Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Babakocsit szeretnék venni!...

Mozaik6 kérdése:

Babakocsit szeretnék venni! Tudnátok segíteni, hogy milyet érdemes néznem? Szempontjaim: lapra csukható multis, tömör és nagy kerekekkel (4db bolygós), mindkét irányba feltehető feltétek, könnyű legyen, és minőségi, tartós anyagból készült.

Figyelt kérdés
Többszázezres márkák nem is jöhetnek szóba, pl. Mamasandpappas (bár ennek spec a kerekei is nagyon kicsikék :P )
2016. júl. 31. 21:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Pont a mamakiddies szarját cseréltem mamas&papas-ra 8 hónap után, és átkozom magam, hogy ~80 ezret fizettem egy játékbabakocsira, aminek a sportrésze egy vicc kategória. Alacsony háttámla (8 hónaposan a gyerek feje már a kupolán pihent, ha az hátra volt hajtva), a kupola xs méret egy armadillohoz képest, nem védi a gyereket, nincs kukucskálóablak, kicsi az ülésmélység, ehhez képest elszabott a biztonsági öv, a legkisebbre állítva is kieshet a gyerek.

Hogy lapra csukható?

Melyik világban?

Azt arra használják, ha valami az ülőrésszel együtt hajtható fêlbe.

2016. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 H_Vivien ***** válasza:
Nekem bevált, és nem csak nekem, Neked nem. Ennyi. A kultúrált írás pedig látom nem erősséged. Érdekes. Nekem 2 éves a kisfiam, átlag feletti magassággal és kényelmesen elfér a sport részben még most is. Nem nagyin tudom eljépzelni, hogy a Te 8 hónapos gyermeked hogy nem fér el benne :D Minek kukucskáló, ha szemben ül Veled a gyerek és premierben látod? Mit szeretnél kukucskálni? Nekem sosem volt bajom a biztonsági övvel, nyilván jól kell összerekni, beállítani és probléma megoldva. Az összecsukással sincs problémám, teljesen össze lehet csukni a vázat és beleillik a sport rész. Nekem egy linitált Smart autóm van, és vígan elfér benne, pedig, mint tudjuk az egy igazán kicsi autó. Szóval, fröcsöghetsz, én imádom és bárkinek merem ajánlani. Nem tudom milyen típust vettél, de a miénk maximálisan tökéletes.
2016. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Inkább átlagon aluli méretű lehet az a 2 éves, akit még mindig hátrafelé tologatsz és a normálnál nettó ~10 centivel kisebb háttámlán is elfér. 47 centis a háttámla és 42-nél már a felgyűrődött kupola van (ez is annyira amatőr megoldás, minőségi kocsinál ügyelnek arra, hogy a kupola ne az ülésre harmónikázzon összecsukva, hanem az ülés mögé, hogy ne lógjon a gyerek fejére), ehhez képest egy 74-80 centi magas normál alkatú gyerek felsőteste 40-42 centi körül van, míg egy 86-92 méretet hordó 1,5-2 éves már nem csak a kupolába lóg, de a háttámláról is lelóg.

Cybex, Mamas&papas, Abc Design... mind nagyobb (55-60 centi háttámlás, súlyra viszont nem nagyobb és kisebbre csukható), normálisan használható kocsikat gyárt.

2016. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 H_Vivien ***** válasza:
Pff. Anyááám!
2016. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ennyi? :)

Pont ma láttam egy 1,5-2 közötti vékony magas kisfiút a premium baby-ben. Szegény, mint majom a köszörűkövön. Fél feneke lelógott, feje felül kilógott. Szép látvány volt. :)

2016. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 H_Vivien ***** válasza:
Ennyi, mert ostoba vagy és bosszantasz, nem fogadod el más véleményét csak a sajátodét, csak nyomod a gombot, és erőszakoskodsz a válaszaiddal. Én pedig nem alacsonyodom le a szintedre és nem fogok pro-kontra vitát nyitni olyan dologról, amivel kapcsolatban saját pozitív tapasztalatom van, Neked pedig más a véleményed, és természetesen nem erőltetem rá másra az én véleményemet sem. Úgyhogy, igen, ennyi :)
2016. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Na hát kösz az élvezetes olvasmányt csajok, de kár minden sz...n összeveszni :P Kinek a pap, kinek a papné ;)

Mammas and Pappas nem, mert túlárazott és kiskerekű.

Mammakiddies nem, mert a létező legkisebb az első kereke és valóban elég gyenge minőség, barátnőm is megvette, mondván hogy neki jó a kis kerék is, egy sima járdára léptetéskor elhajlott a váza, azóta se lehet használni a 170e-s babakocsit. Szuper ha valakinél beválik, de több rossz tapasztalatot is hallottam első kézből, és ugye a lényeg, hogy kiemeltem, hogy nagy kerekűt keresek, mivel az utcánkban nincs betonút... ennek pedig a legkisebb a kereke a piacon kapható kocsik közül. Így sajnos ez a két márka nem játszik.

2016. aug. 3. 10:28
 18/18 A kérdező kommentje:

A bergonos kocsi tetszik, köszi a tippet, esetleg még valami/valaki?

Touragoo-ról van vélemény? Vagy valami más márkáról? Nem ragaszkodom a nagy nevekhez, csak bevált, jó minőségű kocsi legyen NAGY kerekekkel :P :)

2016. aug. 3. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!