Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Bababörzén akarok venni...

Bababörzén akarok venni babakocsit, autósülést és etetőszéket. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
8 hónapos és 11 kg a fiam, a hordozóját kinőtte ezért veszek autósülést; etetőszéke még nincs; a babakocsija meg kényelmetlen neki. Milyen szempontokra figyeljek a vásárlásnál?

2016. márc. 4. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Hát erre így nehéz válaszolni, mert mindenkinek mások a szempontjai. Ülni tud már?

Mert akkor etetőszéknél nálam annyi lenne a szempont, hogy könnyen tisztítható legyen. De ha nem tud ülni, akkor a dönthetőség is fontos. Ha kevés a hely, akkor legyen kicsire összecsukható. Ha a lakás több pontján is használod, akkor legyen könnyű. Nekem alapvető volt, hogy öv is legyen benne. A miénk duplatálcás, de semmi értelmét nem látom.


Bababocsinál szintnén mindenkinek más a szempont. Kell vele lépcsőzni, buszra szállni? Mert akkor legyen minél könnyebb. Szoktál vele vásárolni? Én max. néhány dolgot, tehát nekem nem lenne fontos a nagy kosár, de ha valaki sokat szokott így vásárolni, annak meg nyilván fontos. Alszik a babakocsiban a gyerek? Mert akkor legyen minél jobban dönthető. A miénk tul. képp vízszintesig dönthető, de max 2x használtam ki ez a funkcióját, mert nem szokott a babakocsiban aludni. Kerekeknél megint csak az a lényeg, hogy hol közlekedsz, nekem nem fontos a nagy kerék. Stb-stb.


Autósüléshez nem tudok tanácsot adni, én semmiképp nem vettem volna használtat, és hetekig olvasgattam a témában.

2016. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Autósülésbe olyat vegyél, ami még dönthető, kagylós ülésű. A váz szerkezetére figyelj, ne arra, hogy napfakított vagy foltos, és nézd meg, hogy az autóban van-e iso fix csatlakozó vagy csak biztonsági ővvel tudod rögzíteni az ülést.

Etetőszéket mi 11 hónaposan kezdtünk el használni, fix háttámlás, műanyag. Egyik mamánál fa van, ami átalakítható egy mozdulattal asztalkává. Nem baj, ha ütött-kopottat választasz, csak ne billegjen, próbáljátok ki a helyszínen. Kérd meg az eladót, hogy csukja-nyissa ki előtted. Dönthető háttámlást már nem érdemes neked venni, de még 8 hónaposan szerintem kényelmetlen használni, jó lesz később, pár hónap múlva. Babának meg kell szoknia, elfogadnia, hogy ott eszik.

Minden esetben kérdezd meg az eladót, hogy honnan van a cucc, mennyit használták, megvan-e az eredeti számlája, doboza, csomagolása. Ha másodkézből használtat akarnak eladni, akkor próbáld meg olcsóbban megkérni, vagy válassz olyat, ami csak első tulajtól való.

2016. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 5. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Babakocsi: nézd meg jól, hogy rendesen, könnyen forognak a kerekei illetve jól fog-e a fék-tapasztalatból mondom.

Autósülést ne vegyél használtat,engem is lebeszéltek és igaz, ha volt koccanás vagy baleset ki tudja mi és hol sérült meg, ami később már nem véd meg.

Én pórul jártam egy használt elektromos hintával.Átvágtak. Ugyanis nem volt nála elem, no meg nálam sem és mikor hazahoztuk börzéről, akkor láttuk, hogy nem hintáztat rendesen. Váltig állította, hogy jól működik, csak épp véletlen nincs elem nála.

Etőszékbe én Graco-t vettem. Nekem a biztonság volt ott is a fő szempont.

Remélem tudtam segíteni!?

2016. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2016. márc. 6. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!