Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az 5 pontos tényleg nagyon...

Az 5 pontos tényleg nagyon kényelmetlen vagy hozzászokik a gyerek?

Figyelt kérdés
Az unokatesómat (6éves lány) mindig úgy övezi be az anyja hogy mozdulni nem bir a gyerekülésben. Annyira meghúzza az 5 pontos övet hogy csak a kezeit és a lábait tudja mozgatni. A kiscsaj meg semmit nem tud csinálni mert lazítani nem tud és kicsatolni nem tudja. A lábak közötti öv meg eléggé bent van a lábai között ami szerintem nagyon kényelmelen lehet. Az anyja azt montavhogy először hisztizett de már megszokta. Ezt tényleg meg lehet szokni vagy kényelmetlen a gyereknek?
2016. márc. 18. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszokják. Ráadásul csak így biztonságos, mert ha lazán hagyja és ütköznek, akkor a gyerek törzse elmozdul, ettől pedig súlyosabb sérülései lehetnek. Így a törzs elmozdulásának energiáját elviszi az öv, ezzel óvva a belső szerveket, gerincet, fejet. A végtagok sérülhetnek, de gondolom nem kell mondani, hogy egy törött kar kisebb gond, mint egy belső vérzés vagy egy törött gerinc.
2016. márc. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kényelmetlen, az én lányom tuti nyávogna, ha kellemetlen lenne. De nem, nekik ez a természetes. És nem utolsó sorban a kényelmes is.
2016. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom mekkora a kislány (magassága), de a fiam ilyen korban már nem 5 pontos biztonsági ülésben ült, pedig elég kicsi gyerek most is csak 127 cm (9 évesen). Szerintem már olyan biztonsági ülés kellene neki, amit az autó biztonsági övével lehet rögzíteni.
2016. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ugyan ez a cikk javarészt másról szól, de a végén szó van az övekről is. Idézem a lényeget: "Az övet mindig szorosra kell húzni, nem lötyöghet szabadon. Ha már a gyerek előre tud hajolni a vállhevedertől, az már rossz."


Szóval valóban szorosra kell húzni, és tényleg megszokja a gyerek, ha a kezdetektől így csinálják.

2016. márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban egy bizonyos kor fölött már az autó öve is használható. De ha az ülés, és azon belül az öv illeszkedik a gyerek méreteihez, akkor - szerintem - az a biztonságosabb.
2016. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Az autó 3 pontos biztonsági öve akkor gáz (150 cm felett használható, ülésmagasítóval vagy ekkora testmagassággal), ha nem állítható.

Én alacsony felnőtt vagyok, 155 cm és a nem állítható övek a nyaki artériámon indulnak és a hónom alatt futnak ki. Elvileg én már a minimum magasság felett vagyok, de egy gyereknél ez még erőteljesebben jelentkezhet.

Én is rettegek attól, hogy egyszer ilyen övvel ütközünk és egyszerre töri el a nyakamat és a bordámat...

2016. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves 6-os! ezért van a gyerekek ülésében (amit a gk. biztonsági övével kell rögzíteni) egy vezető "rés", hogy jó helyen menjen a biztonsági öv!

egyébként én a 163 cm-remmel is szenvedek néha :)

2016. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!