Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Több helyen is írják vízszinte...

Több helyen is írják vízszintesig dönthető kocsiknál, hogy mózes nélkül is használható újszülött kortól. De hogyan? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezekbe a kocsikba újszülött babát tenni? Én nem értem. Téli babát is lehet bele tenni? (november végén születne), fel lehet öltöztetni rendesen? Mibe teszik ott a babát pontosan? Ti vennétek ilyet, vagy fontos a mózes?
2016. jún. 29. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem tennék bele újszülöttet, mert gondolom nyitottabb, így bele kell csatolni a babát. De nem biztos, sosem próbáltam ilyet.

Viszont az első kocsim egy Hartan volt, ami szintén ilyen "elven" működik, annyi különbséggel, hogy miután vízszintesig hátradöntötted a sportrészt, belerakod a puha mózeskosarat. Praktikus volt, csak óriási nagy és nehéz, szóval végül lecseréltem.

2016. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fel lehet öltöztetni jobban csak pl széltől kevésbé védett, a baba sem biztos, hogy annyira biztonságban érzi magát, biztos van baba akinek mindegy mert vagy utál mindenféle babakocsit (van ilyen is) vagy simán elalszik bármelyikben.

Mi elrontottuk a babakocsi vásárlást és túl kicsi volt a mózes. 4 hónapos korában már sportrészt döntöttük vízszintes pozícióig és úgy fektettem le a babát. Bevallom, én utáltam így. Február volt, hála istennek az idei február nagyon enyhe volt, nem is igazán voltak minuszok, meg aztán márciusban sem.

2016. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Puha falú mózeskosarat szoktak beletenni.
2016. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A miénk is ilyen, de jó hogy van hozzá puha mózes. Làbzsàk van a kocsin, baba alatt-felett takaró és kész. Télen ez mózes nélkül is jó, takaró úgyis kell alà! Tegnap ki akartam próbálni mózes nélkül hogy kényelmesebb legyen neki mert màr végig éri, de a hàttámla és ülőrész találkozàsànàl nem a legjobb, úgyhogy keresnem kell egy vastag takarót amit alà tehetek
2016. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mikor a nagyfiamat szültem akkor még 2 féle kocsi volt, ezek az új fajta multi kocsik és a sima mózeskocsik.

a multi kocsik ilyenek voltak, a batár sport kocsikat le lehetett dönteni és beletenni a babát. mi is ilyet használtunk. hasonlított a mózesre, mert a lábtartót teljesen fel lehetett hajtani, azonkívül bekötöttük a háton fekvő babát. nem tudom mit nem lehet ezen elképzelni, de találtam egy képet, így néz ki a sima kocsi lehajtva:


[link]


azt végképp nem értem, hogy az öltöztetés hogy jön ide, és tényleg nem kötekedni akarok, csak nem látom át mire gondolhatsz :) egyébként ugyanúgy van lábzsákja ezeknek a kocsiknak is.

én nem szerettem, újszülött korban nem volt praktikus, mert nehéz volt a kocsi, sport kocsinak meg nagy volt. de akkor nem volt választék, vagy 2 kocsit vett az ember vagy ilyet

2016. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt,.adtak hozzá egy puha falú mózest,amíg pici volt, abba tettük bele. Én szerettem, mert a gyerkőcöt.könnyű volt felvinni a másodikra, mert csak abban a pillekönnyű mozesben volt, nem kellett felkelteni, hogy kivegyem a kocsiból és a batár nagy mozest sem kellett cipelni, ami a travel system-es babakocsikhoz van. Októberben született a fiunk, bőven belefért overalban is a puha falú mozesbe. Volt hozzá ugyanúgy labzsak is és a kupola is hatalmas volt. Nagyon szerette a gyerek is és mi is azt a kocsit.
2016. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van. Minden része használható újszülött kortól. Úgy van megoldva, hogy van hozzá egy újszülött szűkítő nevű dolog, ami vízszintben tartja a gyereket. A mózesben, a hordozóban és a sportrészben egyaránt. Ezt csak akkor látod át jól, ha kipróbálod (pl. Brendonban). Mi felváltva használjuk ezeket a "feltéteket" a kocsinkon.


Úgy van, hogy be van kötve benne a gyerek és pl. a sportrészből jobban tud nézelődni, amikor erre már igény van, mint a mózesből. Pl. a miénk 3 hónaposan már igényelte, hogy - mivel magas a kocsi - ne legyen fala, és nézhesse a fákat, kerítéseket, madarakat. Nagyokat nevetett nekik, boldogan nézelődött.

2016. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem őszi babám lesz, így olyan babakocsit választottam, ami télen védi őt. Ezért nekem fontos volt a nagy mózeskosár, mert az szélvédett, hóvédett, jó meleg tud lenni, jól be tudom majd bugyolálni.

A teljesen vízszintesig dönthető sportkocsit nem ajánlják annyira újszülötteknek, bár tény, hogy sokan használják. De hason fektetni benne már nem lehet / nem jó. Nagyon sok babakocsi ráadásul nem teljesen, 180 fokig dönthető vízszintesbe, hanem csak 170 fokig. Ekkor hason már nem rakhatod bele. Emellett kevésbé szélvédett is, mint a mózes.


Nekem ezért volt fontos a nagy mózes. Viszont nekem nem számított a babakocsi súlya. Ezt csak azért írom, mert a masszív, nagy mózesű babakocsik általában batár nagyok és nehezek tudnak lenni. :)

2016. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányomnak ilyen kocsit használtunk téli baba volt és nem kötöttük be hanem raktunk bele takarót az aljába arra feküdt a baba. Volt mózes kosarunk is de abba csak aludni szokott és csak ritkán mert nem szerette.
2016. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!