Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ciki a drága babakocsi? Ha...

Ciki a drága babakocsi? Ha nem akarom eladni a babakocsinkat, elajándékozhatom?

Figyelt kérdés

Mindig segélyszervezeteknek vagy a doki által ajánlott rászoruló családoknak szoktuk odaadni a gyerek kinőtt cuccait, a már nem használt játékokat, könyveket. Eladni nem szoktam őket, igyekszem segíteni másokon, ha tudok.


Van viszont egy 2,5 éves, egy gyereket kiszolgált babakocsink, jó állapotban, aminek újonnan elég borsos az ára (500e). A doki szerint ezt ne adjam rászorulóknak, mert túl nagy ajándék és feltűnő lenne a környékükön és ők járnának rosszul.


Ti mit gondoltok? Szerintem egyáltalán nem gáz odaadni, ha szívesen adja az ember. (Sajnos egyik barátnőmnek sincs kocsira szüksége már, tárolni meg nem akarom.)


2016. júl. 12. 13:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát van benne valami amit a doki mond de szerintem attol még odaadhatod vkinek aki rászorul.
2016. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég visszás helyzet bemenet az önkormányzathoz segélyt kérni láthatóan szegényes ruhazatban, mondjuk egy Stokke babakocsival....

Adj fel egy hirdetés Facebook csoportban, biztosan lesz jelentkező ajándék babakocsira

2016. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

add nekem :P


egyébként én is azt gondolom, hogy adni jó, segíteni kell, de nem szabad átesni a ló túloldalára. egy rászorulónak egy autó árával megegyező összegű babakocsi már nem adomány, hanem kellemetlen lehet.

én nem vagyok rászoruló, de ekkora összegű babakocsit nem lenne képem elfogadni, az autóm nem került ennyibe, sőt a babakocsink meg az autóm se. esetleg ha tényleg komolyan gondolod, akkor felteheted egy babakocsis fb csoportba, az árán amit kapsz érte meg vehetsz 10 másikat használtan, na az már adomány :)

2016. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

En inkabb varnek hatha less meg gyereketek.

Vagy a rokonok kozul valakinek lesz..

Elfer az addig valahol, es enni sem kèr...:)

2016. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem lesz több gyerekünk, egyébként megtartanám.


Az nagyon jó ötlet lenne, hogy adjam el és vegyek belőle ajándékokat vagy adományozzuk el a pénzt. Csak akkor is el kell adnom, annyira nem szeretek ilyen dolgokkal törődni, hogy az elmondhatatlan.

2016. júl. 12. 13:48
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs se időm, se kedvem eladogatni, így adományozok. A babakocsinkat egy ismerős család kapta meg, akik szerényebb körülmények közt élnek. Viszont a múltkoriban voltam egy szervezetnél, gyerekruhákat és játékokat vittem, körbevezettek a raktárban, és bizpny volt ott drágább babakocsi is (Szocsoma, keress rá). Ahova ők viszik a cuccot, tudják a környéken, hogy ez bizony adomány, és megvan a rendszer is, a kiosztására. Egy babakocsi több családot is kiszolgálhat, így nem kell aggódni, hogy kinéznék, aki kapja.
2016. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha beadnád bizományiba?
2016. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nyugodtan add oda, senkinek semmi köze hogy kinek mit adsz. Egyébként nagyon szép dolog tőled. Amúgy meg valaki írta ha bemegy vele az önkormányzathoz, és? Az önkormányzati dolgozók nem a babakocsi márkát fogják nézni főleg ha nincs gyereke, gőze nincs mennyibe kerül egy babakocsi, másrészt használtan meg olcsón ki lehet fogni
2016. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként meg egy két és fél évig használt 500 ezres babakocsinak kb. 100 000 most az értéke tehát nyugodtan add oda.
2016. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem annyira olcsón, hogy valaki, aki segélyért megy, ki tudja fizetni, szóval ezt az érvelést megértem, hogy kinézik, de nem szeretném eladni. Meg, szerintem se tudja az önkormányzati ügyintéző, hogy Stokke, Hauck vagy Mamas&Papas a kocsi, amivel mennek. Na mindegy, vetyengek még ezen egy darabig.:)


Bizományi sajnos nincs tolótávolságban.

2016. júl. 12. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!