Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Vissza az 5 pontosba 11 évesen?

Vissza az 5 pontosba 11 évesen?

Figyelt kérdés
10 éves korában kifűztem az 5 pontos övet a gyereküléséből azóta az autó övével van becsatolva. Nagyon hisztis csaj és nem ül normálisan benne. Dülöngél meg olyan mint ha ki akarna csúszni alul. Alacsony és vékonyka de jónak kellene már lennie a sima övnek is. Arra gondoltam hogy visszarakom az 5pontos övet mert azzal be tudom csatolni rendessen. Nála azt vettem észre hogy ha úgy érzi hogy tud mozogni az ülésben akkor megpróbál úgy helyezkedni ahogy neki jó de úgy meg nem biztonságos. Amikor 5 pontossal csatoltam be akkor mindig fegyelmezetten kellett ülnie mert nem tudott mozogni. De akkor is mindig csak szorosra húzott övnél müködött a dolog. A méretének még most is jó lenne az 5 pontos. Szerintetek visszafűzzem a belső övet?
2016. febr. 5. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
10 évesen hogy lehet ez probléma? Vagy valami fogyatékossága van? Ha igen, akkor használjátok az 5 pontost, ha nincs, akkor beszéld mg vele, hogy üljön nyugiban.
2016. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha _tényleg_ biztonságosabb így, és a kislányt nem zavarja (nem kéredzkedik ki belőle), akkor miért ne?


De.... az autó biztonsági övének is meg kell tartania, nem az a fontos, hogy sima menetben ne tudjon mozogni az ember, akár még lassan előre is lehet dőlni benne, meg jobbra vagy balra is, hanem az a fontos, hogy erős fékezésnél a váratlan, nagy sebességű és erejű nekiütődéstől megvédje, vagyis hirtelen megfeszüljön az öv. Te is hátra tudsz fordulni a felsőtesteddel vezetés közben....

2016. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10 évesen meglehet vele beszélni. Megkérdezném, hogy miért nem ül rendesen. Elmondanám, hogy mennyire fontos a biztonsága érdekében. Megkérdezném, hogy ezek után ül benne normálisan, vagy visszategyük az 5 pontost?
2016. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Elsővel értek egyet. Ha fogyatékossága van, akkor az a biztos, ha az 5 pontost használod. De egy egészséges gyereknél ez nem lehet probléma, a 7 évesem is megérti már, hogy a kocsiban nyugiban kell ülni.
2016. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha rászólok akkor természetesen nyugiban ül de néha elég hisztis és azt akar csinálni amit ő akar. Úgy hogy Visszarakjuk neki az 5 pontos övet és akkor nem lesz ilyen gond. Szerencsére központi övfeszítős így be tudom neki állítani úgy hogy ne tudjon túl sokat mozogni benne de annyira szoros le legyen hogy moccanni se birjon
2016. febr. 5. 12:24
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Inkább neveld meg a 11 éves gyereket...gondolom, másban is ilyen következetes vagy.
2016. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Van valami szabály, hogy hány kilóig biztonságos az ülés saját öve. Már nem emlékszem, azt hiszem 15. Próbálj utánaolvasni, ha gondolod. Onnantól az autó biztonsági öve fogja meg a gyereket rendesen egy hirtelen fékezésnél. Az én fiam még csak 6,5 éves, simán beleférne az 5 pontosba, de pont ezért vettem ki neki is.
2016. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
38 kilóig lehet becsatolni a miénkbe 5 pontos övvel. úgy rendeltem külföldről régebben mert az első két db 5 pontos öves gyerekülését már kinőtte és ez nagyobbaknak való azért tudom még 11 évesen is beszíjazni bele.
2016. febr. 5. 12:56
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, nehogy már egy 10 éves gyereket 9-36 kg-os gyerekülésbe kelljen tenni és az 5 pontos övvel becsatolni. Komoly nevelési problémák vannak. Elég vicces látvány lenne. Fiam 6 éves lesz áprilisban, tavaly ősz óta 15-36 kg-os gyerekülésben ül és az autó biztonsági ülésével van bekötve, mivel 15 kg feletti. A te gyerekednek elég lenne egy magasító, ha még nincs 135 cm. Ha meg nem ül meg, akkor az a te nevelési problémád. Ne haragudj, de ez nagyon vicces. 10 éves! Általános iskola 5 osztály? Nem fogad szót? Gyógypedagógus látta már?
2016. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Most magyarázza el nekem valaki legyen szíves, hogy miért kell egy autóban teljesen fegyelmezetten ülnie egy gyereknek, akit fékezésnél, kanyarnál, egyéb esetekben megtart már a biztonsági öv? A ti gyereketek ott és úgy ül végig pl. egy három órás utat, ahová és ahogy letettétek? Nem néz se jobbra, se balra? Érdekelne, hogy miért nevelési hiba egy gyereknél, ha nem ül fegyelmezetten, hanem izeg-mozog? Valahol ez a természetes. Fokozatok nyilván vannak, de pl. hiperaktivitás már kiderült volna remélhetőleg 4-5. osztályos korára...


Most komolyan, mit jelent az, hogy a kislány nem ül meg nyugodtan? Ugrál, veri a fejét az ablakba? Vagy próbál kényelmesen elhelyezkedni? Engem felháborít, hogy egy mondat alapján fogyatékos jelzővel illetnének egy gyereket, az anyját pedig következetlennek, nevelési analfabétának minősítik a sorok között.

2016. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!