Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 18 évesen jo...

Szerintetek 18 évesen jo döntés gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%
ez nagyon sok mindentől függ, de így részletek nélkül azt mondanám hogy nem.
2016. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
nem
2016. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Persze nem vagyunk egyformák, de alapvetően szerintem egy 18 éves nem érett a gyerekvállalásra. Arról már nem is beszélve, hogy anyagilag sem adott a háttér általában egy gyermek vállalásához. Valamint még élnie, tapasztalnia kellene.

Egyetlen egy pozitív érv sem jut eszembe.

2016. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha van megfelelő körülmény, stabil kapcsolat, segítség, stb. akkor sem. 18 évesen még nem élt semmit a "szülő", mit akar átadni? Legfeljebb olyan egészségtelen szülő-gyerek kapcsolat alakulhat ki, ahol inkább barátok, semmint szülők a szülők. Arról nem beszélve, hogy semmi ideje nem volt magára, negyven-ötven évesen majd újra önmegvalósításba kezdenek, mert a fiatalkorukat kötöttségekkel élték le. Vagy, nem vállalják a kötöttségeket, és a gyerek úgy nő majd fel, mint a gomba. Egyik sem jó kilátás.
2016. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
95%
Egész biztosan nem. Kizárt, hogy meg legyen a gyedhez szükséges munkaviszony, a stabil párkapcsolat.
2016. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
62%
17 évesen szültem, ha visszafordíthatnám az időt soha de soha nem szülnék.
2016. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Értem..nekem lenne segitségem a párom csaladja támogat mimdenben párom is segit és ö is szeretné ezt a babát én is szeretném nagyon igaz fiatal vagyok de érett fejel van munkám mellete suliba járok páromnak is van munkája!
2016. jan. 25. 10:57
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Attól, mert hivatalosan felnőtt vagy, még nem jelenti azt, hogy érett vagy egy gyerekhez.

Barátnőm 19 évesen szült. Nem azt mondom, hogy megbánta, de nagyon-nagyon sokszor hallgattam, hogy bár később szült volna.

2016. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:

:-) ha terhes vagy,akkor a kérdés okafogyott!

Nem,nem jó döntés! De majd úgyis rájössz!

2016. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
Már megfogant? Akkor mindegy is a kérdés. Már egy életért vállaltatok felelősséget. Meg lehet ölni, de ez már akkor is katasztrófa. Most már mindegy, már megtörtént. Abból hozzátok ki a maximumot, ami van. Kemény meló lesz, főleg, amikor rájössz, hogy a következő kb. 20 évre (ha nem örökre) lemondtál arról, hogy a saját életed éld. Első a gyerek, minden körülmények között.
2016. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!