Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell nézni babakocsinál? Az olcsó is jó? Vagy a használt?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

A saját igényeidet kell nézni.

Kell-e emeletre cipelned, kicsi csomagtartó, lift, útviszonyok...

2017. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kell-e emeletre cipelni?

Mennyit használjátok?

Milyen terepen éltek?

Mekkora az autó csomagtartója?

Ha normális üzletbe mész,kapsz segítséget az eladókotól a választásnál.

Én mindenképpen új babakocsit vennék.

2017. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én a hasznaltan minoseget hive vagyok....a mi babakocsink ujonnan 200 e....ujonnan nem tudtam volna megvenni. hasznaltan jutottam hozza 60 ezerert. nekem nagyon megfelel. ha nem nezed hogy kicsit fakó, meg nem mondanad hogy 6. gyermek hasznalja...egyebkent voltak olcaobb babakocsijaim is emellett, de eeleg eroteljesen erzodott a kulonbseg a minosegi es a nem annyira minosegi kozott.
2017. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kényelmese elfér-e a baba, könnyen irányítható-e, könnyű-e vele forogni, ha cipelned kell /pl. fel a lépcsőn/ milyen nehéz, jó-e a rúgózása, állítható-e a karja.... legalább is én ezeket nézném.

Nekünk két kocsink van: az egyik 160 ezer ft volt, a másik 58 ezer. Nem gondoltam volna, de nekünk az olcsobb vált be. Úgy érzem, a drágánál csak a márkát vettem meg... az olcsóbbnak jobb a rúgózása, szélesebb, nagyobbak a kerekei is.

2017. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen a kereke? / A miénknek lapos pl a gumija és csúszik a bolt padlókon.. Elforog..

Hova és milyen könnyen tudsz pakolni? / Mózeskosártól is hozzáférsz-e kényelmesen vagy csak akkor ha az utazó kocsit rakod a vázra?

Tudod-e variálni, hosszabb távon is tudod-e használni? / Mi használtan vettünk egy Hauck kocsit, amihez van kocsiba tehető ülés, mózeskosár és sport babakocsi rész is. Így biztosan sokáig használhatjuk - 35 ezer volt használtan :D


Amúgy a használtak is jók, ha belegondolsz, túl sok kárt nem lehet tenni egy kocsiban, főleg hogy csak pár évig használják általában az emberek (mózes kosarat 1 évig se...)

Szerintem akkor lehet rossz egy használt, ha a tulajdonos egész nap úton volt a babával, nem járdán hanem salakban és kátyúkban tolta folyamatosan és elgyengült a kerék része, kotyog vagy valami. Más esetekben mosható a textil.

2017. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontot kell figyelembe venni. A Te igényeidnek megfelelően. Ezt sokan írták előttem és lényeges dolgok.

Többek között személyes tapasztalat alapján merem mondani, hogy jó a használt is, de csakis személyes átvétellel és jól átnézve! Én kb. 6 babakocsit vettem postával, nem tudtam személyesen átvenni, és rendszerint átvágtak! Mint megtudtam nem én vagyok a szerencsétlen, hanem ez rendszeres már, épp tegnap panaszkodott egy anyuka, hogy megint átverték. Olcsóban is van jó, de nagyon tudni kell melyik típus. Én nekem van egy 5000ft-ért vásárolt most már sport babakocsi, ami nem mai darab, de szépen megy, könnyű tolni és könnyű. Az előtte lévő babakocsim márkás és használtam vettem negyed áron személyesen és a mai napig szuper. Ha kiváncsi vagy a típusokra és a véleményeimre még, írj privátot és szívesen segítek, hogy ne ess abba a hibákba bele amibe én estem bele. Sok időm és pénzem ment rá. :(

2017. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Nekünk az esernyőszerűen összecsukható vált be.

Először fapadosnak tűnt nekem, de hamar rájöttem, hogy jó volt a feleségemre hallgatni ebben is :)

Ez az összecsukható típus biztosította a legnagyobb szabadságot. Fel lehetett vele szállni mindenféle járműre, mint busz, villamos, sőt, még repülőn is fel tudtuk adni poggyászként. A saját és ismerőseink autójába is pikk-pakk befért.


Gondold meg, hogy a gyerek alapvetően tud járni, bárhová el lehet velük menni, viszont random elfáradnak, és akkor mint mentőöv jól jött a babakocsi.

Használt vagy új? Ha ugyanazt olcsóbban megkapod, akkor jó a használt, de ahogy más is írta az átvágás miatt én csak személyesen venném át, megnézés után.

Sok sikert, remélem segítettem!

2017. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Moon_Walker ***** válasza:
39%
biztonsági üv rendben legyen, bevásárló szatyrot, baba-cuccot jól el lehessen helyezni rajta.
2017. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
A legjobb, ha az eladó ért hozzá és vele tudod megbeszélni, melyiket vedd meg. Nagyon sok szempont van, amit figyelembe kell venni.
2017. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 torpedrewne válasza:

4 éve amikor aktuális lett a dolog, egy Baby Design 3in1 babakocsit vettünk, sajnos csak az fért bele a keretbe. Ha ma vennék, akkor is csak márkás, kicsit drágább kocsit vennék, ha később kell megvennem, mert spórolni kell még rá.

Inkább vennék egy jó tesztet elért, de drágább hordozót, amit a vázra lehet tenni és egy olyan kocsit aminek vízszintesig lehet dönteni a támláját, mert szerintem ezt használja ki igazán jól az ember. A mózesnek már nem sok értelmét látom.

Nekem ezek lennének fontosak:

-kerék mérete, illetve, hogy pumpálni kell-e vagy tömör? Az utóbbi egy jó rugózású babakocsival sokkal jobb, mert nem kap defektet az ember lépten-nyomon.

- egy kézzel is tolható, tehát ne két tolókarja legyen. Ezt sokkal könnyebb irányítani, főleg, ha majd lesz, vagy már van kistesó. Illetve nekem kutyasétáltatásnál is jól jött.

- levehető, de minimum félrehajtható karfa/tálca

- normális méretű kosár legyen alul

- a kupolája előredönthető legyen.

- egy kézzel összecsukható

A számomra majdnem ideális babakocsi a Chicco Cortina. Használtan csíptem el és imádom, a fenti kritériumoknak mind megfelel! Mondjuk nem árt ha kombi kocsija van az embernek (októberig az volt), de még a kicsi swiftembe is befér. :)

Szerintem tökéletes kocsikat lehet elcsípni használtan is.

2017. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!