Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsi, babahordozó ajánlás...

Babakocsi, babahordozó ajánlás-mit tennétek, vennétek?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, második trimeszter, gondoltam, elkezdek nézelődni babakocsik után, de a rengeteg márka közt elvesztem, adjatok tanácsot, legyetek kedvesek.

Egy nagyobb városban lakunk, megyeszékhely, sok a hegy-völgymenet, az utak általában jók, de lépcsőzni is kell (konkrétan a házunk előtt lépcső visz le az utcára), de nem túl sokat. Van kocsink, azt ki szeretnénk használni, sokat fogunk menni a két nagyszülőpároshoz két faluba, meg én szeretek a természetben is kirándulni, szeretném vinni a gyerkőcöt is. A hátam kicsit ferde, fájós, jobb lenne egy könnyebb babakocsi. (Már terhesség előtt is jártam gerinctornára)

Nagyon fontos a biztonság, nézegettem babaüléseket is, barátnőmék úgy vettek netről babahordozót, hogy az csatlakoztatható a babakocsi vázára, ők is menőkések, tetszik a megoldásuk, és így ki tudtak fogni jó megoldásokat.

Adac teszt alapján Römer, Cybex, Maxi Cosi jönne szóba, gondolom, használtan, első tulajdonostól ki tudnék esetleg fogni akár balesetmentesen 0-13 vagy 0-18 kg-ig egy megkímélt babaülést is?

Preg Perego babakocsikról jókat olvastam, csak nem tudom, mennyire bírná terepen.

Lehetőség szerint netről venném, de meg tudtok győzni, hogy gyűjtsünk esetleg egy új babakocsira, úgyis tervezünk kistesót is majd még a meg nem születettnek, jelenleg 100-120 ezer forintot tudnánk így kompletten rászánni.

Lehet, túl sok elvárásom van, szűkítenem kéne?

Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 27. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha elfogadsz egy tanácsot: gyerekülésből csakis újat veszel!


Egy ülés az első koccanásig használható csak biztonságosan, utána kuka.

A balesetmentességről pedig nem tudsz szemmel meggyőződni. Elég egy mikrosérülés is ahhoz, hogy ne védjen már úgy.

2016. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha lépcsőznöd kell, nagyon fontos a babakocsi súlya, illetve tömegközlekedésre is könnyebben fel tudod vinni. Próbáljátok bele az autótok csomagtartójába, hogy egyáltalán bele fér-e? Érdemes úgy venni babakocsit, hogy kipróbálod, hogy a fogó magassága kényelmes e, ne kelljen görnyedni ha tolod. (főleg magas szülőknél jelent gondot). Nekünk ps 682 volt. A mózes részét nem szerettem, nagy monstrum, a napellenzőjét nem lehetett úgy ráhajtani, hogy ha a nap mögöttünk sütött, akkor takarta volna a babát. Ha nagyon széles a kocsi, akkor a hétköznapokban keskenyebb bejáratú bolt ajtón megesik hogy nem tudod betolni. Én használtan vettem, szép állapotban, nem bántam meg. Valamint érdemes olyan kialakításút venni, hogy gumi kereke legyen, vagy legyen rajta rezgés elnyelő kialakítás, hogy minden hepe-hupát ne érezzen meg a baba.
2016. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy én fontosnak tartottam, hogy összefüggő legyen a tolókar, tehát ne kétkaros, mert ha valami van a kezedben, akkor azt képtelenség normálisan tolni.
2016. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kikkina88 ***** válasza:
nekunk elso kocsint steggi vesper volt, imadtam.igaz nem epp kicsi kocsi, de a baba tokeletesen elfert benne, es hoban is tudtam vele kozlekedni. most a masodiknak camarelo artot vettunk most fog megszuletni hasznalni meg nem hasznaltam de ahogy az uzletben kiprobaltam engem meggyozott. gyerekulest en 9-36ost vettem anno a lanyomnak addig meg tojasban utazott autoban amit a kocsira is fel tudtam szerelni. most ugyanezt a megoldast fogjuk alkalmazni.egyenlore tojas, aztan meg veszuk ulest.
2016. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi autós ülésből MaxiCosi Pebble-t vettünk, de ez nem is volt egy percig se kérdés. Külföldön élünk, és itt vmiért a MaxiCosi neve már szinónima az autósülésre, mindenki csak így hívja.

A Pebble a legdrágább, de legjobb verziója, itt olyan 250 euró újonnan, de mi kivártuk a januári leárazásokat és 150 euróért kifogtuk a tökéletes színt újonnan a boltból.

Babakocsiból mi ABC Design Cobrát vettünk, 2 részest mózessel és sportrésszel, valamint az elején a MaxiCosit tesszük majd rá. Netröl rendeltük be a vadiùj babakocsit leakciòzva, 350 euróért (picit több mint 100 ezer ft). Ez a Brendonban 160 ezer volt otthon, azt hiszem.

Szòval 150 ezerböl oldottuk meg autòsülèssel ès 3 funkciòs babakocsival ùgy hogy minden teljesen ùj. Ezek ha csak ùgy besètàlunk a boltba ès ott vesszük meg kb 230 ezerbe lettek volna, szòval èn elègedett vagyok.

2016. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Peg Perego Book-ot vegyel. Adac tesztgyoztes hordozo. Konnyu, ar es ertek aranyban verhetetlen. Menj el egy bababoltba es nezd meg eloben, aztan vadaszd le a neten.
2016. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a Cybex márkát imádom. Nekünk babakocsink van( meg kenguru ), hordozó nélküli, de autósülésbe is azt vennék, természetesen újat.

Az egyik válaszolónak igaza lehet, inkább újat kéne venni.

2016. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van: [link]


Most akciós, 60 ezer a kocsi, van hozzá hordozós adapter, veszel hozzá egy tetszőleges Cybex Aton hordozót 45 ezer körül, és megvan 105 ezer forintból a minőségi travel system. :) Mindenesetre érdemes odatelefonálni a Brendonba, van-e még készleten, mert úgy tűnik, kifutó modell.

2016. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bebetto Flavio,, Bebetto Nico, Bebetto Luca

A Bebetto babakocsik elég jók

2016. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mamakiddies típusai, most van egy (számomra) új, a Light, azt hiszem.
2016. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!