 évet kell várni a seb miatt.

Azt a 4 hónapot meg csak kibírod valahogy :) :)

Nekünk 22 hó lesz a különbség :)

2010. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd én lebeszéllek.8 hónapos volt a lányom aki szintén császárral született,amikor teherbe estem.Most 35 hetes vagyok,és hááát,nem könnyű.Amúgy sem lenne az ha nem lettem volna császáros,mert most kezdi a hisztikorszakot,mindenhova húz,von maga után,nem tudok leülni nyugodtan egy percre se szinte,nem birom emelgetni,hajlongani hozzá,mégis kell,pedig szinte megállás nélkül fáj a hasam,félek egy esetleges lepényleválástól,a ház tiszta kupi,és lelkiismeret furdalásom van mert nem törődök vele eleget ugy érzem,és nincs hozzá elég türelmem sem,mert nincs energiám rá.És még meg sem született a pici...akkor mi lesz?Hogy fogom szoptatni?Altatni?Hogy magyarázom el a nagynak hogy nem ütjük csupán a "buli kedvéért"a pici fejét tárgyakkal?Mert egy nagyobbnak már el tudod mondani,de egy ilyen 15 hónapos még vagy megérti,vagynem.Ja,igen és mellesleg ott a császár,aminek a helye ugyanugy fáj néha mint műtét után 1 hónappal kb,aggódom hogy ne legyen semmi gond,esélyem sincs hüvelyi úton szülni valószinűleg.És még nem beszéltem arról hogy ha ismét megcsászároznak,akkor már 2 gyerekkel kell törődni az első hetekben amikor még minden mozdulat fáj,pedig eggyel is nehéz volt,és mivel a nagyobbat is meg kell még néha emelni,esélyes egy hegszétválás,mert ugye 6 héten belül,amikor még nem hegedt össze rendesen,nem lesz túl szerencsés dolog 10kilokat emelgetni.24 órában nem lehet senki mellettem minimum 6 hétig.Aztán még nem beszéltem arról hogy egymást fogják kelteni éjjel, a egyiket nem tudod elaltatni a másiktől,stbstb...Mindenképp megterhelő,anyának apának is,első időkben garantált az idegbaj ugy érzem most.Remélem aztán egyre könnyebb lesz,de ha lett volna választásom picit vártam volna,főleg a császár miatt,meg hogy mindkét gyerekre elég időm jusson.
2010. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10hónapot épp betöltötte a fiam, amikor terhes lettem. Nem a korkülönbséggel van a baj. Csodababa a fiam, és duracelen él. 21hetes kismama vagyok, fitt lennék, ha napi 24órában nem kéne a kölök után futni. Egyszerűen megy ész nélkül. Napok óta tiszta dili ráadásul idegeim...

Most üvöltöttem vele egy sort, mert egyszerűen egy lépést sem tudok anélkül tenni, hogy ne akarjon valami életveszélyes produkciót csinálni.

Ha már jön a tél, jön a tesó mossuk ki a ruhákat, pakoljunk el, szortírozzunk, 4napja nem sikerül normálisan kipakolni a szekrényét, berakni a mosógépbe, kiteregetni... Nem azért mert ruhanagyker lennék. Most kifejezetten az egy is rettentő sok. Kint teregetnék, lát a gyerek, de üvölt, mint a sakál, mert jönne kifelé, tűz a nap, én majdfeldobom a talpam, ő meg menne azonnal vizezni a kúthoz, kergetné a macskát, persze a nagy játékban azt nem nézi, hogy lépcső, hogy támfal széle, minimum 70cm amiről a beton kocsifeljáró zuttyan... Na most mire odaérek már baj van, közben haladnék a dolgommal, holnapra vendégek is jönnek, készülni kéne. Na és ezek után jön a tesó, és ha hazajön a szomszédasszony, és kipletyizzük magunkat este vacsi után, és reggel felkelek, újra mosolygok a csemeték miatt, mégha 20perc múlva átkozni fogom a percet is, hogy gyereket vállaltam. És kezdődik elölről.

Amikor nem dilis a gyerek, nem szakad a nyakamba a háztartás(karácsonyi nagytakarítás főpróba volt, mert én érzem, hogy dec24én a vacsiról rohanunk szülni, és szeretném tudni, mennyi idő alatt végzek vele, szerencse ablakpucolás-mindenlepucolásmegpucolás alig volt fél nap, függönyök le fel tevésével. Már csak a vacsit kell elpróbálni, hogy az hogy megy... Mert szeretném, ha azért mert szülök még rend legyen itthon, "normálisan" készülni rá. Na olyankor pedig mennyei érzés. Csak a hülye frontok miatt több a dilis nap, mint az angyalkás. Most is itt produkálja magát, én meg próbálok keménynek tűnni, érezze haragszom rá...


Hogy miért ne vállalj most babát, egyedül csak a sebed miatt. Úgy hogy én tényleg nyugtatólövedéken gondolkodom mindkettőnknek, még így is újra belevágnék a tesóba, kis korkülönbséggel. Mert a 2éves 4éves sokéves gyerek és pici felállásnál is gutaütést kapsz, így nem mindegy:D

A sebed miatt várj csak, 1-2évet, ha nem csaszis lennél, én nem akarnálak lebeszélni. Vannak ritkapocsék napok, és persze nagyon szuperek.

2010. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!